Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (15)


Recommended Posts

Mickyyy, am citit ce ai patit. Multa sanatate iti doresc! E mai bine ca esti in spital, supravegheata. Sper sa afli repede diagnosticul. Ioana, bine ca tot aduci tu subiectul pe prima pagina [flo]. Felicitari curajoasei! Maria a facut un circ la dentist, in conditia in care nu i-a facut nimeni nimic, exceptand o fluorizare [alcool]. [pup] Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mi-e si rusine sa dau buna ziua pe aici. Am promis ca scriu dar nu m-am tinut de cuvant, dar recunosc ca intru sa citesc destul de des.

 

Vreau sa urez LA MULTI ANI TUTUROR COPILASILOR NOSTRI, SA FIE SANATOSI SI FERICITI!!!! Multi pupici ptr fiecare copil si mamica in parte[pup][flo]

 

Noi suntem bine, Alex face naveta in fiecare dimineata la bunici, nu vrea sa doarma la ei asa ca o iau dupa-amiaza dupa program si dupa aceea stam afara pana la 10, asa ca pic franta cand intru in casa. Incerc sa ma tin si de sala, sa merg de cel putin 3 ori pe saptamana, ca statul cate 8 ore in fata calculatorului se cunoaste si la kilograme si la articulatii.

 

Mickyy, inca nu am citit sa aflu ce ai patit, dar iti doresc multa sanatate!

 

Cornelia, imi pare rau ca anul asta nici nu ne-am felicitat nici nu ne-am vazut de aniversarile copiilor, stiu ca esti foarte ocupata, eu am fost data peste cap cu varsatul de vant al Alexandrei, a fost bolnava de ziua ei, a facut o forma destul de urata dar bine ca am scapat. Poate reusim sa ne adunem intr-o zi in parc, sau in Mamaia. Mai tii minte cand la o intalnire de-a noastra ne-a dat Stefan pe spate cand la 1 an si un pic a zis foarte clar cuvantul "telegondola", iar restul copiilor de varsta lui abia ziceau mama, tata, apa?

 

Apropos de dentisti, saptamana viitoare am programat-o si eu pe Alex sa-i repare o carie. Deocamdata e cooperanta, a stat o data pe scaun la stomatoloaga mea si doar s-a uitat in gurita ei, sa speram ca o sa stea si acum. Deocamdata nu i-a cazut nici un dintisor de lapte, abia asteapta sa vina si la ea Zana Maseluta.

 

Oana & Alexandra-Elena (18 mai 2005)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, ce surpriza [:)]!

 

M-am gantdit ieri la voi, ca am vazut-o pe Alex in niste poze la Boti. Pana la urma, v-ati inscris la scoala? Ultima data (cand imi amintesc eu [:I]) intrebai de Spectrum, parca.

 

Chiar ii spuneam si lui Lili de curand (am sunat-o din interes, bineninteles [:I]) ca nu am dat nici un semn anul asta. Poate reusim sa ne mai vedem totusi. Eu acum tot fac comparatii intre Stefan si Vladimir, care abia acum si-a dat drumul la vorba, leaga propuzitii, dar nici gand sa spuna telegondola [:D].

 

Androix, asteptam mesajul amplu [pk]. Te citesc in schimb pe la alte subiecte [:D], ca azi mi-am propus sa trag chiulul la birou.

 

 

 

Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca si eu am chef de vorba azi :)

 

Da, am inscris-o pe Alex la Spectrum. Am analizat putinele oferte si am ales cea mai buna varianta pentru noi. E aproape de casa, e cu masa, afterschool si optionale. Asa ca nu mai trebuie sa combinam bunicii, isi face temele acolo, va face si sport si seara ramane doar ptr relaxare - speram noi. Si e un pret acceptabil, ne ajunge in jur de 1.000 ron pe luna cu totul. Mai putin decat ne-ar fi costat o scoala de stat, cu after school la privat si cu alte optionale. am cules impresii de la parinti si copii si toate sunt pozitive.

 

Alex abia asteapta sa inceapa scoala ca sa ia vacanta :). Am invoit-o de pe acum, am cerut acceptul invatatoare ptr un "chiul" de 10 zile. Ne-am programat concediul incepand cu 1 octombrie, sa mergem in Turcia, la destinatia noastra favorita, Aquafantasy resort. nu am putea sa mergem inaintea inceperii anului scolar pentru ca ar fi de cel putin 2 ori mai scump, pana la urma scoala o recupereaza ea, cel putin ce fac la inceput am pretentia ca deja stie :).

 

Cornelia, daca aveti cum- duminica s-a organizat la Carturesti un eveniment cu Trupa Sufletel - ceva cu lumea lui Habarnam. Daca reusiti sa ajungeti, noi vom fi acolo incepand cu ora 18.

