Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Muresence........... pe DC !!!!!! (22)


Recommended Posts

Carola, super cu repetitiile [bis]

Imi amintesc de vremea facultatii... stateam in camin, in Cluj, si la sf anului I, am avut convocarea - adica 3-4 sapt armata. Si, la sfarsit, aveam juramantul. Una dintre colegele mele de camera era foarte sarguicioasa - la scoala - s-a tezit la 5 si a inceput sa bata pasul de defilare prin camera... jale a fost nu atat de exercitiul ei - cat de mine, ca numai ce ajunsesem in camera de la un chef de pomina (cheful e memorabil, am umblat cu masina prin cluj - eu aveam picioarele de-afara ca eram prea multi inghesuiti; furat sticle de lapte (pt generatia tanara [:D] in vremea lui ceasca nu gaseai lapte in magazin venea doar la abonati, si aia fff devreme) am facut un lighen de vinete - nici de-alea nu erau, cine a organizat era la medicina si avea banet nu gluma... plus tot felul de lichioruri.. din afara tarii - totul la o casa inchiriata - ca de, dc mama si tata stateau bine cu banii nu statea pruncu'la camin [:D]

Na, unde dai si unde crapa [:D] povesti din facultate... se vede ca ma apropii de batranete... mi-e dor de vremurile vechi [:D][:D]

 

Bineinteles ca la depunerea juramantului dormeam in picioare - dormeam pur si simplu! - si cand s-a terminat, m-am urcat la ai mei in masina si mi s-a rupt filmul complet... ai mei ma compatimeau ca obosita sunt, dar abia a doua zi am ajuns sa le spun de ce eram asa obosita [:D]

 

Oana, mami de Ana Mariaid="red"> (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008) si Paul-Victorid="blue"> (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)

Priveste partea buna a lucrurilor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Back to work [:D]...

S-a terminat si serbarea...a fost ca o sezatoare de copii care colindau si mai spuneau cate o poezie care cum. Si Dani a spus poezie, a fost foarte indraznet si a recitat tare.

A venit si mosul cu sacul lui greu, si le-a dat cadourile. Copiii foarte incantati de cadouri, al meu a sarit primul sa ia pachetul de la mos .[:-@] El si cu inca o fetita sunt cei mai mici din grupa si educatoarea a spus ca daca tot au sarit primii de pe scaun sa le dea lor.

In mare a fost frumos, pacat ca nu au facut o serbare in adevaratul sens al cuvantului, sa ii vad costumati in ceva.

 

Oana...daca mergi mai des pe acolo te poti uita. Erau agatate acolo la raionul de jucarii. Sigur mai aduc ma gandesc ca s-au cumparat toate. Fain ca ai facut faculta la stat si la vremea ei....eu am facut-o maritata si acasa asa ca...nu am simtit studentia cum trebuie [bang]. Poate in alta viata [:D]

 

Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto]

Poze cu noi

Bucataria din casa meaid="red">

 

Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...id="size1">

........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud) id="size2">id="blue">

 

[asia] "Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane" [:D] id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu te certa niciodata cu un prost !!!!!!

 

Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta !id="navy">[:D]

 

Vine un moment in viata cand realizezi:

Cine conteaza,

Cine nu a contat niciodata,

Cine nu va mai conta....

Si cine va conta intotdeauna... id="red">

 

Deci, nu iti face griji pentru oamenii din trecutul tau,

Exista un motiv pentru care nu au ajuns sa fie prezenti in viitorul tau...

Daruieste un buchet de flori tuturor celor pe care nu vrei sa ii pierzi in 2010,

Inclusiv mie, daca vrei .

Incearca sa strangi 12; nu este usor!id="blue">

 

(Asta l-am primit in mail. Frumos)id="size1">

 

Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto]

Poze cu noi

Bucataria din casa meaid="red">

 

Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...id="size1">

........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud) id="size2">id="blue">

 

[asia] "Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane" [:D] id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AHA!!! V-ati panicat, credeati ca nu mai apar?!! Intalnirea este la President la ora 12, nu e cu rezervare.

