Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Muresence........... pe DC !!!!!! (22)


Recommended Posts

aura:cum a fost "sedinta" la derdelus?

[pk]a venit iarna!am fost si noi la bulgarit.RObert a terorizat-o pe soacra-mea astazi.toata ziua a tocat-o cu: urmarit temperatura la Kristian.dimineata i-am promis ca daca nu are temperatura Kristian,mergem afara.am avut o zi foaaaarte aglomerata,iar copilul ma suna tot timpul(este programat telefonul,asa ca doar o tasta trebuie sa apese),sa-mi aminteasca de programul nostru,sau ca pot sa privesc pe geam ?sa vad ca inca ninge,sau ca nu are temperatura Kristian si putem merge,sau ca...toata ziua m-a sunat.afara nu va mai povestesc ce a fost..sper sa reusim sa mergem in ian-febr la munte in concediu,sper sa nu intervina nimic,sa-mi clatesc sufletul cu liniste si plaminii cu aer curat.

brigita:care din fete este cu pictatul?dar cu inotul?bravo lor!mult succes[flo].asteptam poze cu picturi.[:)]

[pup]si noapte buna,

 

 

mamica de Robert(23.11.2004) si Kristian(01.09.2006)

http://stirileprotv.ro/exclusiv/avem_viata_in_sange/avem-viata-in-sange-click-aici-daca-vrei-sa-devii-donator-de-celule-stem.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Noi am fost la Promenada.

http://www.dropshots.com/biancas4#date/2009-12-15/11:58:31

Foarte frumos arnajat, atata ca nu a venit mosul azi. Dar noi ne-am intalnit cu el ca am intrat in DM si ne-a vazut...si Dani a si fugit la el. I-a dat cadou si i-a luat interviu la domisorul. O sa il arate la TTM dar nu stiu cand.

Din cauza ca nu era nimeni pe acolo...lumea a plecat ca eram al 12 lea inscrisi pe lista. Trebuie sa te inscrii pe lista si urci pe scena.

Am fost apoi la Auchan la cumparaturi.

 

Brigita, ma bucur ca te-ai tinut de cuvant si ai aparut [pup]. Si noi am avut porcusor de guineea dar ne-a murit.

Kover, deci bulgareala. Cred ca o sa avem cu o sa ne bulgarim o vreme ca va ingheta.

Oana, eu am tavi pt muffins , 2 bucati au fost oferta la real cu vreo 13 lei. Daca mai gasesc...te sun [:D].

 

E dezastru afara, era necuratat drumul..teroare sa mergi cu masina.

Criss, ti-ai dat examenul? Acum inveti sa conduci..pe vremea asta [pk]. Se spune ca cine face scoala iarna..ala iasa sofer [8D]

Aura, distractie pe derdelus. Numai vezi sa nu inghetati ca vin temperaturi de -11 grade la sfarsit de saptamana. la noi [bang].

Anca, ati facut bradutul? La sf de saptamana aranjam si noi pe aici..sa arete altfel [pk]

 

Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto]

Poze cu noi

Bucataria din casa meaid="red">

 

Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...id="size1">

........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud) id="size2">id="blue">

 

[asia] "Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane" [:D] id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brigita, autobusul mosului costa 1,5 lei..pret normal. Si noi l-am vazut azi de doua ori..cand am plecat la Auchan era in Tudor si cand am venit era in Mureseni. Si eu am zis ca il duc pe Dani dar sa vedem si cand. Oricum acum ma gandesc ca in seara de revelion va fi in centru ca in fiecare an. Macar poze sa facem cu el.

 

Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto]

Poze cu noi

Bucataria din casa meaid="red">

 

Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...id="size1">

........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud) id="size2">id="blue">

 

[asia] "Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane" [:D] id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tre sa luam si noi sanie. Cat mai e una? Aura, asteptam impresii de la nasuri inghetate si entuziasmate.

 

Brigi, sa va traiasca membrul nr.5.[:)] Ai mei au unul, l-au mostenit de la sora-mea, care avusese doi... unul s-a dus, si a pasat-o pe Linda alor mei. E dulce tare, chitaie cand ne aude mancand sau rozand ceva, deja ne-a intrat in rutina, sa intrebam, cand vb la tel, si de Lindush.

