Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Am cazut de sus si nu mai am puterea sa ma ridic


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui saskia Lumea taxeaza "aere" d-astea fie ca esti in Romania, fie ca esti in alta parte. Un om de o valoare adevarata nu face parada de chestiile astea, oricum, lasand la o parte asta, poate nu stia de manierele in societate (fie ca e virtuala, ori nu) situatia ei nu e roza.
exact! dai prea multe detalii, mult prea multe despre luxoasa ta viata. o femeie inselata, cu sufletul sfasiat nu are timp sa-si etapeze vacante si case si bani. nu crezi oare ca sotul tau poate afla? asta ca tot vrei sa nu stie el... sa mai adaug, cu bani se poate cumpara aproape orice, fericirea insa nu. in toata povestea asta (de care eu ma indoiesc ca-i reala) cel mai mult sufera copii. ********************* [url="http://paul-mihaita.blogspot.com"]VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[/url][bonjovi] [URL="http://negusdavidchristian.blogspot.com/"]Speranta si incredere pentru David[/URL] [bonjovi] ~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Invingatorii nu renunta, iar cei ce renunta nu ajung invingatori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mi se pare cusuta cu ata alba povestea....o femeie asa puternica si bogata nu vine sa se plinga pe un forum....ca doar are bani destui sa mearga la psiholog! si daca este adevarata povestea, eu nu inteleg de ce te cramponezi de un cirnat...ca sint destui slava domnului de unde alege...daca esti asa de independenta financiar fugi din mariajul asta nefericit cit mai repede...de ce sa mai stai, sa astepti ce? ca din ciine nu faci slanina si te va insela oricum daca nu cu actuala atunci cu alta...ca asa sint barbabtii mai ales cei cu bani multi care isi pot permite....stind in acest mariaj ii faci lui un favor de a nu-si imparti averea si un mare defavor tie si copiilor... moama, de as avea eu independenta ta financiara asa as taia-o din caznicia mea de 2 bani cu 100 pe ora....dar na,astai situatia...unii pot si stau sa se chinuie altii nu pot si ar pleca invirtindu-se...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint putin socata de ce citesc la unele "consoarte". Mie nu-mi vine sa cred. Cum oare, se poate spune: "daca ai asa de multi bani, de ce te mai cramponezi? Ai bani, atunci lasa-l pe "dobitoc", sau "Iti permiti sa iei viata de la inceput". Cum este posibil asa ceva? Femeile din ziua de azi stau cu sotii lor NUMAI pt bani????Cind prostul nu mai este "bun", nu conteaza motivul, faptul ca am avea bani este motivul pt care trebuie sa plecam? Mi-e groaza..Oribil. si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se pare incredibil de vulgara metafora cirnatului. Si. Intr-adevar foarte multe dintre noi sar foarte repede cu sfatul de a iesi din casnicie, divorta, pleca, ba chiar insela la rindul ei. Femeia spune ca il iubeste. Are o viata intreaga construita alaturi de el si trei copii. Normal ca pentru ea divortul nu este solutia si nici scopul. Ea era fericita inainte sa o insele sotul. Iar divortul nu e asa simplu. Chiar si partea financiara e o mare problema intr-un divort. In fond una din nevoile importante ale oamenilor este stabilitatea financiara. E al dracului de greu de renuntat la lux odata ce l-ai cunoscut. Nu vad nimic de condamnat aici, in afara de luxul de amanunte legat de bogatia lor. Suna al naibii a parvenitism. Dar ce sa ii faci, banii nu aduc automat si maniere si stil cu ele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va rog nu mai comentati la comentariile mele. comentati la subiectul propriu zis; eu i-am spus din punctul meu de vedere, care sint intr-o situatie mai mult sau mai putin asemanatoare ce as face; daca as avea independenta financiara nu as sta sa ma chinui si sa imi chinui copii pt ca si ei sufera cind mama sufera; in ochii mei barbatii sint cirnati asa de dezgustata sint, exact dupa cum sint si eu in ochii lor cine stie ce.... si divortul cind ai bani este muuuuuult mai usor decit atunci cind nu ai unde te duce, nu iti gasesti servici, si nu ai resurse....crede-ma...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui msl1
mi se pare cusuta cu ata alba povestea....o femeie asa puternica si bogata nu vine sa se plinga pe un forum....ca doar are bani destui sa mearga la psiholog! si daca este adevarata povestea, eu nu inteleg de ce te cramponezi de un cirnat...ca sint destui slava domnului de unde alege...daca esti asa de independenta financiar fugi din mariajul asta nefericit cit mai repede...de ce sa mai stai, sa astepti ce? ca din ciine nu faci slanina si te va insela oricum daca nu cu actuala atunci cu alta...ca asa sint barbabtii mai ales cei cu bani multi care isi pot permite....stind in acest mariaj ii faci lui un favor de a nu-si imparti averea si un mare defavor tie si copiilor... moama, de as avea eu independenta ta financiara asa as taia-o din caznicia mea de 2 bani cu 100 pe ora....dar na,astai situatia...unii pot si stau sa se chinuie altii nu pot si ar pleca invirtindu-se...
