Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Am cazut de sus si nu mai am puterea sa ma ridic


Recommended Posts

UC sa te intreb eu acu pe tine.....crezi ca relevant e fam din care provine, ce-si permite si ce nu??? crezi ca daca parintii is medici, profesori e cu ceva mai deosebita? asta la general vorbind...ca sa inteleg si eu, is 2 in 1 (subiecte) - sotul ma inseala si starea mea materiala, sau doar 1?? sotul ma inseala sau starea mea materiala. eu, din postarile ei, am zis ce am vz...75% ne povesteste ce are, 25 % despre sot, copii si rel lor....si da, problema ei este accetul voit pus pe sit mat si mai putin pe ce incearca sa ne sugereze ca ar fi problema....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu te supara pe mine Andrelin...dar o vorba zice ca nu poti avea totul in viata...Tu ai bani...dar cu banii nu poti cumpara fericirea, dragostea, intelegerea, fidelitatea...Ma bine mai modest si cu o familie care te asteapta cu bratele deschise acasa. decat cu bani si sa plangi singur intr-un colt...Macar ai copiii...E posibil sa fie doar o toana a lui..dar tu esti sigura ca ai putea trece peste asta??? Eu in viata mea nu l-as ierta..si daca nu ierti /uiti..degeaba..e boala lunga moarte sigura..dar daca tu vrei..poti incerca...Uite ca si cei bogati plang...ma gandeam ca numai restul "muritorilor"...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma laud si eu?[:D] Hai mai de ce n-ati zis ca vreti de fapt sa deschideti un subiect in care sa listam fiecare ce si cat avem? Era mai simplu! Subiectul asta e un fel de a zice: mai eu cu frumusetea mea si avutiile mele n-am reusit sa-l tin pe sot langa mine, voi astea amarate chiar ca n-aveti nicio speranta/scapare.[:D] Iar daca subiectul e pe bune: cred ca sotul tau a "plecat" alta din dorinta de a cauta ceva mai profund, s-o fi saturat de superficialitate. Pentru ca da, descrierea situatiei materiale in amanunt e o dovada de superficialitate, inseamna ca tu asta consideri ca are valoare in viata. Pe cand adevarata valoare umana sta in altceva, nu in contul din banca. Si nu, nu mor de invidie pe ce ai tu, insa nici nu simt nevoia sa fac monolog pe forum ce am in dotare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Un_cabotin
Atzatate (ce cuvant! [:I] ) de Andrelin, iata ca mai aflam si noi cate ceva despre starea sociala/materiala a colegelor de forum... Pai cum adica mai, Andrelin, te bati tu cu pumnii in piept de ceasul tau si masina/casa/bona ta, stai sa vezi la mine ce mai statut (social) am. Dar eu sunt si mai de soi, ca imi place sa merg la gratar, si nu-i privesc de sus pe fostii colegi, ce se zbat in saracie in Romania. No offence!
[:D] off topic: daca incep si eu sa-mi "expun" cunostintele despre diplomati... nu mai terminam in veci (btw, din cate stiu eu diplomatii nu sun nici pe departe niste milionari). O sa ajungem sa dam cu subsemnatul si sa semnam toti declaratii de avere [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ellej
Citat:
citat din mesajul lui Un_cabotin
Atzatate (ce cuvant! [:I] ) de Andrelin, iata ca mai aflam si noi cate ceva despre starea sociala/materiala a colegelor de forum... Pai cum adica mai, Andrelin, te bati tu cu pumnii in piept de ceasul tau si masina/casa/bona ta, stai sa vezi la mine ce mai statut (social) am. Dar eu sunt si mai de soi, ca imi place sa merg la gratar, si nu-i privesc de sus pe fostii colegi, ce se zbat in saracie in Romania. No offence!
[:D] off topic: daca incep si eu sa-mi "expun" cunostintele despre diplomati... nu mai terminam in veci (btw, din cate stiu eu diplomatii nu sun nici pe departe niste milionari). O sa ajungem sa dam cu subsemnatul si sa semnam toti declaratii de avere [:D]
diplomatii carei tari????[:D] de Matusa Tamara ai auzit???[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

haha, gata, ne resetam, nu mai e bogata? [:D]
[url="http://fc01.deviantart.com/fs5/i/2004/272/c/e/Very_little_duck_by_haeresis.jpg"]Before...[/url]
~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~
[url="http://farm3.static.flickr.com/2133/1570343649_4b67300ef4.jpg"]... After[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Primul lucru care mi-a venit in cap citind prima postarea a fost bancul urmator: ''Blonda superba, 1,80 m, 90-60-90, milionara in euro, proprietara de zgarie nori, masini, insule, etc nu vreau nimic, doar ma laud.'' De fapt, la care dintre pb doresti un raspuns, Andrelin09? ps: trage si tu un folos din situatia materiala expusa pe larg noua sau nu compenseaza pierderile emotionale?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
[:D] off topic: daca incep si eu sa-mi "expun" cunostintele despre diplomati... nu mai terminam in veci (btw, din cate stiu eu diplomatii nu sun nici pe departe niste milionari). O sa ajungem sa dam cu subsemnatul si sa semnam toti declaratii de avere [:D]
Chiar ca[:D]. Io stiu manageri la Vodafone Ro si cateva firme de logistica, se pune? Dar sigur nu se ridica la nivelul ala cu EBEL, ca i-am testat ieri, asa rapid si nu au raspuns satisfacator[8D]. Acu sa ne spuna si noua ce mediu d-asta extraordinar de bogat se invarte, de nu are contact cu "clasa mijlocie", ce sa mai vorbesc de cea de "jos"...Dinu Patiriciu ceva, Ion Tiriac and company?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut cum a scris Andrelin,la modul cel mai sincer.Foarte cursiv si bine inchegat subiectul in sine.Chiar cred ca are nitel talent literar,fara vreo ironie sau exagerare. Probabil cineva obisnuit de ani de zile cu un statut social inalt nu mai poate de parerile unor neica-nene de pe un forum public,in ceea ce priveste situatia materiala.Si daca se lauda nitel,mai mult sau mai putin constient,ce?! Nu cred ca cineva bogat isi poate alimenta ego-ul cu zgarieturile pe ochi ale unora care se simt ofuscati de atatea amanunte pline de opulenta,decat daca are cu adevarat probleme la mansarda. Miezul istoriei e altul pentru mine,si anume faptul ca fiecare femeie nu-si doreste decat sa fie iubita si protejata,in mod exclusiv si singular,indiferent daca situatia se petrece in bordei sau in castelul unui Prince Charming. Andrelin,[flo].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce rele suntem[bruta]..dar fac si eu ca voi..din toate postarile 85 % vorbeste numai de cat e de instarita..si mie mi se pare ca de aia a deschis topicul..o fi si asa dar oare o femeie atat de stilata scrie pe forumuri alaturi de "clasa mijlocie"..cu care in realitate nu are de-a face??? Ma intreb doar!!! Acum..Fereasca Dumnezeu sa te insele barbatul..dar cred ca la banii ei nu m-ar interesa asa tare sa fie atat de fidel...Cam asa e in toate relatiile de fite..fiecare are viata dubla/tripla..sau cum da Dumnezeu..atat timp cat se intorc ambii acasa e ok...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...