Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Poznasi dragalasi de ian-febr 2004


Recommended Posts

Ane - felicitari pentru baietel...[flo][flo][flo]Doar la 8 sapt au reusit sa vada sexul???

 

In clasele 1-4 in mod normal ar trebui sa se poarte uniforma dar nu este obligatoriu nu prea am vazut copilasi in uniforme[bang].

 

Roxana-ma bucur ca Alex sa obisnuit cu aparatul.[flo]

 

 

 

Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Felicitari pentru baietel Anita!

 

 

La noi nu sunt obligatorii uniformele, depinde de scoala. La noi la scoala exista o uniforma oficiala, dar nu e obligatorie zi de zi. Exista insa cateva reguli si pentru costumatia de zi cu zi: fusta neagra pana la genunchi sau pantalon lung, cu camasa sau bluzita alba. Si eu cred ca e mai usor si mai bine asa.

 

Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult[pup] sunt happy rau ca am sa am si eu un baitel[olala]

 

Pai cam asa e si aici pantaloni sau fusta gri si bluza, tricou sau camasa alba dar cu numle scolii scris.Iar la liceu pot sa vina si in blugi dar bluzele albe cu emblema scolii sunt obigatorii.

 

Anita mami de printesa,id="red"> Rachella Alexia -id="purple">[copil] si

[gravi] 10 sapt

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai dreptate, au o emblema pe bluze. Oricum sa aflu sambata asta la sedinta cu parintii.

 

In alta ordine de idei, dupa marea mea suparare pe Alex de luni si mai ales dupa confiscarea iphone-ului, aseara a facut singura tema la la engleza si a cantat absolut superb la pian. O sa incerc sa va pun filmuletul pe webshots. Nu prea stiu ce sa fac cu ea, tot spune ca nu mai vrea pian, dar pur si simplu e pacat. Poate sa ii lasam o pauza...sincer nu stiu cum sa procedez. Voi ce ziceti?

 

Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana - cred ca merita sa insisti cu pianul, daca luati o pauza nu stiu daca o sa va mai vina cheful.

 

Dragos a fost la pictura o perioada dupa care m-am lasat dusa de nas si nu l-am mai dus si acum imi pare un pic rau pentru ca picteaza foarte frumos. El nu prea vrea sa faca nici o activitate care necesita atentie, vrea doar basket, aseara s-a plans ca nu mai vrea la MindLab[bang].

 

Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmm Rox...cu pianul, ce sa zic...eu imi amintesc destul de aiurea perioada respectiva, cu pian la scoala, pian acasa, in plus teorie si solfegii, pai nu aveam timp nici sa ma joc. Sigur ca acum nu-mi pare deloc rau ca stiu sa cant, totusi raman la parerea ca ce-i prea mult strica daca nu e facut din placere.

 

Asa ca eu la Vivi nu insist. Sunt multumita ca stie sa "citeasca" notele si stie cateva piese usurele, probabil cu timpul o sa stie din ce in ce mai bine, ce s-o zoresc atat. Deci noi facem pian cand apucam si in functie de dispozitie. In principiu in fiecare zi cate un sfert de ora, dar intervine de fiecare data cate ceva si nu facem in fiecare zi...poate de 2 ori pe saptamana. Evident, avantajul e ca face cu mine, deci nu platesc ore pe care sa nu le tina. Dar nu stiu ce e asa mare filozofie, odata ce stie notele, pai nici nu-i mai trebuie profesor [:)], totul tine de exercitiu, exercitiu si iar exercitiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valeu, dar voi cat credeti ca face Alex? A avut cate 2 ore pe saptamana pana acum 2 luni, si apoi doar o ora, cu profesoara. Pentru ca eu nu ma pricep deloc si nu am cum sa o ajut. Iar de exersat nu vrea deloc in afara orelor, de aceea a si avut de 2 ori. Nici macar 15 minute nu vrea. Acum o chinui eu cate 15 min pe zi pentru ca are auditie la serbare si nu e prea frumos sa nu stie sa cante, mai ales ca e cea mai buna din grupa si profa conteaza pe ea.

 

Pauza de vacanta va avea oricum. Inca nu stiu ce sa fac din toamna, la scoala. Poate merge acolo la clubul de pian, sau pot sa ii las o ora pe saptamana acasa. Nu stiu...Nu am reusit sa descarc filmul acela ca am o zi oribila, dar o sa pun link si vedeti si voi daca nu e pacat sa se lase.

 

Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca iar nu mai ziceti nimica. Eu am fost azi la sedinta cu parintii de la scoala. Clasele se vor forma pe nivelul de engleza iar invatatoarele vor fi trase la sorti. Rechizitele, cu exceptia penarului si stiloului, vor fi luate de ei, inclusiv ghiozdan, asa ca nu am la ce sa ma agit. Incepem pe 1 septembrie si vor fi 2 saptamani de acomodare. Am fost avertizata ca primul semestru e mai dificil, vor fi posibile probleme comportamentale, totul normal. In rest sunt incantata de scoala si de atitudinea lor, sper sa fie totul ok.

 

Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

 

Felicitari Anita!!! Ma bucur ca aveti ce va doriti, dar si eu ma intreb cum a vazut sexul copilului la doar 8 saptamani??? Sa dea Domnul sa fie sanatos in primul rand!!! Eu abia in urma amniocentezei am crezut ce-mi spuneau medicii, ca e fetita.

 

Imelda, v-am vazut asta seara la tv, la emisunea lui Carmen Avram, In premiera. Felicitari pentru cat sunteti de luptatori!!! Aveti un copil minunat, un adevarat invingator.

 

Am fost la dr. cu burtica si e totul ok. Deja m-a programat la cezariana pe 13 iunie, dar pe 6 ma vede din nou si s-ar putea sa mai schimbe data. Am intrat in prenatal din 16 mai si tot pregatesc si trebaluiesc prin casa. Si cu Rares am program dupa amiaza, chiar f intens: parc, spectacole, ateliere la Muz. de Geologie... Ma cam doboara caldura si circulatia proasta in maini si picioare.

 

Adriana [gravi] 37 sapt. si Rares

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...