 

E superb afara, intradevar. Lui z nu prea-i place zapada pe nasuc. De Craciun mergem la ai mei, acolo-s nameti de obicei, o sa se obisnuiasca si ea cu zapada si zapada cu ea.

 

Tava de muffins vanez si eu, erau la reducere in oferta de la Kaufland, cand am mers s-o iau, nu mai aveau, de fapt nu avusesera deloc ca nu-sh ce probleme. Care e mai buna? A de silicon sau hailalta?

 

Eu sunt gata ca bateria, si ieri si azi, dupa-masa pana seara dupa 8 la cursuri, maine vaccin de z, joi iar curs... sa vedem vineri ce ne rezerva... Z tot cu daddy, eu cu mesaje pe telefon `vezi, mancarea cutare e acolo, sucul e stors acolo, daca nu merge incearca cu Minimaxul in fata sau ceva reclame, poate prefera banana, daca nu, para...` [bang], tre sa ma relaxez. Desi z nu mananca aproape nimic cat lipsesc eu, e happy si-i arde de joaca cand ma vede. Si n-o vrea nici pe tz...

 

Mai vroiam ceva... da` pic pe taste. Va pup![pup] [nani] Noapte linistita!

 

Mami de Saraid="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> (8 dec 2008)id="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon">

============

Poarta-ma, mami! id="Comic Sans MS">id="size1">id="green">

id="right">

===================

"Fii tu schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume."(Mahatma Ghandi)id="red">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Plec cu masina de la birou si imi face o deosebita placere sa vad ca toate masiile circula cu incetinitorul, inca un pic si am senzatia ca se opreste lumea in loc, numai eu ma mai misc in marea de masini incolonate. Imi place... dau drumul la radio si e Chris Rea Driving home for Christmas... mmmm nici ca nu se putea mai bine. Rulez cu max 20km/h si asta imi face placere. Unde sa te grabesti, tot acolo ajungi si ajungi linistit.

 

Fac curba usor si vad un grup de copii, trec pe langa ei cu 5km/h, si ma uit in oglinda retrovizoare. Din toate fetisoarele zgribulite, recunosc una. Opresc masina si ii asptept pentru ca mi-a venit atunci, pe loc, ideea nebuneasca de a merge la sanius, asa cum o faceam cand eram copil, cand nasul imi ingheta si pe spate eram uda de transpiratie, cand "calutul" meu nu ma asculta si ma ducea numai unde vroia el, "tine carmaaaa" strigata din spatele meu nu avea nici o semnificatie pentru copila de 4 ani.

 

Grupul se apropie si vad o mare de fete care zambeau cu gura pana la urechi "Saru'manaaaa!" ma uit atent si incep sa ii descopar pe rand unul cate unul si ma bucur realmente de prezenta fiecaruia. Stabiilim sa ne vedem pe deal la sanius si dupa ce totul este pecetluit cu inocenta copilariei ii invit pe toti sa urce in masina si opresc la fiecare la poarta.

 

Distractia a fost fantastica, "calutul" ma purta ca de fiecare data numai unde vroia el, o data s-a incapatanat, a fost naravas, de m-a dus cu nasul fix intr-o movila mare de zapada de a trebuit sa "scap" de "naravas" prin pozititia aleatorie culacato-rasfirat pe unde a vrut soarta spre amuzamentul grupului mare de complici la aceasta operatiune.

 

Dupa ce fetele au inghetat mi-am invitat prietenii la cate un mar la cuptor cu scortisoara si o ciocolata calda. Dupa ce s-au incalzit, fiecare a incalecat pe "calutul" lui si s-au dus pe la casele lor.

