Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Il votez pe Geoana pentru ca......


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui maminuta
Ca sa intelegeti de ce am cerut seriozitate,am sa divulg intentia mea.Toate aceste raspunsuri,si de aici si de dincolo vor parveni PERSONAL celor doi,indiferent de rezultatul de duminica.Am aceasta posibilitate. Vreau sa va ofer satisfactia unor explicatii sau multumiri "direct de la votat" la un moment dat. De aceea va si rugam pe voi toti sa postati foarte corect si la obiect opinia. Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara permisiunea ta. - Eleanor Roosevelt
pai nu inteleg de ce nu il aduci aici direct in piele si oase. yo pe geaoana il vreau [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 187
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Guestus,chiar vorbeam serios. Oricum ma declar maxim de dezamagita sa constat cit de detasati sunt un procent enorm din cei ce citesc acest forum.Si vreau sa cred ca nu este adevarat ca se prefera mistocareala chestiunilor serioase,care ar putea schimba ceva in bine in tara asta. Uitindu-ma la numarul celor ce au vizitat subiectul si la numarul celor care au avut curajul sa si posteze,constat ca e mai simpla neimplicarea.Pacat!Unitatea poate ajuta enorm in anumite situatii! Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara permisiunea ta. - Eleanor Roosevelt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maminuta Oricum ma declar maxim de dezamagita sa constat cit de detasati sunt un procent enorm din cei ce citesc acest forum.Si vreau sa cred ca nu este adevarat ca se prefera mistocareala chestiunilor serioase,care ar putea schimba ceva in bine in tara asta.
Subestimezi oamenii ... Se prea poate ca unii din cei mai detasati oameni de pe forum sa fie printre cei mai seriosi oameni in viata reala. Sau tu consideri forumul ca pe un job ([;)]) care trebuie luat tot timpul in serios?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dezamagirea mea viza gradul de detasare,Capcaunul,nu analizam calitatea oamenilor( aici sau in viata reala). ACEST FORUM,are o calitate fantastica:ajuta enorm( sufleteste,spiritualiceste,umanitar si ma astept sa poata ajuta si la orientarea catre cea mai corecta optiune de vot-in acest caz) Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara permisiunea ta. - Eleanor Roosevelt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Capcaunul,perfect de acord.Dar atunci cind politicienii nu sunt in stare sa ne ofere platforme,nu este datoria noastra ca cetateni sa reactionam?Nu crezi ca tocmai faptul ca suntem detasati( de scirba,din lipsa de timp,etc)ne-a adus aici?Sa avem drept optiuni de vot doua rele?Sa fim nevoiti sa alegem raul mai putin rau?Zic. Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara permisiunea ta. - Eleanor Roosevelt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maminuta, nu cred ca e vorba neaparat de detasare. si mie mi-a fost greu sa intru sa scriu ceva aici. Mi-a fost groaza de dezbateri fara rost, de exact ce s-a intamplat, multe postari jignitoare si fara argumente. M-am saturat de polemici. Ute-te la subiectul legat de dezbaterea de aseara. 26 de pagini din care nu cred ca sunt mai mult de 2 pagini coerente. Se radea aseara pe tema ca Geoana nu stie cum e cu dobanda. Mi-am intrebat si eu sotul care lucreaza la banca si mi-a spus ca a fost ok ce au zis amandoi doar ca unul vorbea de lei si altul de valuta. L-au facut prostanac pe Geoana pentru asta. Si e doar un exemplu. Eu mi-am argumentat decizia de ce il votez pe Geoana, dar cate polemici si injurii sunt la acest subiect? Pe cale de consecinta e greu sa te apuci sa scri, si e greu sa combati cand ceilalti nu au argumente iar pe ale tale le ignora. Si de ce sa te iei la cearta inutil. si uite asa, sunt multi vizitatori si putini cei care raspund. Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://picasaweb.google.com/cristina.avi69/GuraHumorului
