Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Am cazut de sus si nu mai am puterea sa ma ridic


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091
kariguld, expui..expui, dar capetele care judeca, sa judece cu capul, nu cu altceva..si a judeca presupune "a gandi".iar daca detalii sunt "fara importanta"(si sunt) de ce toata lumea se leaga de ele?cu ce intuneca "judecata", ce au de judecat asupra acestor lucruri.poate adrelinei ii plac "detaliile", poate asa povesteste ea.e viatza ei, de ce nu ar avea draptul sa o pevesteasca. parerea mea e ca nu se exagereaza deloc in a lua apararea acestei femei. faptul ca a facut un doctorat in nush ce tara nu are treaba cu greselile ei gramaticale din limba romana.uite o chestie de care s-au legat unii useri si care nu are relevanta AICI! femeia are o problema.daca postarea e o facatura,nu aveam de unde sti insa putem emite niste premise cu rol de sfat- parere,si chiar daca situatia ar fi ipotetica, poate a trecut sau va trece cineva prin ea vreodata. e asa greu sa fim oamenii si nu bestii care "musca"?
cand esti bolnav (orice fel de boala) si mergi la medic, ii expui suferinta. eventual il asiguri ca ai disponibilitate financiara ptr plata unei medicatii mai bune sau a unei terapii. nu-i dai detalii despre cati metri patrati are vila din Predeal si nici adancimea piscinei din Domnesti. ca s-ar putea sa te trimita ....la alt coleg de breasla. cam asta e ideea, sper ca s-a inteles. si nu ma refer la nimeni in mod special, e doar un exemplu ********************* [url="http://paul-mihaita.blogspot.com"]VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[/url][bonjovi] [URL="http://negusdavidchristian.blogspot.com/"]Speranta si incredere pentru David[/URL] [bonjovi] ~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Invingatorii nu renunta, iar cei ce renunta nu ajung invingatori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091
kariguld, expui..expui, dar capetele care judeca, sa judece cu capul, nu cu altceva..si a judeca presupune "a gandi".iar daca detalii sunt "fara importanta"(si sunt) de ce toata lumea se leaga de ele?cu ce intuneca "judecata", ce au de judecat asupra acestor lucruri.poate adrelinei ii plac "detaliile", poate asa povesteste ea.e viatza ei, de ce nu ar avea draptul sa o pevesteasca. parerea mea e ca nu se exagereaza deloc in a lua apararea acestei femei. faptul ca a facut un doctorat in nush ce tara nu are treaba cu greselile ei gramaticale din limba romana.uite o chestie de care s-au legat unii useri si care nu are relevanta AICI! femeia are o problema.daca postarea e o facatura,nu aveam de unde sti insa putem emite niste premise cu rol de sfat- parere,si chiar daca situatia ar fi ipotetica, poate a trecut sau va trece cineva prin ea vreodata. e asa greu sa fim oamenii si nu bestii care "musca"?
Blackmoon Lady&lipishtocul [url="http://community.webshots.com/album/577818956NLHJud?vhost=community&vhost=community"][copil][/url]
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
mai, eu chiar intrasem sa ma dau cu parerea ca sa zic asa. insa, am realizat ca doamna a fost la doctorat acum cel putin 13 ani. Ori ca sa pleci la doctorat se presupune ca ai absolvit cu note foarte mari o facultate in Ro si nu acum, ci cu ceva ani in urma( fiul cel mare are 10 ani, asa retin). Mai oameni buni...erau greseli puerile pe care cineva cu studii superioare aici absolvite cu note mari nu le face nici dupa 20 de ani de scris in limba chineza. parerea mea. am lucrat si eu intr-o multinationala ca tot se lauda doamna cu jobul ei in super firme. eu n-am auzit pe nimeni zicand "servici" pana si agentul de vanzari zice job sau serviciu. Dar servici de 2 ori in aceeasi fraza? Asta m-a convins ca nu e reala sau hai 70% ireala. Servici si in totdeauna. Nu bate dom'le cu restul povestii. E prea gogonata. Larisa mamica de Nectarie [bebic] (22 iulie 2010) si Alexia [zana](13 iulie 2006) http://picasaweb.google.com/roparo/CopiiNectarieLuna5#
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kariguld si larissa, eu respect parerile voastre pentru ca sunt argumentate si sunt logice, insa atat eu cat si voi, facem supozitii.adevarul nu il putem sti[asia] una e cand avem pareri contrare, expuse civilizat si alta e cand ne certam ca-n piatza![flo]
Blackmoon Lady&lipishtocul [url="http://community.webshots.com/album/577818956NLHJud?vhost=community&vhost=community"][copil][/url]
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai multi useri au adus argumente solide ca povestea pare ireala. Si mie mi se pare cusuta cu ata alba. Daca citesti cele cateva mesaje postate de Adrelin, 90% din expunere este despre marca ceasului de mana, tara de origine a bonei si orele petrecute cu salupa in insule exotice. Dar detaliile despre sot, cum s-a ajuns in situatia de a avea amanta, cum se poarta cu copiii, etc, astea sunt lasate mai ...in urma. Am puternica convingere ca vreo adolescenta isi bate joc de noi cu atata opulenta, bogatie, frumusete si perfectiune. Ori Adrelin a vazut prea multe telenovele ori a citit prea multe carti de Sandra Brown[:D]. Si am senzatia ca nici nu vom mai primi vreun raspuns din partea lui Adrelin, in afara poate de vreo noua expunere despre ultimul shopping la Paris[:D][:D]. Si categoric nu sunt invidioasa. Foarte multi useri care au raspuns sunt persoane adulte, decente, traiesc prin tari straine, acum nu cade nimeni in fund asa usor doar pentru ca userul X sau Y a mers cu salupa pentru 1500 euro (sau a avut discount la 1000 ? ). Numai bine tuturor, Carolyne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
am lucrat si eu intr-o multinationala ca tot se lauda doamna cu jobul ei in super firme. eu n-am auzit pe nimeni zicand "servici" pana si agentul de vanzari zice job sau serviciu. Dar servici de 2 ori in aceeasi fraza? Asta m-a convins ca nu e reala sau hai 70% ireala. Servici si in totdeauna. Nu bate dom'le cu restul povestii. E prea gogonata.
