Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 112


Recommended Posts

Ramoc de ce nu iti mai gasesti bre locul pe aici?primi si oile ratacite.Le aducem noi pe drumul cel bun.Stai linistita ca asa ne simtim toate cand nu avem ce spune.Uneori doar ne laudam un pic pruncii dar e bine si asa.Macar aflam si noi ce fac alti copilasi.Te asteptam pe bancutza si mai spune si tu ceva de soricel. [mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09) [majoreta]sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Many! [majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare si de la Piatra Neamt [pup] bai , si eu sunt intr-o stare in care nu reusesc sa adun doua trei cuvinte de-un mesaj...cred ca am deschis vreo 3 pana acum si le-am inchis pt ca nu stiam ce sa scriu ...sper sa fie doar o pasa naspa si sa-mi revin [:-@] De citit va citesc in timp real, astept cu sufletul la gura vestile de la Many [flo][pup] am vazut o Liloasa mica si draga, un soricel frumos RamoC ai impresia ca nu-ti mai gasesti locul pt ca nu gasesti nimic de spus, cred ca daca ar fi activitatea mai intensa aici, ai gasi ceva de zis la careva...eu cred ca ne vom reveni in curand si o punem si de-o bancuta [flo] Licurici eu zic asa: pui matale o intrebare acilea despre vorbitul asta atat de important si dupa ce primesti vreo 20 de raspunsuri, printezi si mergi la neamuri sa le destupi creierul ... is culmea oamenii astia bre...Sabina abia baiguie in legea ei cuvinte formate din doua silabe: da-da, ca-ca, ma-ma, ta-ta, pa-pa si cam atat, ce ar vrea sa recite Luceafarul???? copilul o sa vorbeasca atunci cand e pregatit...tu invata-te si pune vorbele astea in alta parte, iar zmaului spune-i sa-i vorbeasca el Amaliei non-stop cat e acasa cu voi si sa vad si eu cate cuvinte o va invata pe copila si in cat timp. Noi ieri am fost in vizita la socri/cumnata/nepoti...si asa m-am ofticat la un moment dat ca mi-am imbracat copilul si am plecat... Nepotul al mai mare de 3 ani si ceva a facut ceea ce face de fiecare data cand mergem la ei, o pocneste pe Sabina si ii smulte jucariile din mana de ii rupe degetele...si pe langa toate astea nu primeste nici o atentionare, ca doar e copil...pai eu nu-mi las copilul la pocnit nimanui, sa fie clar! chiar nu poate intelege un copil de 3 ani jumate ca nu trebuie loviti altii mai mici? chiar nu trebuie atentionat deloc atunci cand face asa ceva? in fine... ma striga sotul din dotare...am fugit la somn, va pup, mai povestim maine (sper) [pup] toata gashca
[*]Anca, mami de [copil] [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"] Sabina Ioana [/url] (03 nov 2009)[*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dat azi comanda de chilotei pampers..Cand ii primesc va spun cum sunt.Nu aduce decat nr.asta iar daca faceti plata in cont e 3 ron transportul cu posta oriunde in tara.Mie mi s-a parut ok mai ales ca sunt adusi.Impresii cand primesc coletul.Nu pot pune link-ul ca e reclama ilegala. Ancutza eu as fi rabufnit tare de tot.La noi verisoara stie ce Geo e mic si daca o imbranceste trebuie sa il ierte,dar asta nu inseamna ca el nu e certat. Am patit-o cu un copil si noi.Batea pe oricine se apropia de el,de jucarii si am rostit ceva mai tare ca sa auda si mama ca trebuie sa invete copilul sa nu mai loveasca. Somn usor. [mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09) [majoreta]sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Many! [majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis, La Multi Ani![s][s][s] scuze de intarziere, ieri nu am intrat deloc pe forum si am ratat... Tu esti nascuta cam intre zodii, ce esti Pesti sau Berbec? eu as zice Pesti, dar