Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata in Germania - cap.67


Recommended Posts

Fetelor, stie cineva cum e cu recoltarea de celule stem in Germania? Ati facut asa ceva pentru bebici? Am primit de la doctor un pliant cu StellaCure. Site-ul lor e in limba germana, iar eu inca nu stiu limba. Ma gandeam sa le scriu un e-mail in engleza, par o firma cunoscuta, banuiesc ca ar raspunde. Ati auzit de ei in general? [pup] Anduc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anduc, eu nu am recoltat celulele. Mi-i s-a parut cam scump pt ceea ce de faptce boli se pot vindeca cu ajutorul lor. Ceea ce trebuie sa te informezi dinainte: nu orice spital face recoltarea si nu cu orice firma. Informeaza-te dinainte care accepta si daca te costa ceva. Eu am vrut sa donez pt cercetare, dar era asa de complicata procedura si nu stiu cite formulare de completat, ca nu mi-a mai ars. ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anduc, noi le-am recoltat, prin Sera_cell, dar nu toate spitalele accepta orice firma, s-ar putea sa fi nevoita sa nasti la un anume spital din cauza asta. Vezi ca unele firme vor toti banii la inceput, mie mi s-au parut neserioase, pentru ca, nu orice celule preluate 1. sunt suficiente 2. sunt sanatoase pentru asa ceva. Noi platim taxa anual, si e f mica, si daca peste 5 ani hotaram ca nu mai vrem sa le pastram, putem sa le donam si primi o parte din bani inapoi. Asta a fost foarte important pentru noi, pentru ca nu sti ce iti aduce viata. Poate descoperim cu timpul ca nu avem nevoie de ele, la fel cu te vei zgaria pe ochi daca va fi contrariul. E mai degraba o "asigurare" pentru toata familia, asta trebuie sa-ti fie in clar, pentru ca daca copilul este bolnav, propriile celule e greu sa mai fie folosite, la fel cum si cantitatea e necesara de la mai multi donatori. Anul acesta s-a facut un tratament cu mare succes la Erlangen cu celule stem. Daca "papetaria" nu te derajeaza, opteaza macar pentru donatie in cercetare. E incredibil la ce se poate ajunge si ar fi pacat sa ajunga la gunoi cand poate salva vieti. ____________________________ harnici la [alap] de 14 luni [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156234"]Cresterea in greutate[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146380&whichpage=6"]Perioadele de crestere[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Loredana71
Multumesc de primire,Panseluta,eu locuiesc in Altona Altstadt...Tu pe unde?Pai poate ne vedem la o cafea sau in parc,mi-ar face placere[flo]
Loredana, nu stai asa departe de mine. Eu locuiesc in apropiere de Klein Flottbek. In Altona vin de cateva ori ca am inceput un curs de Rückbildungsyoga. Am putea sa ne vedem cand ajung pe acolo, de regula lunea dupa-amiaza (pe la 17.30) sau joi (12.30). Ce zici?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu mare placere,Panseluta!Joia ar fi mai bun pentru mine,ca lunea e singura zi libera a sotului si mai mergem pe ici pe colo,m-as bucura tare mult sa ne vedem!Eu joia asta plec cu Lara pentru o minivacanta in Anglia,dar de saptamana viitoare ne putem organiza.... Stai pe langa gradina botanica,ce frumos,ma plimbam acolo cand eram gravida[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...