Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (15)


Recommended Posts

Sarut’mana Olga pentru detalii. Am notat … mai astept sa-ti faci timp si de ceva poze [:)]. Noua ne place f. mult la all inclusive fiindca nu te doare capul de umblat cu card-uri dupa tine, etc. Programele de copii sunt importante in cazul nostru in decisia si alegerea resort-ului … Patrick e innebunit dupa kids' club, show-urile ptr. copii … el e social butterfly [:D] .

Distractie placuta si vacantza frumoasa va dorim.

 

Mercedez, wow ce frumoasa e domnisorica voastra de 6 anisori [olala]. Noua nu ne-a cazut nici un dintisor inca … el crede ca e din cauza ca n-are 6 anisori.

 

Ne asteapta o saptamana plina incepand cu weekend-ul cand voi duce Van-ul inapoi si ridic noua masina (sentimente ciudate ca mi-e tare drag si Van-ul si sunt sigura ca imi va fi dor de el dar imi place la nebunie si cea noua [olala]), apoi avem un party de la 4 la Coach-ul lui de la swimming . Luni ziua lui – cup cakes la scoala, apoi apacasa are un play date cu doua fetitze prietene si educatoarea lui care are grija si face teme cu el 2 zile / spatamana. Ele nu pot fi prezente la party-ul de sambata, asa ca daca tot sunt libera pe 13 , le-am chemat Patrick la un playdate.

Miercuri graduation de la scoala, apoi pe 18 party cu copii acasa, musafiri, etc. Dar imi place sa fi busy ptr. el si cu el.

Pe 13 mi-am luat liber , de fapt asa fac in fiecare an de ziua lui. E ziua in care imi place sa-I accord tot timpul meu doar lui in totalitatea, sa il vad ca e fericit, asa cum ne-a fericit si el noua viata cu aparitia lui. E ziua in care face ce vrea si cum vrea. In care zambetul de copil fericit e cel mai important lucru, in care nu sunt rules, in care e doar program de voie ales de el.

Anul acesta e si mai emotionat fiindca pica exact lunea, ca acum 6 ani cand s-a nascut … am asa emotii , ma napadesc amintirile, clipele deosebite prin care am trecut acum 6 ani, acelei zi care a insemnat un nou inceput … o alta perioada din viata noastra, o perioada atata de minunata pe cat e de challenging … o perioada pe care nu ti-o poti inchipui pana atunci cand devi la randul tau parinte ! El e comoara noastra si il iubim la nebunie!

id="Comic Sans MS">

 

NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani PATRICK RYAN! sa cresti frumos si sa inoti la fel de bine ca pana acum.

 

La multi ani BIANCA pui de elisor. Sa-i spui la mami ca ni dor de ea, de scrierile ei.

 

Sa fiti sanatosi copii alaturi de familiile voastre.

 

 

PS La multi ani si mie pentru ziua de ieri[:D].. nu mi vine sa cred ca am varsta pe care o am sincer.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Patrick, copil frumos si talentat, sa cresti mare, sa fii sanatos si vesel si sa iti iubesti parintii asa cum te iubesc ei pe tine! Tralalalala si distractie maxma astazi! La multi ani Bianca, ochi de albastrele! Sa fii fericita, iubita, sa reusesti in viata! Si mai spune-i lu' mami sa ne mai viziteze ca ne e dor de ea. Eu am dat copy/paste depe FB[:I] ca nu prea mai intru aici Gusta cat ai slabit! MArutu este asa de frumoasa si de fina si are un par tare frumos.La multi ani cu intarziere! Androix, parca ai 18 ani[olala] [url="http://www.dropshots.com/curlycloreta1"]gargarita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, sa traiesti multi ani fericiti, sa fii sanatoasa si bucurii multe sa ai de la copiii tai. Nu te mai gandi la varsta [pup]

 

La multi ani pui frumos PATRICK! Sa fii asa cuminte si talentat toata viata, sa aduci multa bucurie celor din jur si sa ajungi om mare!

 


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
id="right">id="teal">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tare dor mi-e de Elisor si de Bianca ei, si imi pare rau ca nu mai trec pe aici. La multi ani minune blonda, sper ca ai o aniversare minunata si ca esti fericita!

 


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
id="right">id="teal">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

Eu nu activez pe forum f. des din lipsa de timp liber, acum va cer ajutorul, am lansat un subiect la rubrica SUNT IN PANICA! - va rog mult, dati-mi si mie un sfat acolo, multumesc din suflet.

 

Subiectul "Copil 6 ani, ochi vanat - pleoapa+cearcane"

Am scris si aici pt ca baiatul meu este nascut pe 09.06.2005,si acolo mi-e teama ca nu este vazut subiectul, ms :)

 

:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu mari intarrzieri (oarecum justificate):

 

La Multi Ani, Patrick Ryan!
id="size4">id="blue">

 

La Multi Ani,Bianca!
id="size4">id="purple">

 

Copii frumosi, va doresc sa aveti o copilarie frumoasa si sa ii bucurati pe parintii vostri.

