Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (15)


Recommended Posts

Nici nu mai stiu pe unde am ramas cu felicitatul.

La multi ani, Olivia!id="red">id="size3">

 

Floriid="red">-multumesc mult ca te-ai interesat de noi. Suntem bine. Venim si noi in Romania peste o luna si putin. Ajungem pe 17 iunie parca. La mine asta este ultima saptamana de servici pentru ca nu lucrez vara. Numar zilele! Iti admir mereu capodoperele de la Cascada de Fructe. Inteleg ca de acum te voi putea urmari si la TV?

 

Mercedesid="red">-si eu ma intrebam pe unde or mai fii Laura si Elisor. Nu mai stim de ele de o gramada de timp.

 

Ancaid="red">-tu mai stii ceva de Eli? Voi parca tineati legatura.

 

Ioanaid="red">-sa-ti traiasca micutul si sa te bucuri de el.

 

Va las acum ca trebuie sa mai si lucrez chiar daca sunt pe ultima suta de metri.

 

Olga si Maya (28.05.2005)

Cautarea fericirii este una dintre sursele principale ale nefericirii.

Eric Hoffer

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lili, sa-ti traiasca flacaul, sa fie sanatos, sa ajunga om mare si bun, sa fie bucuria voastra azi si mereu! La multi ani SERGIU! [s] Mami, faceti petrecere? Ce cadou si-a dorit?
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani, Sergiu! Chiar, mai doamnelor, anul asta a fost primul in care n-am dezbatut problema cadourilor de ziua lor. Noi am luat asa: pentru Filip un pistol (ca am zis ca l-am "prostit" cu atatea jocuri logice si de constructie, o sa fie un inteligent pe care o sa-l bata toti la scoala), un dragon intr-un ou - o magaoaie nici nu stiu ce are inauntru, minge de fotbal si mai avem vreo doua jucarii pe care le pastram pentru mai incolo ca pe urma sunt prea multe (intre care un set cu experimente stiintifice pe care il amanam in favoarea pistolului cumparat ulterior, pe motivele pe care vi le-am spus [:D] ). Pentru Georgia am luat un set de pictura, un joculet sa tesem frumos si ar mai trebui totusi ceva dar nu stiu ce, papusi are o gramada, chiar nu stiu ce sa-i cumpar pentru fetite mi se pare oferta foarte slabuta, cred ca-i cumpar o rochita "mare, roza si stalucitoare" ca o lovesc la punctul sensibil cu asta. [:D] Si pentru amandoi le cumpar o tabla magnetica de pus pe perete ca m-am saturat de atatea litere si dononino pe frigider. Voi? [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Obiective Realiste[/url] [url="http://androixbijoux.blogspot.com/"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am intrebat pe Andrei ce-si doreste si a vrut calculatorul testoasa de la Noriel, ca a vazut reclama pe Minimax de mai multe ori. I-am luat si un camion mare de jucat pe afara, l-am pitit in curticica in spatele blocului, de asta nu stie. Sa vedem cu ce dorinta mai apare pina atunci [:)] Am aplicat metoda cu bulinele negre cu Andrei si Raducu [:)] N-am mai luat stickere, ci am lipit doua foi albe pe dulap si de cate ori spun cuvinte urate, pac o bulinuta pe foaie. Andrei a luat doar una, Raducu deja a umplut juma' de foaie [:D] Dar parca incepe sa rareasca, nu-i prea convine sa vada ca Andrei nu ia buline. Plus ignorat cat se poate. Dimineata asta mic umbla dupa mine prin bucatarie ...kk in sus, kk in jos, ma faceam ca nu aud, ma bufnea si rasul, ca se uita foarte atent si mirat la mine ca nu reactionez. Daca nu s-ar baga Andrei chiar as reusi sa-l dau repede pe brazda.
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim mult pentru urari! Eu sunt intr-o stare din aia, de-mi dau lacrimile din orice. Asa patesc de fiecare data de ziua copiilor.

 

De dimineata, cand a iesit Sergiu din camera, cu directie precisa spre wc, am luat-o amandoi (eu si Iuli) la fuga dupa el si i-am cantat "multi ani traiasca" la usa baii. S-a si speriat bietul copil cand a vazut ca dam navala, dar am reusit sa-l facem sa rada, ca el e morocanos de obicei dimineata.

 

Cu cadourile a fost cam asa.

In februarie a primit cadoul de la noi - statii de emisie-receptie, pe care le-a dorit foarte tare si nu a mai avut rabdare pana la ziua lui.

Isi mai dorea si bicicleta cu viteze, avea bani adunati de la colind, iar pentru completare a solicitat bani in loc de cadou de la apropiati (sora mea si mama).

