Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Il votez pe Geoana pentru ca......


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui maminuta
Acum am vazut noile declaratii ale lui Antonescu conform carora sunt dispusi sa negocieze cu PDL de la premier incolo..so....SIMT O GREATA MAXIMAAAAAA!A reusit si Antonescu sa isi demaste adevarata identitate.Sincer,chiar era prea frumos sa existe o exceptie in peisajul asta politic mizerabil.[xx(]
align="right" id="quote2">Ei, nu te pripi, ca inca hotarirea nu e luata. Si oricum ea nu-i va apartine lui Antonescu exclusiv, ca nu-i partidul lui de la mama de-acasa, sint mai multi pe-acolo care tre' sa cada de acord.Om vedea ce-o fi.Triunghiul portocaliu *id="size1"> see detailsid="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 187
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Si eu cred ca trebuia legat pana la alegeri[pk]
align="right" id="quote2">ar fi avut la indemana o solutie atat de eleganta... nu le-a trecut prin cap sa-l "suspecteze" de gripa asta noua [:)] puteau sa-l carantineze linistit [:D]Asculta, priveste si taci!...Din brate fa-ti aripi de fierSi zboara cu ele spre cer!... id="green">id="Arial">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Si eu cred ca trebuia legat pana la alegeri[pk]
align="right" id="quote2">Loryi, [:)], esti sincera-sincera?Daca-l legau de pat si nu-l lasau sa-si dea cu dreptu'n stingu in vazul lumii in ultima saptamina, omu' ar fi cistigat alegerile...Triunghiul portocaliu *id="size1"> see detailsid="teal">
align="right" id="quote2">____________________________________________________________mami de [bonjovi] Rares Andreiid="blue"> (10.03.2005) si [bebic] Stefania Maria id="red">(10.10.07)http://community.webshots.com/user/andrruzzaR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Maminuta, cum poti sa spui asta cand in primul tur l-a atacat pe Geoana cum l-a atacat si in turul 2 Geoana il pupa ca un indragostit,[alcool],pe umar?Este asa o batjocura care nu se poate suporta!
align="right" id="quote2">Ete ce indragostit este Geoana:http://www.catavencu.ro/mircea_fa_te_ca_te_bucuri-11605.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Maminuta, cum poti sa spui asta cand in primul tur l-a atacat pe Geoana cum l-a atacat si in turul 2 Geoana il pupa ca un indragostit,[alcool],pe umar?Este asa o batjocura care nu se poate suporta!
align="right" id="quote2">Ete ce indragostit este Geoana:http://www.catavencu.ro/mircea_fa_te_ca_te_bucuri-11605.html
align="right" id="quote2">De Crin, nu? Ca de-aia l-a pupat pe umar... [:D]Editez, ca n-am citit cu atentie. Stiu ca s-a tot comentat faza, dar tot ma apuca rasul cand o vad. Of, saracul Geoana... Zau ca n-am mai vazut asa pupatura intre barbati! Pene colorate... cate putin din toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Geoana:http://www.catavencu.ro/mircea_fa_te_ca_te_bucuri-11605.html
align="right" id="quote2">


Geoana isi manifesta bucuria cu entuziasmul copilului care a reusit sa atinga telurile impuse de parinti...[bibe]
Iar topaitu ala de bucurie se ridica la standardele unui viitor presedinte de stat. [hop][:o)]



allinta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri, pe la trei jumate dupa masa, Mircea Geoana s-a autodeclarat, pentru a doua oara in ultimele 48 de ore, castigator al prezidentialelor.

 

"Alegerile acestea au fost castigate de mine!", a proclamat fara sa clipeasca si fara sa mai topaie candidatul PSD. De la Senat, unde are biroul, al doilea om in stat a dat de stire tarii, Europei si lumii "opinia unanima a parlamentarilor PSD ca democratia din Romania se afla intr-un moment de cumpana" si ca avem o republica de tip Belarus. Partidul sau tocmai ceruse Curtii Constitutionale sa anuleze turul doi al alegerilor. Din pacate pentru el, anularea nu l-ar duce la Cotroceni, ci doar la o noua infruntare cu Traian Basescu.

 

 

Scopul contestarii alegerilor este mentinerea lui Geoana in functia de presedinte al PSD, dar mai ales conservarea propriei lor puteri in partid.

 

Prin actiunea de contestare a rezultatului votului nu se urmareste anularea alegerilor. Liderii PSD stiu ca este imposibil ca la Curtea Constitutionala sa obtina acest lucru.

 

Singura conditie in care Curtea ar invalida scrutinul de duminica ar fi ca PSD sa demonstreze ca rezultatul alegerilor a fost modificat prin frauda. Asta ar insemna sa dovedeasca faptul ca peste 70.000 de voturi au fost fraudate in favoarea lui Train Basescu. O misiune practic imposibila.

 

Contestand insa votul, liderii PSD din jurul lui Geoana cauta sa amane o discutie care e pe cale sa se poarte in partid, si anume despre cine are responsabilitatea esecului. Este deja o "traditie" ca, dupa alegeri, intr-un partid sa apara rafuielile interne. Imediat ce se admite faptul ca alegerile au fost pierdute, apar unii care intreaba de ce s-a intamplat acest lucru, dar mai ales cine este vinovat.

 

Cei care au condus campania lui Geoana - Viorel Hrebenciuc, Marian Vanghelie si Dan Nica - sunt principalele tinte vizate. Prin contestarea vehementa a rezultatului, ei incearca sa demonstreze ca alegerile nu au fost pierdute, ci ca victoria a fost furata de Basescu. Astfel, concluzia indusa ar fi ca aceea ca nimeni nu este vinovat.

 

 

http://www.ziare.com/basescu/basescu/presa-de-azi-geoana-contesta-alegerile-ca-sa-ramana-presedinte-al-psd-970302

 

Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara permisiunea ta. - Eleanor Roosevelt

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...