Deci vine:

Anca

Bianca

Diana

Eu

Carola

Oana

Criss?

 

Mai completati daca am scapat pe cineva va rog.

 

[mamica]Aura si samburelu' Dimitrieid="purple">[copil]

Don't argue with an idiot. They'll drag you down at their level and beat you with experience.id="purple"> id="Comic Sans MS">[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pun si eu ceva haios, ultimele bancuri legate de alegeri. [:D]

 

Culmea somnului: Sa te culci presedinte si sa te trezesti prostanac.

 

Geoana va tine o conferinta de presa, pentru a demonstra ca filmuletul in care se bucura si topaie pe scena este trucat.

 

Daca as fi pentru o zi presedinte, m-ar chema Mircea Geoana.

 

PSD: Presedinte in Seara de Duminica.

 

PDL: Presedinte in Dimineata de Luni.

 

Dilema electorala a sahistului: Sa iau nebunul sau pionul?

 

Basescu a recunoscut ca a batut un copil... pe Geoana!

 

Cel mai scurt banc: Geoana, presedinte!

 

Criss si Alex (11.05.2003)

 

Printisorul meu

 

EMMA, printesa primaverii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui canuta-om-sucit
Criss, lasa-te de bancuri [:D], vii la SPA?[mamica]Aura si samburelu' Dimitrieid="purple">[copil]Don't argue with an idiot. They'll drag you down at their level and beat you with experience.id="purple"> id="Comic Sans MS">[:D]
align="right" id="quote2">Buna seara fetelor. Am venit furioasa acasa si toate mamicile de la gradi au fost la fel de furioase cand au vazut ca toate grupele au facut serbare frumos, de la ora 16 cu copii cu parinti. Numai noi nu ca vezi doamne doar la grupa pregatitoare vine porcina. Asta pentru ca educatoarele noastre nu se inteleg.Pentru ca una e afurisita si a dracului iar cealalta prea satula de ea si de figurile ei. Cativa parinti de la noi au fost la directoare si le-au reclamat. Si singurii care au avut de suferit au fost copiii care saracii nu stiau de la la sectia maghiara se face serbare si la ei nu. Aura, nu pot sa vin sambata din cauza rusilor.Criss si Alex (11.05.2003)Printisorul meuEMMA, printesa primaverii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]La Multi Ani, cu Sanatate si Iubire, Brigita!id="red">[s]

 

 

Kover, chiar asta inseamna in maghiara? Hi, hi. Multzu si tie si tuturor de vorbele frumoase. [pup]

Cum a fost la serbare? Ai intrebat-o pe ovoneni (cum se scrie?) de ce l-a pus pe el? Cat despre identificarea sunetului si locul lui in cadrul cuvantului, si-n clasa I inca li se pare dificil, asa ca nu-i un capat de tara. Dar ce precoce, Kristian.[olala]

 

Oana, ce de amintiri haioase, mai zi-ne. [:)]

 

Criss, Bia, imi pare rau de serbari. [q] Si rusii aia... mama lor!

 

Mami de Saraid="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> (8 dec 2008)id="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon">

============

Poarta-ma, mami! id="Comic Sans MS">id="size1">id="green">

id="right">

===================

"Fii tu schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume."(Mahatma Ghandi)id="red">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va arat ce am improvizat eu pentru serbarea de azi. Pentru ca n-am avut de unde sa fac rost de costum popular pe ultima suta de metri, am improvizat ceva. Si a iesit un ...taranus modern.

 

http://s247.photobucket.com/albums/gg160/criss75/?action=view&current=Picture175-1.jpg

 

http://s247.photobucket.com/albums/gg160/criss75/?action=view&current=Picture176-1.jpg

 

http://s247.photobucket.com/albums/gg160/criss75/?action=view&current=Picture177-1.jpg

 

Criss si Alex (11.05.2003)

 

Printisorul meu

 

EMMA, printesa primaverii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...