Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Il votez pe Geoana pentru ca......


Recommended Posts

Stiu ca-s offtopic, dar apropo de libertatea forumului si a altor adunari: In 2003 am intrat la Litere (UB). Am vrut impreuna cu o colega sa ma inscriu in liga studentilor. Colega mea s-a interesat ce tre' sa facem. Raspuns sec: sa ne prezentam cu carnetul de partid. Uite de-aia NU. [url="http://cioburideviata.blogspot.com/"]Monica[/url] mami de [copil] cu motoras [url="http://picasaweb.google.ro/monica.vasileanu/Pui#"]CRISTIAN [/url](7.03.2009) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140267"]Asa am venit eu pe lume![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 187
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui clau2toma
Il votez pe Geoana pentru ca eu nu cred in nici-un Iliescu sau ce se mai insira in spatele lui.
sper ca macar in Mos Craciun mai crezi [:)] sau ca tot vorbim de mosi, sa vedem de Mos Nicolae a cui basca o vedem la 20.59.59? [:D] Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui vanessa ionescu Poate nici el nu vrea sa stea mai mult la un moment dat. E normal sa se asigure ca ii ramane postul.
mda, incurajatoare rau premonitia domnului premier [:D] e drept ca asta-i varianta optimista pe care-am auzit-o pana acum, altii ziceau ceva de 4 luni [:)] deci, in cel mai rau caz ne mai auzim prin primavara, cand s-ar dezumfla balonul lui geoana, ca asta-i numele pe care l-a scos la inaintare de vreo 10 ori in ultimul discurs. in cel mai bun caz sta johannis acolo unde sigur ii place. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui conchita motivul pro-Geoana este unul absolut subiectiv: i-am cunoscut personal pe amandoi, in situatii absolut speciale si cam extreme (politic vorbind), iar Geoana a fost un om si-un domn, pe langa Base care a fost si a ramas un odios. si cum experienta nu se imprumuta, bineinteles ca nu pot convinge pe nimeni cu argumentul asta.
Eu l-am intalnit doar pe Geoana intr-o situatie nepolitica, la o masa la cineva, si mi-a facut o impresie foarte buna. Eu nu votez ca-s prea departe de un centru de votare dar familia mea in Romania voteaza cu Geoana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, oare de ce nimeni nu citeste tot paragraful si raspunde doar la o fraza? Eu explicam de ce, din punctul meu de vedere doreste lege speciala care sa-i suspende postul de primar. nu era o premonitie ci erau mai multe variante printre care si aceasta. Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://picasaweb.google.com/cristina.avi69/GuraHumorului
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor ati observat ca toti cei care voteaza sau tin cu Geoana sau Antonescu sunt mai civilizati si mai diplomati decat cei care voteaza cu Basescu?Oare ce sa insemne asta? Oare cine se aseamana se aduna? In fiecare zi trebuie sa ne hidratam cu apa poze cu Zanul meu http://pg.photos.yahoo.com/ph/clau2toma/album?.dir=/4f18re2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui vanessa ionescu
Ldegea pe care o cereneamtu s-a dat si pe vremea lui Isarescu. Nu este o masura luata ca urmare a unei temeri ci mai degraba o masura de conservare a unor drepturi castigate si pe care acesta doreste sa le continuie cand v-a venii momentul. eu asa vad. La Isarescu s-a dat pentru un an parca si nu-mi amintesc sa fi fost probleme si discutii si atunci. Poate nici el nu vrea sa stea mai mult la un moment dat. E normal sa se asigure ca ii ramane postul. Si in cazul altora se suspenda postul cand pleca in Parlamant de exemplu. Aici fiind o functie pentru care e ales nu poate fi suspendat decat printr-o lege speciala.
ok, vanessa, uite tot paragraful. sincer, preferasem doar bucatica aceea fiindca intamplator e scrisa in limba romana care-mi place mie, adica cea corecta, si in plus continea si cuvintele cheie. o luam incet: sincer, nu-mi amintesc legea de pe vremea lui isarescu, insa in mod cert imi amintesc ca isarescu n-a fost scos la inaintare in asemenea hal incat vreo trei sferturi din votantii unui catindat sa voteze de fapt premierul, care inca in democratia noastra e desemnat, nu ales. daca precedentul tot exista, de ce n-o fi dat-o si el pe un an? ce se intampla daca "divorteaza" peste 7 luni? isi pierde drepturile castigate? s-ar parea ca da. ultima parte n-am de ce s-o mai comentez, recunosc ca nu-s suficient de informata, am insa impresia ca unele posturi sunt puse la pastrare pe durata intregului mandat de parlamentar. parerea mea insa e ca nu poti compara un profesor caruia i se pastreaza ani de zile postul, cu un primar, tocmai datorita faptului ca ultimul a fost ales, si oamenii aia au dreptul sa fie manageriati de omul pe care-l aleg ei. acum imi explici te rog cu ce-am gresit cand te-am trunchiat? ca si in urma analizei pe textul integral, tot cele 6 luni imi spun ceva - durata lor, si faptul ca johannis simte nevoia legii, in pofida armoniei pe care-ar fi trebuit s-o inghitim. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...