Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

In Banat la noi acasa (14) Sarbatorim si Daruim


Recommended Posts

de la dm sunt buni si eu am folosit la Andi,se numesc BABYLOVE, fiecare drogerie are firma lor proprie,la rossman sunt BABYDREAM, Aldi,Lidl au alte denumiri [alcool]

Andanii vii atunci miercuri la ora 6 la mall ptr donatii?

Am fugit la shopping [alcool].

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Eu pe culinario id="purple">[yami]

Banatule Colt de Raiid="blue">[9cer]

 

Fete de nota 10id="red">[biz]

 

'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor m-ati pus pe ganduri si am realizat ca doar prietenii unguri au adus pe langa cadou si baxu de pampers ... noroc ca ultimii au adus deja nr 4 , ca nu mai e mult pana acolo [:D]

 

Si referitor la putulica in sus asa m-au invatat doctoritele din clinica in care am nascut si au zis ca dupa ce cade buricu sa ii pun chestia in sus. Sigur ca buricul a cazut si eu inca nu puneam puta ca inca mai ieseau secretii de la buricut ... si pediatra a zis ca e timpul sa ii mut pozitia.

Eeeei , acum eu ce sa zic? O tin in sus si il schimb la max 3 ore de cele mai multe ori ... noroc ca au facut altii aprovizionarea [:I]

Dar asa cum zici e clar ca o sa creasca si in momentul cand o sa inceapa sa mearga o sa cada in jos ...

 

claudia si Mira [asia][asia] multumim mult pentru medicamentul pt fetita bolnava [asia]

 

____________________________________________

 

Aida ...

povestea nasteriiid="limegreen">

Poze cu noi[flo]

Licurici, te iubesc cu toata fiintaid="purple">id="Script MT Bold">

"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claudia de la BabyLove am folosit si noi la Emma , de fapt am avut toata gama de creme , uleiuri , sampoane ... erau in ambalaje galbene , apoi dupa cativa ani au schimbat ambalajele ... oricum foarte bune , iar acum daca ma intrebi ce folosesc habar nu am [batcap] ca le-am mutat din sticla originala in sticla de sapun lichid sa ma pot descurca mai bine singura la baie ...

 

____________________________________________

 

Aida ...

povestea nasteriiid="limegreen">

Poze cu noi[flo]

Licurici, te iubesc cu toata fiintaid="purple">id="Script MT Bold">

"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]

 

[hia][hia][hia][hia]

 

No servus fetilii.

 

Mooaaammmaaaa da ce mobilizare de forte p'acilea [asia][asia][flo][flo][flo] pt toate fetele darnice si dragutze.

Mai si io incerc sa mobilizez toate persoalele pe care le cunosc si sa vad ce iasa....si la lucru am sa vorbesc cu fetele si cu shafu' meu sa vedem daca il misca cumva actiunea.

 

Io ce as putea aduce pe langa imbracaminte...daca doreste seful meu as putea aduce si ceva medicamente asa ca intreb aici sa stiu daca e voie...pot strange si medicamente??id="size3">id="red"> numa sa ma anuntati sa stiu cum si ce fac.

 

Amu nu mai stau decat sa o tzuc taaaaaaare si apasat pe Aida si Erikutzuid="red"> [pup][pup][pup] si sa va strang olecutza de nu va vedetzi [:D] [pup][pup][pup][pup]

 

Merg sa spal bucataria [curat] si sa bag o tura la [spala] ca mis solo de azi am dus-o iar pe bubulyna me' la gradi...sper sa fie ok toata saptamana ca vineri au serbare draguztii "fulgi de nea".

 

O zi super frumoasa si fructuoasa la tace fetilii da pra'shilea! [pup][pup]

 

[copil]Varsta Maya Maria (19.09.2006)[copil]
id="red">id="size2">

[zana]Povestea zanei Maya Maria[zana]
id="red">id="size2">

[foto]Poze cu noi[foto]
id="red">id="size2">

 

 

[ruga]Povestea unui licuriciid="size2">id="black">[ruga]

 

[tv]Filmulete cu noiid="size2">id="black">[tv]

 

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"id="red">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Giova
am copiat acest anunt de la un alt subiect: Vroiam numai sa va spun ca maine, 9 decembrie, la Mediateca Centrului Cultural Francez din Timisoara, la ora 18.15 va fi prezentarea unei colectii de povesti personalizate pentru copii, scrise de Simona Gouraud. Povestile sunt ilustrate, gândite în variante pentru baieti si pentru fetite, si disponibile în mai multe limbi. Evenimentul va fi animat de catre actrita Eva Labadi, alaturi de copiii Anamaria si Bianca, de la emisiunea radiofonica Pitishow.Nu stiu daca stiti dar la Centrul Cultural Francez exista si o sala speciala pentru copii cu multe carti, DVD, CD pentru copii si un mini loc de joaca care e foarte utila pe vreamea asta cand nu putem sa ne ducem copilasii in parc.Uitati poze:http://www.flickr.com/photos/16868616@N07/gravidutele din Tm au fost deja acolo cu copiii si tare le-a placut.am vazut si poze de la ele, arata super fain locul si se plateste o taxa pe zi...nu mai stiu cat...3 lei sau 9 lei.eu am o intrebare: unde este acest centru[?]_________________________Gio[mamica] de [bebic]Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1"> poze(1)id="blue"> poze(2)id="blue">
align="right" id="quote2">Centrul cultural francez este pe str. Loga ... intre Liceu Pedagogic si Liceul Loga dar pe partea opusa liceelor .... e o cladire alba si scrie [asia][:)]ce-ti explica, spunea Claudia in mesajul de mai sus este Centrul cultural englez ,biblioteca engleza ceva de genul asta [asia][asia]noua ne-a placut la centru [pk] e tare fain pe acolo [pk] eu am dus copilul doi ani de zile la centrul cultural francez ... facea sambata cursuri de invatat franceza si faceau serbari de craciun , de sfarsit de curs ... le placea copiilor tare tare mult ... plus ca avea activitate copilulANDANII [flo][hia][hia] "Licuriciul Emma din sufletul meu" id="size2">"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie" "Povestea unui licurici" id="size2">[aerob]s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet [batetoba] id="red">cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta" id="size2">[aerob]id="red">[grasa] "grasa devine slaba" id="size2">[ispita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, asta vroiam sa zic si eu, ala de pe Str. Paris e British Library. Tot centru, alta limbura.