 

Oana & Alexandra-Elena (18 mai 2005)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani copilasilor celor care n am reusit sa le urez indeosebi, sa fiti sanatosi si fericiti. Multumesc frumos si eu pentru urari. Despre stomatologie- si eu merg cu bia in continuare la dentis din 2 in 2 saptamani. Pana acum i au cazut doi dintisori si al treilea trebuia scos ca nu era loc cum v-am mai spus. Acum e in monitorizare si s-ar putea sa scape sau nu de urmatoarea extractie, sa vedem. De luni vor merge la o scoala de vara sa vedem daca le va place cu diverse activitati, jocuri si excursii prin imprejurimi. Salut fetele care n-au mai scris cam demult. sincer si eu citesc, recunosc dar mai greu e cu scrisu. Cand as putea nu pot cand pot de acasa n am timp... n ai cum sa le ai pe toate. Mergeti anul acesta in vacante? noi nu prea.Am combinat utilu cu placutul si vom fi o saptamana la brasov in prima saptamana a lunii, apoi om mai vedea cateva zile pe undeva. Voi?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani, Annelies!
id="size5">id="red">

 

Sa ne traiesti, cea mai mica din grup, sa ai parte numai de bucurii!

 

Gata si cu ultimul sarbatorit din grup, mi-a fost destul de greu dar am incercat sa felicit fiecare copilas, chiar daca uneori cu intarziere (iar uneori deloc[:I]).

 

Ma bucur ca s-a mai inviorat subiectul nu de alta, dar in ritmul asta de absenteism, ma gandeam ca la anul pe vremea asta s-ar putea sa nu mai fie nimeni pe aici[q]. Eu voi incerca sa fiu, dar cine stie ce va mai fi pe atunci, cu bb care creste (azi a facut 8 luni - unde Doamne iarta-ma s-or fi dus[alcool]) si Ana care se va apropia de inceperea scolii.

 

Cornelia - sa stii ca Ana m-a surprins cu atata calm la dentist, ea a mai fost o data pe la 2 ani si a apucat sa se uite dr in gura ei, apoi i s-a pus pata si n-a mai fost chip sa o urce pe scaun inapoi. Azi a terminat mititica si cu ultima carie de reparat - cea mai grea, nu mai era mult si ajungea la nerv[bang]. De aceea i-a si facut anestezie si la momentul anestezie a plans un pic (intre noi fie vorba eu prefer sa simt live polizorul (ma rog, nici nu am avut situatii de ajuns la nerv) decat sa fac anestezie. Una peste alta, o sa-i sigilam toate maselele pe masura ce apar ca sa nu avem probleme de carii.

 

Mercedes - nu mai stiu daca am zis ca noi mergem (din nou, pentru al nu stiu catelea an consecutiv[alcool]) in Bulgaria. E cel mai comod acum si cu bb si pana la urma si convenabil. Daca era sa luam ceva in Turcia ajungea si scump (cu Ana inclusa) iar noi nu putem sa ne luam concediu in sept sau oct deci am fi si lesinat de cald. Poate la anul daca ne mai inzdravenim cu banii (asa zic in fiecare an[bang]). Pana una-n alta mergem la hotelul meu preferat (cu care v-am inebunit de capt intr-o vreme[:D]), Bolero, la Nisipuri. Merge si fosta mea colega cu prietena Anei (cum am mai fost si acum 2 ani) deci ne asteptam la (aproape) acelasi tip de scandaluri ca si atunci (le-a mai crescut oleaca creierul dar cand le apuca, cand pe una cand pe alta, balamucu-i gata).

 

I-a raspuns cineva lui Busymummy? Eu nu stiu unde sa-i zic sa intre[:I].

 

Gata, va las, tre' sa ,a spal pe cap ca maine facem poze pentru site-ul biroului. In plus, maine dimineata mergem cu copiii sa facem pasapoarte, cred ca vom manca o coada generoasa si vom intarzia la fel de generos la birou[pk]. Hai, noapte buna!

 

Ioana cu Ana (22.06.2005) si bebe Andrei (31.10.2010)

Ana - de la nastere pana la Revelion

Ana - dupa Revelion, in 2006

Ana - dupa 1 an

Povestea nasterii

Andrei

Povestea nasterii lui Andrei

 

Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioanailincam-sa fiti atente la sigilarea maselutelor, sa fie verificat si razverificat ca dupa aplicarea sigiliului daca cumva e ceva(inceput de carie...) dintele se duce nefiind vazut din cauza sigiliului. si noi avem asta in cap dar inca n am inceput procedura.