Andrelin zicea ca e din alt oras din Romania - s-ar putea sa fie din zona Banat-Ardeal unde se foloseste frecvent cuvantul "servici" [:I] Io una n-am auzit pe nimeni pe-aici zicand ca "merge la job" ,eventual la birou,la servici(u) etc. Daca e pe bune subiectul,chiar daca acum sta in Bucuresti i-o fi ramas in obisnuinta formula respectiva . Cat despre in totdeauna ala [alcool][bang] no coment.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai si mie mi s-a intimplat cu "deseele". E adevarat ca nu am Phd, dar am BFA si MFA ambele cu nota maxima. Si olimpica la romana in copilarie. Asa ca na ... se mai intimpla sa faci si greseli chiar daca esti scolit. Pe mine mai mult m-ar fi deranjat daca folosea "ii" aiurea cum prea des vedem pe forum. Atunci chiar ii puneam scoala sub semnul intrebarii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu
Mai si mie mi s-a intimplat cu "deseele". E adevarat ca nu am Phd, dar am BFA si MFA ambele cu nota maxima. Si olimpica la romana in copilarie. Asa ca na ... se mai intimpla sa faci si greseli chiar daca esti scolit. Pe mine mai mult m-ar fi deranjat daca folosea "ii" aiurea cum prea des vedem pe forum. Atunci chiar ii puneam scoala sub semnul intrebarii.
[:)]
Blackmoon Lady&lipishtocul [url="http://community.webshots.com/album/577818956NLHJud?vhost=community&vhost=community"][copil][/url]
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[offt] Ma bag si eu ca musca-n lapte:) NU am citit subiectul, am intrat insa intamplator si vad ca va tot luati de faptul ca spune "servici", in loc de "serviciu". Asa si? Si eu sunt licentiata in drept, dand examen de gramatica la admitere, am 2 masterate absolvite si vreo 7-8 cursuri de specializare. Si eu folosesc forma gresita de "servici". Din obisnuinta. Asta e, nu cred ca trebuie facut un capat de tara din chestia asta. Si in plus, sunteti in afara regulamentului ;) Concluzia mea: prea multa rautate, dom'le! [url="http://bazar.desprecopii.com/"]BAZAR UMANITAR[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091 sau e mai usor sa faci "opere caritabile" pentru persoane de "categorie sociala mai joasa ca a voastra", asa va simiti mai impacate ca ati facut ceva?
Ai uitat sa specifici motivul pentru care, unele dintre noi, "simtim nevoia" sa mergem la spital, la persoanele suferinde. [xx(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am inteles cine se cearta ca la piata in acest subiect, si nici cine vine cu rautatile. si la fel nu inteleg de ce atunci cand sotul te insala pentru una mai tanara conteaza mai putin pentru o femeie care are un barbat care bea si are frigiderul gol si mai mult pentru o femeie care are nu stiu cate masterate . sufera o femeie mai mult sau mai putin in functie de nivelul material, atunci cand persoana pe care o iubeste o insala si pleaca de acasa? eu cred ca nu conteaza la ce nivel te afli, cat de mare e frigiderul , cat de mult bea barbatul si cand te intorci din concediul de cresterea copilului ( asta daca il ai ), ca sa suferi mai mult sau putin atunci cand afli ca barbatul pe care il iubesti nu te mai iubeste. oh, ca sunt mult mai multe posibilitatile de a nu te gandi ca nu faci fata situatiei cand stai doar in salariul tau daca decizi sa te ridici de jos, eu cred ca ca andrelin ar trebuie sa aiba toate puterea sa faca asta, si asta cu atat mai mult ca citeste aceasta sectiune de ceva timp. parerea mea e ca adelin e doar o persoana care vrea sa vada reactii. daca nu e asa va avea curajul sa ne spuna ce se intampla in continuare cu viata ei. alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...