De la ceilalti bunici a primit bani sa-si ia "adidasi smecheri", pentru care m-a plimbat prin magazine in rol de portofel, ca in rest nu m-a lasat sa imi dau cu parerea, a fost alegerea lui 100%.

Cu nasii lui am aranjat sa-i cumpere tot haine, a fost cu ei si a fost incantat, iar de la prieteni a primit "Marele atlas ilustrat al corpului uman", pe care il dorea aproape la fel de mult ca bicicleta. Este mult peste varsta lui, dar nu are nici cea mai mica problema sa se uite la imagini (de multe ori mult prea explicite) si ma pune sa-i explic (asa ca, vreau nu vreau, trebuie sa ma calesc si eu [:D])

In concluzie, anul asta am scapat de jucarii, iar Sergiu a fost super-incantat de cadouri.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu o discutie pe care am avut-o cu Sergiu. Mi-a spus ca a auzit-o pe educatoare spunand ca, dupa ce un om moare, sufletul lui se duce in alt om. Si ma intreba pe mine daca e adevarat. I-am zis ca nu stiu, unii oameni asa cred, iar eu cred ca sufletul nostru se duce la Dumnezeu. Apoi mi-a spus ce crede el: dupa ce murim, sufletul se duce la Doamne-Doamne, iar El, fara ca noi sa stim, trimite sufletul inapoi pe Pamant intr-un bebelus. "Este ca atunci cand reciclam hartie, Doamne-Doamne ne recicleaza sufletul" [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa-mi spui si mie ce statii le-ati luat si daca sunt bune de ceva. Si Filip vrea, vroiam sa-i luam de la imaginarium cu 1 milion dar am renuntat ca cik merg la nush cate zeci de metri dar fara obstacole gen pereti si avand in vedere ca lor le place sa se joace de-a telefonul mai ales in casa nu mi s-a parut ok. [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Obiective Realiste[/url] [url="http://androixbijoux.blogspot.com/"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]La Multi Ani Sergiu!!!![s] Sa cresti mare, sanatos, sa ai o viata frumoasa, lipsita de griji, sa fi cel mai bun fratior pentru Iulia si sa aduci zambetul pe buzele celor dragi clipa de clipa! Lili, clar - ai baiat de scoala! O sa ai de furca.... trebuie sa fi mereu pregatita cu raspunsuri la intrebari incuietoare!!! Si e clar ca de acum incepe o noua etapa... copii mari-griji mari, cum se spune! Te pup si sper sa ne vedem si anul acesta, la mare! Olga, multumesc pentru aprecieri, esti o draguta. Cred ca esti printre cele mai norocoase romance stabilite in strainatate, sa poti avea o vacanta atat de lunga! La TV am aparut de cateva ori cu Cascada de Fructe si Fantana de Ciocolata, avem un contract cu Antena 2 si cu Kanal D si aparem ori de cate ori ne solicita. Zilele trecute s-a inregistrat o emisiune care se va difuza candva in Iulie la Antena si la sfarsitul lunii acesteia o sa aparem in direct la Kanal D, la emisiunea de final a concursului "Nora pentru mama" ce presupune nunta castigatorilor. A fost o intamplare sa apar la ProTv, eram cu Maya la control si doctorita m-a intrebat daca ma deranjeaza sa se fimeze in timp ce o consulta pe Maya. Pe moment nu am realizat ce presupune insa acum cand ma opresc toti cunoscutii sa imi spuna ca ne-au vazut si ma intreaba "dar ce are Maya?" cred ca nu a fost o idee foarte buna... Nu mai spun de telefoane cate am primit.. Azi e ultima zi de tratament cu aerosoli, mai avem 3 zile de antibiotic si se pare ca de data asta tratamentul a dat roade pentru ca nu mai tuseste deloc. Maine o sa merg la doctorul alergolog recomandat de Lucas. Am facut un calcul cu Dan, de la inceputul anului si pana ieri am cheltuit mai bine de 4000 Ron cu toata distractia asta, fara sa punem la socoteala retetele compensate... Tina, mami de [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20061226_0_Patrick+is.png"][aerob][/url]Patrick si [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/squsquard20050518_1_Maya++is.png"][zana][/url] Maya [url="www.dropshots.com/florentina2010"][foto][/url] "Nu te uita niciodata de sus la cineva, decat daca vrei sa-l ajuti sa urce" Jesse Jackson
www.nuntadelux.ro
www.cascadadefructe.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:0] Off, macar sa fie bine Maya, ca nici nu te mai uiti la bani cand e vorba de sanatate. Multa sanatate sa se faca bine! Ada, chiar ca intrebari incuietoare. Acum incep astia mici sa ne puna cu adevarat in incurcatura. [:D] [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Obiective Realiste[/url] [url="http://androixbijoux.blogspot.com/"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...