 

In alta ordine de idei..m am saturat de atata ploi, suntem plecati de acasa la peste 200 de km si aici ploua si tot ploua.La voi macar e mai cald?

 

Fetele mai scrieti?sincer, credeam ca vor aparea mamicile macar de zilele fetelor lor dar m am inselat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eiiii, e randul meu sa-mi fie rusine sa dau buna ziua [:D]

 

Cornelia si Mygirl [pup] ce ma bucur ca va mai citesc. Lipseste Loreen care a facut o scurta aparitie pe FB si a disparut iar si se intregeste gasca de la constanta. Si apropo de constanta si Andutzy tot acolo e, ma bucur s-o mai vad pe FB.

 

IoanaIlinca, mai activa pe FB nu sunt [:-)))] vroiam de fapt sa spun ca pe-acolo macar mai sui o poza, mai bag un status ceva, mai aude lumea de mine. Aici am combatut pe subiectele fierbinti din ultima vreme si cam atat.

 

Eu acum ma recuperez dupa o alta saptamana in care am zacut grav, amigdalele mele revoltandu-se cred ca pe niste inghetata. Nici nu mai conteaza de la ce le-a apucat ideea e ca si eu le-am pus gand rau si acum caut informatii si in toamna vreau sa le scot. Mi-a ajuns cat m-au chinuit si in copilarie si in viata adulta asa ca nu mai vreau sa le tin. Sunt aproape sigura ca am si indicatie medicala ca sa le scot. Acum cateva zile, mai mult moarta decat vie, m-am tarat la medicul de familie care nu mi-a dat antibiotic desi as fi luat cu amandoua mainile si cucuta numai sa scap, in schimb mi-a facut un exudat si analize de sange ale caror rezultate inca le astept.

Ce ma enerveaza este ca sunt in continuare slabita, ieri am fost la sala dupa doua sedinte pe care le-am sarit, pentru ca dimineata imi era cumplit de rau, si nu am facut aproape nici o serie de exercitii cap coada, pur si simplu nu aveam putere sa fac. Si abia incepusem si eu sa tin pasul mai bine, s-a cunoscut foarte bine ca am mers cateva saptamani la rand fara sa lipsesc. Apropo de sala, Ioana, eu merg la aerobic trei zile pe saptamana, lunea fac step aerobic, miercurea cardio tone (program mai lung de cardio) si vinerea body sculpt (mai putin cardio si mai multe exercitii cu gantere si saculeti de nisip pe picioare). Imi place ca a inceput sa se vada si la mine ca merg regulat, se vede in forma picioarelor, la maini, am inceput sa ma adun. La cantar nu am scazut spectaculos dar nici nu ma abtin de la absolut nimic. Singurele reguli pe care incerc sa le respect sunt sa nu mananc nimic 2 ore dupa antrenament, ca mai ard grasimi si atunci, si sa imi iau colon helpul ca am inceput sa iau de vreo luna de zile, mai mult pentru dezintoxicare si imunitate decat pentru slabit.

Iar azi aveam in plan niste smotru, am somat cu mare nesimtire pana spre 1 ca nu aveam nici o picatura de apa, iar de cand au dat drumul la apa si pana acum am spalat cateva rufe de mana, am intins doua masini de rufe si am curatat balconul [:D] E si lene nu zic nu, e si de la caldura, dar m-am si asezat sa ma odihnesc ca in gara pe un colt de canapea ca restul e plina de rufe uscate de impaturit sau calcat si asa chinuita cu picioarele atarnande am adormit! [:I]

Maine mergem la concert la Bon Jovi, iar sambata viitoare plecam in concediu la sunny beach asa ca sunt cu pregatirile/cumparaturile pe ultima suta si nerabdatoare.

 

Cam astea ar fi viata noastra [:D]

 

Obiective Realisteid="orange">

Androix Bijouxid="red">

 

Niste copii si toti copiii! [;)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix, am vazut pozele tale de la concertul BonJovi. Superrr! Mi-ar fi placut si mie. In schimb noi am fost la Sibiu pentru weekend, asa cam din scurt, ar mai fi meritat inca 2-3 zile, ca tare e frumos acolo. Frate, dar si acolo la fel de ucigator de cald! Si n-am intors si cu Raducu mic cu rosu in gat, a facut temperatura azinoapte. Poze de la Sibiu vedeti [url="https://picasaweb.google.com/gabitza.marin/WeekendSibiu910Iulie?authkey=Gv1sRgCLj49eKOmq7UFw#"]aici[/url]. Si un filmulet cu baietii tzopaind in fantani in Piata Mare. Cred ca e distractia favorita pe caldurile astea.
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...