Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Am cazut de sus si nu mai am puterea sa ma ridic


Recommended Posts

  • Administrators
De ce ai cazut de sus? Ai tot timpul si toata puterea sa mergi puternica mai departe. Stii si tu ca poti. In rest, bine ca s-a intamplat acum, cand esti inca ... claxonata pe strada. Succes si putere! ************** Linkurile mele: [url="www.supereva.ro"] Supereva.ro [/url]| [url="http://mirelablog.supereva.ro/dblog/"]Blogul meu[/url] | [url="http://www.facebook.com/#!/desprecopiicom"]DC pe Facebook [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

probabil ca etalezi plusurile pentru ca esti constienta ca desi aveti totul nu aveti nimik fara dragostea dintre voi, si te intrebi cum a putut sa faca asta cand aveati totul. te felicit din tot sufletul pentru viata ta frumoasa de pana la primul soc. imi pare rau pentru ca treci prin aceste momente cumplite. poate dupa intoarcerea in belgia el va incheia relatia. exista speranta acolo unde nu gandesti si unde nu ai imaginatie sa cuprinzi, dar si raiul poate deveni iad printr-o simpla bataie de aripi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sau ia-o altfel, poate nu aveati totul..... poate nu aveati suferinta, umilinta si esecul si va lipseau pentru a inchide cercul. Ia-o ca pe un dat si incearca sa experimentezi totul. Poate prin asta nu ai cazut de sus, ci poate de sus lucrurile pot fi mai usor sustenabile. Suportul sufletesc de care ai nevoie poate fi cumva pacalit prin material prin tot felul de trucuri care sa te ajute sa jonglezi intre pumni. ai libertatea financiara sa iti creezi o zona securizata pentru vindecarea sufleteasca. Profita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrelin, Cazul tau cred ca e un bun exemplu de studiat burghezia actuala... M-am tot gandit de ce a revenit acasa si apoi ati plecat la Paris. Pai cred ca o explicatie ar fi "averea" voastra, partajul. Se mai poate ca omul sa fi vrut sincer s-o rupa cu amanta, dar n-a rezistat prea mult fara ea. Parerea mea. UC.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, Doamne, chiar nu te poti stapani, Andrelin?! Bona thailandeza, ceas Ebel de mii de EURO, case si masini in strainatate, antrenorul de tenis al baiatului cel mare, Dubai, shopping la Paris... Nu ne-ai spus ce marci de masini aveti, ce haine purtati, ce tip de frigider/aragaz/cuptor... aaaaa, scuze, sa nu deranjez, poate ca mancati mai mult prin restaurante de lux... Nu ne recomanzi si noua unul, pls. Te rog sa ma injuri, sa ma faci albie de porci, dar tot nu ma pot abtine sa-ti spun: Se prea poate ca amanta sotului tau sa fie saraca, uratica, si sa nici nu fi visat la vreun titlu de miss scara blocului. Si totusi pe ea o iubeste sotul tau! UC
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Un_cabotin
Oh, Doamne, chiar nu te poti stapani, Andrelin?! Bona thailandeza, ceas Ebel de mii de EURO, case si masini in strainatate, antrenorul de tenis al baiatului cel mare, Dubai, shopping la Paris... Nu ne-ai spus ce marci de masini aveti, ce haine purtati, ce tip de frigider/aragaz/cuptor... aaaaa, scuze, sa nu deranjez, poate ca mancati mai mult prin restaurante de lux... Nu ne recomanzi si noua unul, pls. Te rog sa ma injuri, sa ma faci albie de porci, dar tot nu ma pot abtine sa-ti spun: Se prea poate ca amanta sotului tau sa fie saraca, uratica, si sa nici nu fi visat la vreun titlu de miss scara blocului. Si totusi pe ea o iubeste sotul tau! UC
Dar femeia scrie si ea aici lista cu ce are :))))) numai si numai lucruri materiale, eu una nici nu auzisem de EBEL asta (pana acum) si lucrez si eu in management, dar nu stam sa ne "masuram" in ceasuri, suntem la birou sa muncim. Inteleg ca e moda acum sa nu mai ai bona romanca, ci thailandeza, filipineza :), mda, vai uite asa mai invata lumea care sunt trendurile la bogatasi, la forumul cu probleme in casnicie. Oricum eu am dedus asa de la distanta, ca uite fir-ar sa fie si bogatasii astia saracii :))) au probleme, indiferent de marca ceasului, sireturilor de la pantofi si iphoneul numarul 4. Eu refuz sa cred ca e pe bune subiectul, prea e doar asa un "afisaj" de parvenitism si atat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea nu am timp sa citesc ce ti-au scris altii pt ca ma grabesc goraznic, insa problemele de acest gen afecteaza si pe bogati si saraci deopotriva. Averea nu e relevanta in probleme din acestea; uitat-te la Charlie Sheeen :) In caz de divort numai ia un avocat foarte bun sa nu fii left out. Iti spun doar atit, pt ca am trecut prin ceea ce treci tu acum 20 ani si as fi vrut sa am linga mine pe cineva sa ma sfatuiasca. Esti inca tinara, frumoasa, desteapta, nu depinzi finaciar de el. Ai copii frumosi si sanatosi. Esti o norocoasa!!!!! Nu fii fraiera. Tine appt la clinica din Viena, fii frumoasa pt tine. Fa-te si mai frumoasa, mergi la fitness si suceste capate pe strada. Pe el da-l incolo, daca te-a inselat acum si vine inapoi cu coada intre picioare nu fii fraiera sa-l primesti cu bratele deschise. Barbatii, bogati sau nu, sint mari magari. Din felul in care scrii simt ca esti o femeie puternica si curajoasa. Actioneaza ca una. El NU te merita. Eu in locul tau l-as fierbe nitel -in caz ca il iubesti. nu l-as primi acasa. M-as muta, mi-as vedea de ale mele si chiar l-as insela cu antrenorul de tenis. Chit ca n-as merge all the way pina la actul in sine - desi tb sa vad antrenorul sa ma pronunt :) - dar l-as invita la masa undeva in asa fel ca partea adversa sa stie... Asta daca tii la sotul tau si vrei sa il faci sa guste cum e sa fii inselat. Daca nu mai tii la el eu as sugera sa te muti si divortezi la fel de rapid cum v-ati casatorit. Esti inca tinara si ai tot timpul sa iti refaci viata si sint barbati buni out there. De ce tre sa stai cu asta? La 50 va fi mai greu. Gindeste-te bine. Iti doresc succes si multa intelepciune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

