Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Marea dezbatere


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Eu chiar va invidiez, pe cuvint. Ii invidiez pe toti cei care, coplesiti de partizanat, vad doar in alb si negru. Pe cei care critica: - comportamentul lui Dinescu, dar nu si pe cel de stadion al Monicai Macovei, pe care Basescu chiar a amenintat-o in pauza ca-i vine s-o ia de ciuf, ca bruiaza discutiile (ca tot citam din Jurnalul, da?); - pe Crin ca s-a hlizit pe tema meteorilor, fara a baga de seama ca toti au hahait ca prostii la faza aia; - pe Geoana ca s-a dus, ca un prostanac ce se afla, la Vintu, dar nu si pe Basescu care se-ntilnea, (ce-i drept mai haiduceste, asa), prin miez de noapte prin parcari prin Tincabesti cu acelasi Vintu; - pe Geoana ca a reactionat prost in atitea situatii, dar nu si pe Basescu care a oferit un spectacol jenant la faza cu juratul pe biblie. Si tot asa. Mi-e dor de finala Iliescu-Vadim [bang].(la care n-am participat, de scirba) Macar atunci stiam o treaba, aveam de ales intre un ticalos cu acte si un nebun cu acte. Acuma, vorba unuia de pe net, parca avem de ales intre un SOV cu un trandafir si un SOV cu trei. Sub ochiul patrunzator al unei politii politice, nefiresc si dezamagitor de vioaie. Ramine cum am stabilit: Brucan a uitat un 0 cind ne-a comunicat sententios momentul in care putem spera la o democratie. Si-acuma isi ride-n pumni de noi. [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=140810&REPLY_ID=5096418"]Triunghiul portocaliu[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=141025&REPLY_ID=5099781"]*[/url] [url="http://www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15"]see details[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 339
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hop si eu ,ca prea a fost spectacolul interesant[:D] Antonescu si Mircea Dinescu de o parte si de alta a unui personaj sinistru pe nume Liviu Dragnea[colegi] care cere identificarea apartenentei politice a agentilor economici in mod oficial....Aplecandu-se peste poala lui Dragnea sa se hlizeasca un pic...Eu am avut impresia ca mai au un pic si incep sa tropaie...[:o)] Dar asta fost in prima jumate de ora. Dupa aia ,adevaratul Mircea Geoana a iesit la iveala:diplomat de cariera,facut praf la politic externa;doctor in economie,facut praf in domeniul economic :"locuri de munca,locuri de munca","dam case","dam salarii" .La intrebarea fireasca :"De unde???",raspuns halucinant :"Guvernul Iohannis va gasi resurse",cinstit si curat,praf in ochi. Apropo,Iohannis nu prea parea in apele lui,dupa primele minute de dezbatere....[:-/] Intrebare absolut idioata adresata de Geoana lui TB:"Ce ati facut in ultimii ani?,prilej nescapat de acesta din urma care a enumerat tot ce-a prins. Intrebarea pusa de TB lui Geoana in legatura cu vizita din creierii noptii a fost letala pentru Geoana.S-a albit si nu a dat semne ca si-a revenit dupa acest episod. Cat de idiot poti fi sa mergi cu o zi inainte de dezbatere in barlogul unuia ca SOV,atacat pe buna dreptate de contracandidatul tau?Si asta dupa ce ai negat orice vizite si intalniri.Si asta dupa ce Nicolae Popa fusese prins prin strainataturi.Iar pozele aparusera in Academia Catavencu cu cateva ore mai devreme. Singurul raspuns posibil:foarte idiot. Ambalajul Mircea Geoana nu avea cum sa reziste la mai multe dezbateri succesive.El este las,mincinos,papusa manevrabila,incompetent,votati-l pentru linistea voastra.Eu una nu vreau o astfel de Romanie. PS:Sugestiv schimbul urmator de replici: Mircea Geoana:"De ce nu i-ati arestat pana acum?[:I] Traian Basescu:"Presedintele nu aresteaza oameni".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andrruzza De ce va asteptati voi de la Geoana la o prestatie de care nu-i in stare?? De ce ii cereti ce nu poate sa duca?? Fiti buni si nu loviti intr-un om cazut deja[:D]
[pk] Problema e ca nu noi ii cerem mai mult decat poate duce, ci el isi inchipuie ca este in stare sa fie presedintele unei tari. [bibe] [:D] allinta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stati linistiti. "Relaxati'va". Geoana castiga lejer: 52% - 48% Asta pentru ca jumatate din votantii sai sint dominati de ura. Un sentiment visceral care ne insoteste de sute de milioane de ani de cand am privit cu oroare la cei care au iesit din apa si s'au tarat pe uscat inainte noastra. Responsabilitatea pe de alta parte este o atitudine rationala achizitionata tarziu la care ne uitam in situatia de azi cu scarba. De faptul ca exista onoare si intr'o infrangere nici macar nu mai vreau sa vorbesc.
Invingem impreuna Romania bunului simt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus Statea dinescu cracit de zici ca era la circima lui tacsu...nastase mesteca guma si facea baloane...nu au nene maniere..nu au nimic. se vede ca sint ciobani ajunsi unde nu trebuie. [:D]
[:-)))] ...noroc cu Base, ca se comporta ca un pianist hibridat cu academician [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui nastasacarmen la voi in bucuresti primiti doar bani si alcool?
...plus droguri si (pentru baieti) cateva tarfe...la fete nu ma pronunt, dar cica si acolo e oferta grasa. Te muti si tu aici? [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
mi-ai luat vorba din gura, rufus... si cand au fost minerii in bucuresti primisem bani falsi si droguri.... ring any bell??? mamica de rockerash si zgatie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa-i facem,mai xeno,intram in opozitie. Culmea este ca cineva din jurul meu s-a hotarat sa mearga la vot tocmai pentru ca infrangerea,daca va fi-asta mai ramane de vazut-,sa fie la un procent strans. Dar,totusi sa pui un idiot in fruntea tarii,care era prea tanar sa-si mai aminteasca de Revolutie.... Ludovic Orban spunea ca il voteaza pentru ca Mircea Geoana a fost in Piata Universitatii,la relativ scurt timp dupa Revolutia de care tanarul de 30(treizeci) ani nu-si mai aminteste.Cat de amnezic este Mircea Geoana?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974 Intrebarea pusa de TB lui Geoana in legatura cu vizita din creierii noptii a fost letala pentru Geoana.S-a albit si nu a dat semne ca si-a revenit dupa acest episod. Cat de idiot poti fi sa mergi cu o zi inainte de dezbatere in barlogul unuia ca SOV,atacat pe buna dreptate de contracandidatul tau?Si asta dupa ce ai negat orice vizite si intalniri.Si asta dupa ce Nicolae Popa fusese prins prin strainataturi.Iar pozele aparusera in Academia Catavencu cu cateva ore mai devreme. Singurul raspuns posibil:foarte idiot.
Se pare ca nu faptul ca este.."prostanac" la determinat pe Pinochio(bravo fetelor!)sa fuga in miezul noptii la SOV ci ceva mult mai grav: ghiciti cine era Min. de Externe cand a primit Nicolae Popa aviz pt. prelungirea sederii in Indonezia? Si sa nu spuna ambasada de acolo ca nu avea cum sa stie ca este Wanted!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...