poate gresesc [:)] Ancuta te inteleg perfect! eu nu-s deloc de acord cu violenta, de aceea de mici i-am educat pe ai mei sa nu se altoiasca sub nicio forma. Pot sa ma laud ca am niste copii pasnici, nu sunt egoisti, nu se lovesc, nu se musca, si nu se bat pe jucarii. Normal, mai maraie unul cand celalalt vrea fix jucaria din mana lui, dar ii trece repede. Eu cand am vazut la Dragos la 8 luni ca il apuca de par pe Emi (normal ca nu stia ca ii face rau) ii repetam mereu, nu e voie mami, il doare, uite, plange, vezi? o data, de doua ori, de trei ori pana a inteles. Si chiar nu am mai vazut la ei vreo manifestare de violenta. Parintii acelui copil ar trebui sa-l atentioneze ca nu e frumos ce face, daca al meu a inteles la 8 luni, intelege in mod sigur si cel de 3 ani![nervo] Ramo, ce frumos a evoluat Dominic![flo] Simina, ce patanie cu ata de la operatie! Chiar ieri citeam ingrozita ca o tipa a eliminat la ciclu dupa 5 ani firele de la cusatura interioara! M-am ingrozit! Adica alea nu trebuiau sa fie resorbabile?[wow] mai voiam sa mai scriu ceva sigur, dar am creierul spalat acum...
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Miany - sunt foarte smecheri copilasii astia, asa mici cum sunt ei, asta micu uneori, inainte sa se arunce se uita sa vada daca il vad si daca ma fac ca nu il vad nu se mai arunca decat in genunchi, asteapta sa ma uit la el ...[:-)))] Many[flo][pup] Ionela [flo][pup] Licu- asa imi face si soacra-mea, ca ala mare nu stie nici o poezie si ca nu zice pe R si altele...imi face capul patrat cu altul mai mic decat el care vorbeste extraordinar de corect..etc Si i-am zis ca na, asta e, asa e el mai limitat ...ce sa ii facem , e al nostru... ca nu stiam cum sa i-o tai...[alcool] Ii explic ca la gradi educatoarea zice ca stie cantecelele pe care le canta ei, stie sa numere , se intelege bine cu ei in spaniola...soacra-mea zice ca nu crede , ca asa zice educatoarea , sa ne faca pe noi sa credem ca totul e bine[alcool] ..... ce ziceti de asta? Eu sunt foarte multumita de el, e adevarat ca atunci cand il intreaba cineva nu vrea sa raspunda, dar cand e singur face de toate, canta , numara , vorbeste spaniola..... Ancutza - copilasii de 3 ani jumate inteleg cand spui sa nu-i mai bata pe cei mici, dar, din mai multe motive fac anumea treaba asta[:D] Exact asa se intampla la mine cand spun "vai uite ce frumos merge Mateo" in urmatoarele minute se duce si il impinge sau ii fura jucaria...etc totul tine de cum vorbesti si cata atentie ii acorzi[:D] Asa ca, acum ,mai putin cu laudele la modul asta, gasesc altfel de formulari,sa nu se simta copilul mare neglijat si frustrat, ca iese cu scantei[:D] RamonaC [pup] Monis- cum ai petrecut? Michelle cu Mateo 18.11.2009 si MARIO 15.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, poftiti la [cafea] Licu ai PM [mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474"] mucosii[/url] [url="http://picasaweb.google.com/gabi.barbu1973/EvaDragos?authkey=Gv1sRgCJ26lrT3xLD4Tw#"] poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neataaaa Gabitza multumim de cafea [pk] Mihamora socra-ta e cu voi acolo? sau iti face capul cub de la distanta? [:D] Multumesc, am petrecut bine, dar parca lipseste putin din fiorul pe care il aveam de ziua mea in alti ani [:-@]. O fi de la varsta [:D]. Ancutza ma bucur ca ai scris, chiar si asa fara chef [pup]. Hai ca iti revii tu [;)] Ramo pe bancutza sigur este loc pentru toata lumea [pup] Many asteptam cu sufletul la gura vestile de maine [grup] Lylyana cred ca esti plina pana peste cap de treaba, dar tot te asteptam cu ceva vesti despre voi. Sau macar despre Alex [:)] [pup]
Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niatza! si eu prin zona, ma tampeste vremea asta, se face lumina de la 6, e un soare de zici ca e zi plina de vara, dar daca scoti degetul afara il iei inghetat in sec2[bang]..brrr Miha, vaz ca nici pe tine nu te slabeste grija socreasca[alcool]. Nu inteleg cand o sa priceapa si ei ca degeaba faci comparatii intre copii, nu's identici[bang]. Imi place cum gestionezi conflictele intre astia micii, acus acus ma asteapta si pe mine ..[:D] Ava, buna treaba cu educatul in privinta violentei, acum imi pun eu problema, noi nesocializand prea mult cu alti copilasi pana acum decat ft rar, nu prea am avut ocazia sa ii atrag atentia ce sa faca si ce nu, lovit, furat de jucarii/impins..Trebuie musai cand prindem ocazia, de acum, ca vine vremea frumoasa si o sa iesim pe afara sa o educ. Monis, si eu in ultimii ani de ziua mea parca nu mai e ce a fost in tinereti. Cele mai frumoase aniversari mi le aduc aminte din studentie[:I] RamoniXX, haidi ca daca scrii mai des vezi cum iti intri in ritm si nu te mai simti aiurea pe aici, asa se intampla si cu mine, daca o perioada nu scriu, ceea ce se intampla ft rar[8D], parca tot aman, si parca tot nu ma mai simt ok sa vin sa zic doua cuvinte...Dar sunt sigura ca ai muulte de povestit, cu petreceti in 3 acasa, cum se comporta soricelul cu tati, pe unde ati umblat in concedii, cum e menaj cu socrela..Subiecte nu duci lipsa, si apoi o vorba de duh tot ai pt noi[:D][:D] Ancutz[pup], stiu ce zici matale, da zmau e zmau...dijaba imi bat gura..[:-@] Tina, imi place ca mereu esti activa, mereu ne dai meniuri[pk]si info utile. Cu muncile cum stai? ce se mai aude de la vechiul job? Andre, ce face principessa, inafar' de a-ti scoate peri albi cu scenele de tranteli? [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si [gravi] 15+ cu Iris/ul[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13/FireflySShopOnlineComenziLaLpetrascaYahooCom#"] Firefly's shop[/url] [url="http://crochetbyfirefly.blogspot.com/"][:D] BLOGUL MEU [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, ofer si eu capuccinele si frapuccinele pe care nu le-am dat de tare tare demult. Monis Am fost la Roma la ambasada sa ii facem fetii acte de calatorie, ca sa aflam la intoarcere ca nu era nevoie, ajungea sa ii facem pasaport italian. Dupa ambasada m-a uitat bunul Dumnezeu in magazinul Disney, dar ma bucur tare mult ca nu am asa ceva in imediata mea apropiere, ca nu as mai ramane cu niciun ban. Mda, faza cu apa, oricat ar suna de dura, ma tem ca va fi aplicata. M-am simtit super prost s-o vad pe Chiara trantita in mijlocul Vaticanului, incercand sa muste din pamant de nervi, pentru simplul motiv ca taica-so mi-a pasat-o pana a fumat o tigara. Ma bucur ca ai ajutoare [olala] Eu pesonal iar sunt in faza in care nu mai vreau ajutoare. Many Strang tare tare si te pup la fel de tare a fie bine! Va pup pe toate, am vrut sa va las niste filmulete cu artista asta mica, dar nu apuc sa le descarc acum. [pup] [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda"] Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13 Andre, ce face principessa, inafar' de a-ti scoate peri albi cu scenele de tranteli?
Iote ca am uitat sa te pup. Multumim de intrebare, iti las filmuletele sa vezi ce spectacole baga (le-a incarcat tati intre timp). [url="http://www.youtube.com/watch?v=H1DF4MNXRIk"] artista [/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=rwksf7nsxGE"] artista 2[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=V4M0-l8ky7Y"] artista 3 [/url] [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda"] Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...