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

- eu votez cu Geoana pentru ca am incredere intr-un altfel de program si alt mod de a face politica (cea pe care a promovat-o Antonescu); - doresc un presedinte care sa fie capabil sa isi aleaga un prim-ministru, care la randul lui sa formeze un guvern cu oameni apreciati si buni dpdv profesional; - doresc de asemenea un guvern care sa ia masuri pentru toate domeniile si legile sa fie respectate; - doresc un presedinte care sa ma reprezinte pe mine si nu pe golani, manelisti si smecherasi; - doresc sa am un presedinte care sa fie bine privit in strainatate, un om cu prestanta si care sa stie sa ne reprezinte in afara tarii. - nu imi doresc un presedinte care sa intre cu cizmele in noroi pe santiere (asta o facea si Ceausescu si toata lumea il aplauda pentru asta); - nu imi doresc un presedinte marinar, incult si taran; - nu imi doresc un presedinte care sa impuna unui guvern ce doreste el; - nu imi doresc un presedinte care injura si se crede popular daca foloseste vocabular de cartier - nu mai doresc un presedinte care sa se laude cu realizarile incepute in alte mandate si cu realizarile guvernelor, nu ale lui ca presedinte; - doresc un presedinte care sa fie presedinte nu "om bun la toate" si care sa il inlocuiasca pe primul-ministru cand vrea muschiul lui. - doresc un presedinte pe care sa nu il vad atat de des la TV si sa aud despre el doar cand realizeaza ceva, nu cand danseaza cu nevasta la mare sau mai stiu eu ce activitati extra-presedintie mai are el. Mai citesc din cand in cand subiectele de pe aici si imi pare tare rau ca si aici e exact ca in Parlament. Unii nu suporta ca altii au alta parere decat ei si iar circ si scandal (e valabil de cei care sustin ambele tabere - nu este nicio aluzie la o persoana sau nick anume) Mie imi pare rau ca nu a iesit Antonescu in turul 2. E cel mai bun orator dintre cei 3. Ca de fiecare data in Romania...alegem raul cel mai mic. De ce subiectele au fost amestecate (aici, ca dincolo observ ca nu se amesteca taberele)? ==================== Doneaza pentru Dan (doinabita) 0900900212 pentru 2 euro 0900900213 pentru 3 euro 0900900215 pentru 5 euro 0900900210 pentru 10 euro. Apeluri doar in reteaua ROMTELECOM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maminuta
Guestus,chiar vorbeam serios. Oricum ma declar maxim de dezamagita sa constat cit de detasati sunt un procent enorm din cei ce citesc acest forum.Si vreau sa cred ca nu este adevarat ca se prefera mistocareala chestiunilor serioase,care ar putea schimba ceva in bine in tara asta. Uitindu-ma la numarul celor ce au vizitat subiectul si la numarul celor care au avut curajul sa si posteze,constat ca e mai simpla neimplicarea.Pacat!Unitatea poate ajuta enorm in anumite situatii! Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara permisiunea ta. - Eleanor Roosevelt
Hop si eu...oamenii par detasati pentru ca sunt efectiv dezamagiti de politicieni....Gandeste-te CARE DINTRE EI A FOST UN JUSTITIAR ADEVARAT, UN OM DORNICA SA FACA LUCRURI NU SA SUSTINA O CLICA... Din pacate NICIUNUL in 2o de ani...din pacate Brucan avea dreptate... Toti cei care au venit si-au facut plinul. Eu una ma multumesc sa fim sanatosi, sa avem joburi, sa se mentina cota unica (aici Geoana are o pb in ce ma priveste) . Si atat.... Sa ajungem in birou, intre prieteni sa dezbatem politica...Jesus... Hai sa ne bucuram de viata noastra...de copii,,,de soti...de forum... Iti promit ferm ca daca intr-o zi voi simti ca UN POLITICIAN e bine intentionat si curat ...ies in Piata Universitatii si il sustin ...pana atunci ...Dzeu sa il ierte pe Coposu... ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...