 

SI sa nu uitam de mamici:

 

La Multi Ani, Mercedes!
id="size3">id="teal">

 

La Multi Ani, Gusta!
id="size3">id="navy">

 

Multi ani fericiti cu sanatate si bucurii!

 

Noi am fost la mare peste week-end (de aia spun ca a fost oarecum justificata absenta), vremea a fost naspa, abia pe luni s-a inzdravenit, dar ce folos ca a trebuit sa plecam. Pana la urma n-a fost chiar rau (era de asteptat sa nu fie prea cald si de aceea nici nu am avut mari sperante care sa fie zdrobite), ne-am plimbat, am fost in mall-ul din Constanta, am dormit. SI cel mai tare e ca saptamana e deja mai scurta[:D].

Va las ca ma cheama bb. Sa aveti o seara buna!

 

Ioana cu Ana (22.06.2005) si bebe Andrei (31.10.2010)

Ana - de la nastere pana la Revelion

Ana - dupa Revelion, in 2006

Ana - dupa 1 an

Povestea nasterii

Andrei

Povestea nasterii lui Andrei

 

Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Andrei la gradinita dupamiaza, au avut serbarea de sfarsit de an. Tare draguti au fost, m-am emotionat si m-am bucurat can i-am vazut. Programul a fost o surpriza pentru parinti, desi Andrei scapase si mi-a zis ca e Harap Alb. Au avut costume frumoase, muzica frumoasa, au amenajat frumos in curtea gradinitei, au primit si diploma si cate un cadou, am mancat tort. Chiar a fost frumos. Am descarcat acum pozele, vedeti aici.

 


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
id="right">id="teal">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani, Eric Andrei!
La Multi Ani, Robert!
Sa cresteti voinici si sanatosi! Gabitza - ce dragut era Andrei si ce costum frumos, calcat asa, impecabil! Se pare ca mai toate serbaril sunt cu personaje din povesti: si Ana are la gradi Harap Alb si mireasa (sincer nu-mi mai amintesc ce cauta mireasa in poveste asta[:I]), iar Ana va fi frumoasa din padurea adormita; oruntul ei e un coleg care e si vecin de bloc si care se pare ca a invitat-o sa-l viziteze. Si asta n-ar fi nimc, dar Mogaldea s-a... indragostit. Azi a venit si mi-a spus: "N-o sa-ti vina sa crezi: m-am indragostit de Bogdanel!" Mai rau e ca cica el n-o mai iubeste (era partenerul ei de dans o vreme) si cica acum e in amor cu prietena ei, Ema. In plus, se pare ca amandoua s-au indragostit de el. Ce sa mai, telenovela in toata regula. Azi s-a si gatit cu o rochie primita in avans de ziua ei, doar doar ii va atrage atentia. Concluzia a fost amara: "Nu ma mai iubeste, nu a vorbit deloc cu mine azi." dar si optimista: "Sper sa ma iubeasca de ziua mea." Barbatul era sa lesine pe loc cand a aflat toate aceste discutii, nu reusea sa mai inchida gura, asa mirat era[alcool]. Voi va confruntati cu astfel de "povesti"? Hai va pup si noapte buna! Ioana cu Ana (22.06.2005) si bebe Andrei (31.10.2010) [url="http://community.webshots.com/user/ioanailincam"]Ana - de la nastere pana la Revelion[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ioanailincam1"]Ana - dupa Revelion, in 2006[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ioanailincam2?vhost=community&vhost=community"]Ana - dupa 1 an[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61984"]Povestea nasterii[/url] [url="http://community.webshots.com/album/579009343OHMkJw?vhost=community"]Andrei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=158426"]Povestea nasterii lui Andrei[/url] Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupam sarbatoritii zilelor acestea! Ioana, si e abia inceputul [:D]. Si sigur va fi coada la usa voastra. Cu Stefan nu am probleme de genul asta (el inca imi declara mie dragoste [:D] si ma asigura ca va locui cu mine intotdeauna [pk]). Maria in schimb, are mereu cate un iubit (ii cam hartuieste saracii [alcool]). Ha-ha, Doru nu l-a placut pe niciunul. Unul era "copilul problema", altul nu stiu ce avea, actualul e tocilar [pk]. Gabitza, ca de obicei, foarte frumoasa serbarea voastra! Am incheiat si noi anul scolar, Maria azi, Stefan saptamana trecuta, dar la el a fost cu ghinion, ca aveau programata o petrecere in camping in Mamaia care s-a anulat din cauza ploii. Maria a terminat cu bine cls. I, Vladimir e si el in vacnata pana la toamna cand v amerge la cresa, iar eu pe baricade [alcool] obosita mai rau ca in ultimii ani [:D] [pup] Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...