Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Poznasi dragalasi de ian-febr 2004


Recommended Posts

Camp de jour e un concept ce mai devreme sau mai tarziu trebe sa apara si in Romania [:)]

Se intampla in vacante, atat in cele scurte cat si in cea de vara.

 

Duci copilu' dimineata (7-9) si il mai iei dupa amiaza (16-18).

 

Iar acolo, cat e ziua de lunga, impartiti pe grupe de varsta, cu 2 instructori la 15 prunci, fac activitati in principal in aer liber. Daca ploua, in sala de sport (in general baza e la o scoala sau la un centru comunitar). Nu se fac lectii [:D].

Joaca si iar joaca.

 

Costul variaza de la zero (cum am avut noi sansa acest an), la 400$/8 saptamani (cum sunt cele subventionate de primarii) pana la 200-300$/saptamana.

 

Exista si specializate (de ex la Centrul de stiinte sau la Muzeul de Arta sau exclusiv bazate pe un sport).

 

Uite aici exemplu de camp sportiv.

 

Ioana & Arturicii'Sid="Book Antiqua">__________________________________________id="beige">In limba ta ti-e dor de mamaid="brown">id="Book Antiqua">


 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

N-aveam io vreun dubiu c-au aparut si in Romania. [:)]

 

Cand am scris ma gandeam sa fie la nivel "national", asa, ca si scolile, ca si gradinitele. Multe, subventionate de primarii, etc.

 

Dar mai e ceva pana acolo.

 

Ramona, am vazut pozele. Sunteti tare faini [flo]

 

Rox, apai la voi de drag or veni baietii. Ce fata aveti voi acolo, s-or bate care s-o invete sa inoate, care sa joace un hockey ;-)

O sa stai in veranda sa dai bilete de ordine.

 

Adriana, cum sunteti?

 

Adlemi trebuie invatata la ce e bun un tel mobil! Sau macar sa ii arate cineva butonu' de raspuns [flo][pup]

 

Am inceput sa merg si cu Sabina la piscina.

Colac, costum flotant, pluta, sarpe - pe toate le-am incercat. Aripioarele sunt singurele cu care se impaca.

 

Azi baietii sunt cu scoala a piscina.

V-am zis eu ca dupa iesirea cu scoala la hockey li s-a dus vestea ce tari sunt ei [:)]. Iar acum erau nerabdatori sa ajunga vedete si la inot.

 

Eu sunt f stresata. Ca urmare vorbesc mult (scriu) si gatesc mult(am pe foc 3 ciorbe diferite [alcool], pregatesc praji cu mere si snitele).

Acum ma tine in loc Sabina ca doarme lipita de mine....

 

Ioana & Arturicii'Sid="Book Antiqua">__________________________________________id="beige">In limba ta ti-e dor de mamaid="brown">id="Book Antiqua">


 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce esti stresata draga mea prietena de departe?Ca n-am raspuns eu la tel?[pup]

Asa cum ti-am zis in mail am fost ocupata cu partea nasoala a evenimentelor,respectiv pomana bunicii lui R.Si cum eu nu pot suna in tarile calde...mai astept sa revii cand poti si cum poti.[flo]

In alta ordine de idei,nu stiu daca v-am spus,pe 01 iunie a fost la Sala Palatului "Festivalul gradinitelor" sau ceva de genul asta.Si au fost si piticii de la Andrei din grupa,au pregatit cu totii un dans tiganesc iar urmarea a fost ca au luat premiul I si Albastrel a fost tare mandru de el.Si eu si mai si,pentru ca nu vedeai nici o diferenta intre el si ceilalti (desi au fost miscari destul de grele pentru el).

Dupa serbare s-a pricopsit iarasi cu o raceala,si desi i-am dat tratament nu a fost nici o ameliorare.Asadar,o noua vizita la dr, chestia se cheama Traheobronsita acuta si suntem pe antibiotic.

In rest...asteptam concediul si eu sper sa revin cu vesti bune.Prietenii stiu de ce.[:D]

Ioana [pup],astept un semn.

 

 

[ruga]Port in suflet id="red">Povestea unui Licurici!id="black">[ruga]

 

 

Adlemiid="red"> si [pk]Andrei

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Adriana! Sa va traiasca printzesica! Si tie refacere grabnica si laptic mult!

Ioana si la noi in Constanta este o scoala de vara...culmea gratuita! Vara trecuta, cand nu era vreme de plaja, Anduta numai acolo a stat. Se fac activitati de tot felul...tenis de camp si de masa, activitati artistice pt cei mici, pictura, gravura, traforas...super-super!Se intra pe baza de buletin daca sunt copii mai mari sau pe lista de inscriere petru cei mici...care tb supravegheati. Au bodyguard-zi la intrare si chiar in incinta...daca se intampla sa se bata cei mari sau ...sa fumeze...nu-i mai primesc deloc...

Noi am avut primul hop(examenele andutei).....maine urmeaza al doilea si gata pentru fro 4 ani...

Toate cele bune...tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

upiii, poze cu Eva!!!!! e superba [olala][olala][olala][olala] si ce expresiva este deja!!!![pup]

Daca Rares e copy-paste mami, Eva e copy-paste tati [:)]

Sa fiti fericiti!

 

 

 

Tania, ma bucur sa aud ca aveti tabara despre care va spuneam! Ca-s tare bune pe langa casa omului...

Voi tot pe langa Marea Neagra? Pe cand pe langa Tamisa?

Bafta multa la examene.

 

Adlemi, felicitari ptr premiul 1!

Astep vestea de la tine la sa ma destresez [:)]

 

Ioana & Arturicii'Sid="Book Antiqua">__________________________________________id="beige">In limba ta ti-e dor de mamaid="brown">id="Book Antiqua">


 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioanaaaaid="green">, Cosmin id="purple"> iti transmite cele mai calde imbratisari si a zis ca da de baut daca tu zici ca fetita seamana cu el[pup]. L-ai facut tare fericit[pk]!!!

 

Mie mi se pare ca seamana f. mult cu Raresid="red">[olala].

 

Sa aveti o zi minunata!

 

PS: Fetelor, cum se poate schimba semnatura? Nu mai stiu unde e optiunea asta...[bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...