 

Tu Miro, eu am zis la duma de rochite si machiaje [:D] Ideea e ca iesim mai pe seara la club, doar noi, ia o pauzarile. [:I] Nu trebe sa vii machiata si nici la minijupa.

 

Idem cu Clau, nu mai stiu ce sa zic ca deja mi se incurca planificarea in cap [:D]

 

Gongy, mi se pare super faina initiativa ta, cu siguranta vor fi binevenite si medicamentele - si inca cum! Sa ne zica Ioana exact ce medicamente ar fi utile.

 

Despre viata - calatorie prin miezul furtunii

 

Retete disociate, de post si alte gateli

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ashe zi Gabi - asa mai vi de-acasa. inteles acuma. [flo]

 

mama ce-mi mai plange smecherul asta mic - numai in brate vrea. si are mama 9 kile - dar cand ma gandesc la al lui Aida - la numai 3 luni -7 kile - ... mucles - mai bine tac.

 

Aida - parca in pozele voastre am vazut-o pe Sipos la maternitate, nu? si noi am avut tot pe ea ca neonatolog - la ambii copii. [pk] mi-a placut tipa - fara idei naziste si de "demult apuse".

 

ma intorc la "trebi".

 


Miro cu Karina Ioanaid="red">( 3 noiembrie 2006)id="size1"> si Raul Cristianid="blue">( 5 aprilie 2009)id="size1">


lucrusoare de vanzare - reduceri de pretid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claudia74
Andanii vii atunci miercuri la ora 6 la mall ptr donatii?

INGERASUL EMMA AIDAid="red">
ALATURI DE SEBI id="blue">

Album Claudia
Eu pe culinario id="purple">[yami]
Banatule Colt de Raiid="blue">[9cer]

Fete de nota 10id="red">[biz]

'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells
align="right" id="quote2">

de venit sigur vin sa aduc chestii, nu stiu inca daca ajung chiar miercuri ora 18 sa ma vad si cu voi [bibe] trebuie sa rezolv cu copilul care la 18 trebuie luat de la scoala si la 19 dus la antrenament [:D][:D] mai vad io [asia]

ANDANII [flo][hia][hia]

"Licuriciul Emma din sufletul meu" id="size2">

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

"Povestea unui licurici" id="size2">


[aerob]s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet [batetoba] id="red">cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta" id="size2">[aerob]id="red">

[grasa] "grasa devine slaba" id="size2">[ispita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioi miro am lesinat cu mucles [:-)))]

... da . pe Sipos am avut-o si pe dr de garda nu stiu cum o chema ... iar pediatra noastra e Boangiu care e tot din clunul sp. Bega si prietena cu Sipos ...

Si atunci , daca am fost la aceeasi doctorita mie de ce mi-a specificat de pozitia la puta si tie nu ... hm

 

____________________________________________

 

Aida ...

povestea nasteriiid="limegreen">

Poze cu noi[flo]

Licurici, te iubesc cu toata fiintaid="purple">id="Script MT Bold">

"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac
ioi miro am lesinat cu mucles [:-)))]... da . pe Sipos am avut-o si pe dr de garda nu stiu cum o chema ... iar pediatra noastra e Boangiu care e tot din clunul sp. Bega si prietena cu Sipos ...Si atunci , daca am fost la aceeasi doctorita mie de ce mi-a specificat de pozitia la puta si tie nu ... hm____________________________________________Aida ... povestea nasteriiid="limegreen">Poze cu noi[flo]Licurici, te iubesc cu toata fiintaid="purple">id="Script MT Bold">"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine [:(]
align="right" id="quote2">of talamba cum sunt io ma tot chinui sa inteleg ce-i cu pozitia aia ???? din ce motiv trebe sa stea sus sau jos , mie nu mi-a zis nimeni niciodata asa ceva , n-am stiut si nici n-am practicat ..... a fost ok si este si acuma deocamdata [pk]ANDANII [flo][hia][hia] "Licuriciul Emma din sufletul meu" id="size2">"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie" "Povestea unui licurici" id="size2">[aerob]s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet [batetoba] id="red">cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta" id="size2">[aerob]id="red">[grasa] "grasa devine slaba" id="size2">[ispita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...