MSL, tu crezi ca femeile bogate nu pot avea sentimente fata de sotii lor? Tu crezi ca daca s-a maritat cu unu' bogat e exclusiv din interes? Mie imi pare rau de situatia ta (pe care o descri la sfarsit, daca am inteles eu corect mesajul). Tu crezi ca daca ai bani e usor sa pleci dintr-o casnicie dupa n ani si cu trei copii? Indiferent de situatia materiala, cand sunt implicate sentimente si copii, se schimba situatia. Da, e usor sa pleci de langa cineva cu (,) care te-ai maritat din pur interes, atunci abia astepti motiv de divort, dar cand te mariti cu cineva din dragoste, nu mai e acelasi lucru. Edit: si pentru tine un barbat doar atat inseamna? Un "carnat"? Ca pemtru mine barbatul langa care am ales sa-mi traiesc viata inseamna mult, mult mai mult decat atat. Inseamna dragoste, tandrete, stabilitate, siguranta (sufleteasca, in primul rand), e prietenul meu cel mai bun, e sulfetul meu, e tatal copilului meu si abia in ultimul rand e amantul meu. _____________________________________________ Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg pt ce sa lupti. sotul pleaca de acasa a doua oara, isi anunta si copilul cel mare, si il deleaga sa anunte si copiii cei mici. pleaca pt a doua oara la aceasi persoana. desi s-a intors odata, nu a reusit sa stea departe cu toate vacantele exotice, tumultoase, etc cu nevasta. El lasa totul si pleaca!!! eu cred ca singura lupta care ar trebui data aici, e lupta cu tine insati sa accepti realitatea!!! sa iti lingi ranile si sa iti vezi de drumul tau. in timp ce el isi vede de al lui. doar timpul va spune ce vrea fiecare. si daca mai e cale de intors.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrelin09 In Belgia bonele se schimbau des din diverse motive. Noi lucram cu o firma cunoscuta si nu ne temeam daca trimeteau pe altcineva.
Imi cer scuze de off-topic, dar ai putea sa-mi recomanzi si mie o firma de incredere de bone (din Belgia)? M-ar ajuta pt ca am oroare sa caut "in blind", prefer o companie recomandata ca serioasa, multumesc anticipat. Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, acum am avut ceva mai mult timp liber sa citesc. Din nou, iti rapsund ca cineva care a trecut prin asa ceva acum 20 ani si a divortat acum zece. Stii care e singurul meu regret? De ce nu am divortat a doua zi. De ce am lungit pelteaua sperind si crezind ca totul va fi bine. Inteleg ca il iubesti si ca lupti p. familia ta, insa trebuie sa intelegi ca esti singura care face asta. Cum ai spus, un one night stand poate ca e de inteles dar o relatie atit de puternica incit l-a determinat sa plece de acasa in nici un caz nu e de inteles. Asta imi arata ca e un tip slab, mai ales prin faptul ca s-a i ntors la tine. ceva nu i-a placut in acea convietuire cu amanta, insa daca s-a dus din nou la ea... nu stiu. probabil ca stie cum sa-l atraga si cum sa il satisfaca. Ma scuzi ca sint franca insa barbatii slabi de inger - ca al tau. Acum , daca chiar il vrei inapoi, as zice sa astepti pina ce "novelty wears off" pt ca e f. posibil ca sexul cu amanta sa devina rutina. Admitind ca chiar te va lasa pe tine pt ea, e posibil ca sa se plictiseasca de ea si - avind mustrari de constiinta - sa vina inapoi la tine. E f, posibil sa nu vina inapoi la tine ci sa o insele pe actuala amnata cu o terta persoana... Exista unii barbati care sint afemeietai convinsi. Numai tu stii din ce aluat e facut sotul tau. Familia lui cum e? Taica-su si-a inselat nevasta? In fine, imi dau seama ca speculez insa iti pun aici the worst case scenario. Nu as vrea ca la 50 ani sa iti dai cu pumnii in cap ca l-ai asteptat tot acest timp si ti-ai irosit viata pt ce? Ma rog... Iti doresc multa intelepciune. PS. Cu parintii tai sau ai lui, in fine, cu ridele apropiate, ai discutat depsre acesata situatie? Ei ce spun?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si on-topic: imi pare f rau ca treci prin asa ceva. Ai spus ca nu vrei sa divortezi, atunci iti urez succes sa gasesti o cale de a va recladi familia. Sper sa vrea si sotul tau asta si sa-si dea seama cat a gresit si sper ca te mai iubeste. Nimic nu scuza ce face el, nici functia, nici educatia, pozitia, contul in banca, etc. Si daca vrei sa lupti pt familia voastra atunci e bine sa stii amanuntele pe care le va afla detectivul, sa stii cu ce ai de a face. Dar daca pana la urma decizi sa pleci in alta tara numai tu si copiii, ai grija la aspectele legale, sa nu fii acuzata de rapt parental, parca asa se numeste, nu sunt sigura. O ruptura definitiva il poate schimba si mai mult in rau pe sotul tau, asa ca apara-ti spatele. Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...