Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 112


Recommended Posts

salutari i-am adormit pe mucosi si sa scriu si eu macar meniul de azi. 9.30 un ou romanesc[pk](a mancat si Eva din el,in special albusul cu manuta ei...de la mine era cahhh),un iaurt cu cereale..... si cateva linguri de cereale "fitness" cu lapte de la mine,a fost musai ca erau intr-un castron ca al lor si nu ne-am putut intelege 14 ciorba de perisoare curcan mancare praz+masline+smantana (nu stiu daca se pune,eu am pus sa ii mai modifice un pic gustul) si chiftelute din carne curcan 18 dovleac copt+1/2 mar copt +un iaurt Intre mese nu prea am rontait de data asta, ca am fost afara la plimbare,apoi un pic la vecin la joaca,apoi am cazut lati....dar tot a cerut Eva un pic de cartof copt cu smantana pana era gata cina ei Mancarea de praz a fost ok. Initial Dragos a refuzat-o,il apuca icnitul. Eva a acceptat-o din prima fara probleme. Dupa un timp in care Dragos a mancat chiftele goale (cu niste paine,cred,dar la cata era pe scaun ma indoiesc ca a mai ajuns si in stomac) am reincercat cu prazul si a mers de data asta... Many,eu pt ciorba de peste am folosit somon,o rondea pt o ciorba de 2 zile.Am innabusit in un pic de ulei masline si apa legumele taiate marunt(morcov,pastarnac,aredei rosu,telina). Cand s-au inmuiat am adaugat apa,pestele si am lasatla fiert.Spre final am acrit cu zeama del amaie,am adaugat paste stelute/orez si leustean. In momentul in care le-o dadeam sa manance faramitam in degete carnea de peste (fiind rondea mai are si niscaiva oase). Am observat ca le place ciorba mai ciorba fata de supa-crema,ma referla textura...asa ca servim neste zeama lunga zilnic [mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474"] mucosii[/url] [url="http://picasaweb.google.com/gabi.barbu1973/EvaDragos?authkey=Gv1sRgCJ26lrT3xLD4Tw#"] poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

suntem f bine [pup]..super activia [:D] este buburuza..dar ma spere cu ceva: cand mancam se uiat fix inb farfurie si saliveaza ingrozitor..si parca vrea sa-mi ia mancarea din gura.nu mai putem manca langa ea..
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)[ruga] si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexa asa era si nepotica mea cand avea 2 luni.Saliva doar daca simtea miros de ceva papa pentru noi.Daca te vedea ca si mananci facea balta la guritza. Monis cu scenariile ai dreptate dar eram curioasa ce zic japonezii de treaba asta(cred ca lor nici nu le sta capul la asa ceva mai ales ca se asteptau la un cutremur urias). Maine sunt reduceri la kiabi.Platesti unul iei unu gratis.Daca ai talon iei 2 gratis.Eu am primit unul pe mail dar nu ajung ca nu are cine ma duce. Geo nu mai are probleme cu voma dar il doare ceva.Noaptea se trezeste plangand ,se arcuieste.Nu stiu daca e burtica de vina sau sunt dintii(avem la orizont niste canini care se lasa greu asteptati). Cu papa nu avem nici noi probleme.Refuza ceva daca nu ii place dar nu face mofturi mereu.Azi nu i-a placut piureul cu chiftelutze(bine el nu e fan usturoi poate de asta).A preferat un iaurtel. Am gasit unul bun in Auchan.Se numeste muuna,are 3.2% grasime,pretul nu il mai stiu ,e facut la ecolact si are ingrediente ok(lapte si fermenti).Are gust de iaurt. Azi am facut salata de andive.E prima data cand mancam (ma refer la toti 3;Geo va papa maine ).E usor amaruie si lui tati nu i-a placut.Mie mi se pare ok.Am aflat cum pot sa scot amareala din ea asa ca tura viitoare sper sa pape si tati. Meniu de maine dimi:paine prajita cu pateu de pui facut in casa + putin ceai sau iaurt/lv (depinde ce voi bea eu) 12.30-13.00:supa de pui cu galuste 16.30:salata de andive cu peste (tilapia) si sos alb(iaurt,usturoi,putin ulei de masline si zeama de lamaie) 18.30:iaurt/cereale cu lv. La micul dejun azi a papat o felie de cascaval,150 ml de ceai de fructe de padure si un mar + 1 biscuite [mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09) [majoreta]sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Many! [majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'na seara! [flo] vin si eu la spartul targului sa o intampin pe Lumi cu o [grup] de imbarbatare ca va fi bine si sa fac si o urare [s] Ali [s] eu inca ma plang de nopti cam nedormite, ca mancatul e o zi o placere alta zi un chin... in rest toate bune si frumoase (Lili [pup]) Alex nu mai este racit, si a inceput sa isi dea putin rumul la gura, primul cuvant mai dificil rostit a fost DEGETE va pup si va urez we placut [pup]
Lili, mami de [bonjovi] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bum][s] Ali [s][bum] Lumi[grup] Richard nu poate sa plece si el? te cred ca esti sfasiata in doua...nu vreau sa imi imaginez cum a fost despartirea. Annabelle e bine?mama ta? Alexa[pup][pup], eu eram [consti], vad ca s-a rezolvat de la sine treaba. Dap..si eu cand alaptam pe la inceputuri aveam o foooameeeee de dulce si de toate cele[:D][:D] Dar tura asta am zis ca dupa nastere o sa ma temperez rau la halit, ca de aia m-am facut cat casa, aveam 59 kg dupa nastere, si in 3 luni am ajuns la 63-64kg...ceea ce e anormal. Dar...daca mancam ca ...nesatula[:D][:D] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si [gravi] 15+ cu Iris/ul[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13/FireflySShopOnlineComenziLaLpetrascaYahooCom#"] Firefly's shop[/url] [url="http://crochetbyfirefly.blogspot.com/"][:D] BLOGUL MEU [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vorbiti de nr de pantofi de 22 - 23. Pinky are o pereche de pantofi nr 18 [alcool] si inca ii intra piciorusul cu ciorapel cu tot, ba inca si cu sosetica, daca e subtire. Conform kineticului " Cezaro, te mariti cu pantofii astia" [:-)))] Lumi bine ati venit inapoi santaoase! [emoticon care se sterge pe frunte]. O sa vina si R cat mai repede.... safe and sound. Ali la multi ani! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de viata! Va las poze de la Londra, cu mare intarziere. Am ales cateva ca am multe. https://picasaweb.google.com/102033086594026986450/Londra2011#
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine ai sosit acasa, Lumi! zice bine Monis, se pare ca trecem printr-o perioada mai buna. La noi, cel putin, de o saptamana sau poate doua (ca nu mai reusesc sa imi amintesc), doarme bine si frumos Ana, adoarme mult mai usor, tot ce tb sa fac este sa stau intinsa in patul de la ea din camera. Bine, acu'2 zile a mai iesit o maseluta si a facut putin show noaptea, dar a revenit la programul cel frumos f repede. Asa mai da, simt ca mai prind puteri. pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...