 

[mamica]Aura si samburelu' Dimitrieid="purple">[copil]

Don't argue with an idiot. They'll drag you down at their level and beat you with experience.id="purple"> id="Comic Sans MS">[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Biancas

Criss, ti-ai dat examenul? Acum inveti sa conduci..pe vremea asta [pk]. Se spune ca cine face scoala iarna..ala iasa sofer [8D]

align="right" id="quote2">

Eu n-am de gand sa fiu sofer. [:D] Nici vorba de examen. Am aproape 3 saptamani de cand n-am mai fost la condus. Cred ca i-am mancat si ultima farama de rabdare instructorului (dar si el mie) ca nici nu m-a mai sunat. L-am sunat eu lunea trecuta si mi-a zis ca nu are timp de mine ca isi pregateste elevii care au avut vineri si luni examen. Si acum sa nici nu ma sune ca oricum n-am de gand sa conduc pe vreme ca asta. Nici la sala nu m-am dus ca n-am invatat. E cea mai mare greseala ca m-am apucat de scoala de soferi. Nu ma atrage deloc, nu-mi face nicio placere, urasc sa conduc. Totusi sambata dupamasa m-am dus cu sotul sa conduc masina noastra si am condus vreo 20-30 minute.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine la [cit]

Trebuie sa merg azi la finante, la ITM...azi am plimbari dinastea [alcool]. Si am o dilema...cand sa merg sa imi fac unghiile...in timpul programului sau saptamana viitoare ? [alcool]

Anca, mai e putin si iei vacanta la master. La UPM faci? Ce specializare?

Aura, frumoasa povestire. Ai facut o iesire copilareasca, nebuneasca si frumoasa. Bravo [flo].

Criss, asta e, sunt oameni carora nu le place sa conduca. Ce e cu diplomele de la blogul ala? Care e modalitatea prin care se acorda? Intreb si eu ca sa fiu mai documentata [alcool].

 

O zi frumoasa va doresc

 

Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto]

Poze cu noi

Bucataria din casa meaid="red">

 

Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...id="size1">

........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud) id="size2">id="blue">

 

[asia] "Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane" [:D] id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aura, [flo] asa e, ma simt din nou copil... ii vad pe cei mici pe sanie si-mi vine chef de tavaleala in paturica alba - asa subtirica cum e... si ninge chiar asa cum trebuie, cand canta colinzi peste tot, cand ma gandesc la meniul de craciun...

Si anul asta il facem acasa... Va fi, cu adevarat, primul craciun de familie... acum familie de 4 [:)] noroc cu urechile, altfel as fi numa' un zambet around and around.... [:D]

 

Brigita, azi musai sa vin sa-ti aduc caciulitele [:)] multumim frumos pt ele [pup]

 

O zi buna![flo]

 

Oana, mami de Ana Mariaid="red"> (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008) si Paul-Victorid="blue"> (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)

Priveste partea buna a lucrurilor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bia, chiar, ce dilema ai.[8D] Eu dilema cu unghiile o rezolv cam asa: ori acu, rapid, ca doarme Sara, macar sa le pilesc si restul, ori diseara tarziu, si dau cu ceva incolor, daca se trezeste, sa nu le stric tare.[:D] Daaaaar, recunoooooosc, ca acu vreo 4-5 ani, tanara si fara obligatii, aveam aceleasi dileme, unghii false si alte minuni.[alcool] Acu n-as mai da banii, sa ma tai. Unghiile natur mi se par cele mai faine si sanatoase. Celelalte, parerea mea, sunt asa, de distrasul atentiei. No offence!

Bradul nu l-am facut inca, sper la sfarsitul asta de sapt. Masterul e unul cu nume pompos... n-are rost. Da, la UPM.

 

Aura, imi faci o pooooooofta. De-abia astept sa ajung sapt viit la ai mei, sa ma destrabalez in zapada.[pk] Cu sania, sacul, fundul, nu mai conteaza.[pk]

 

Carola, ce tare, cu febra.[:)] Pai daca eu asa astept, si Aura[:)], si si Dia si restul, cum n-or fi ei, dragii de ei, nerabdatori?

 

Mami de Saraid="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> (8 dec 2008)id="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon">

============

Poarta-ma, mami! id="Comic Sans MS">id="size1">id="green">

id="right">

===================

"Fii tu schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume."(Mahatma Ghandi)id="red">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Criss75
Totusi sambata dupamasa m-am dus cu sotul sa conduc masina noastra si am condus vreo 20-30 minute.
align="right" id="quote2">Si, nu ti-a placut chiar deloc? Sa vezi ce bine e fara soatza in dreapta![pk]Mami de Saraid="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> (8 dec 2008)id="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon">============ Poarta-ma, mami! id="Comic Sans MS">id="size1">id="green"> id="right">==================="Fii tu schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume."(Mahatma Ghandi)id="red">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...