un cabotin are dreptate suta la suta.,.,.,., si poleita cu aur sa fii ca nu conteaza orice faci el pe ea o iubeste si punct femeile fac greseala sa creada ca trebuie sa fie mai buna sau mai proasta decat fosta sau decat actuala sau decat cealalta pur si simplu., nu inteleg ca nu are a face nu conteaza ce fcai sau ce nu faci., inapoi nu ai sa-l aduci decat daca vine din fiinta lui sa te socoteasca pe tine pentru el ca esti nevasta-sa ., ca esti o straina., ca-i faci copii sau nu., totul depinde de unde il trage inima., si dragostea nu are nimik a face cu cat esti de femeie sau de puternica sau de nu stiu cum dragostea pentru o persoana are a face doar cu acele mici gesturi., acele mici detalii care starnesc in noi dorinta si pasiunea ne atrag si ne intriga persoanele cu care la un anumit moment sau loc rezonam si gasim acel ceva care sa ne trezeasca interesul., sa ne acopere nevoi., in momentul in care nevoile noastre sunt acoperite., trecem la nivelul urmator., depinde foarte mult daca gasim inefabil la una si aceeasi persoana tot ce avem nevoie., daca nu ne redirectionam si ceilalti au senzatia ca totul se reduce la ei., insa lucrurile se reduc la noi insine., totul este personal., pe mine ma intristeaza cand vad persoane care se chinuie in efemerul "de ce" sau "de ce mie"., iar raspunsul sta undeva in afara lor., Nu totul se rezuma la tine., pana si mantuirea este o chestiune de intimitate si este atat de personala., Nu are a face cu altii ci cu sinele fiecaruia., Si relatiile nu sunt un dat care ni se cuvine., este o interactiune cat se poate de personala si intima., iar libertatea de a accepta sau nu pe cineva in intimitatea ta este cat se poate de intima si persoanala., nimeni nu datoreaza cuiva sufletul si trairile., ele apartin sinelui si in primul rand providentei., sentimentele si trairile nu rezida niciodata in alte persoane., O viata avem si suntem datori fata de noi insine sa ne vedem interesul., daca interesul sotului tau este acea femeie., de ce ai senzatia ca iti aprtine si trebuie sa-l pastrezi., sa lupti pentru el si sa-l recastigi., NU TOTUL SE REDUCE LA TINE., daca binele lui este langa tine va veni singur., daca el considera ca binele lui este la alta usa., chiar si la usa unei femei mai putin buna in comparatie cu tine atunci accepta si mergi mai departe., Este o onoare cand cineva isi incredinteaza intregul destin si ne pune universul sau la picioare., dar asta nu insemna ca trebuie sa-l manipulam cum vrem sau sa credem ca este cumva castigul sau meritul nostru ., iar cand acel cineva isi ia jucariile si-si muta centrul universului in alta curte sa-l desconsideram sau sa privim asta ca pe un minus., ca-ti impui conditiile cand el doreste sa faca parte din universul tau este una., dar sa il primesti inapoi sperand ca lucrurile nu sunt ce par a fi e alta., El o iubeste pe aia si punct asa cum poate te iubeste si pe tine si se simte bine cu aia si punct indiferent cate plusuri aduce universul cu tine in el daca il vrei accepta-l asa si gata., daca nu lasa-l in spate fara sa te mai gandesti ca iti distruge existenta ta., cu el sau fara el tu esti tu si ceea ce ai construit tu in jurul tau este al tau., e munca si pasiunea ta., sunt amintirile tale., e efortul tau doar pentru ca el este sau nu in viata ta nu anuleaza toate astea., ceea ce a fost este bun si de calitate., dar doar pentru ca te-ai invatat sa traiesti cu el si in jurul lui nu le anuleaza., amintirile si trairile., Poti considera ca totul se transforma si se schimba spre altceva nu ca se distruge.,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...