Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piticodromul de Sept - Oct 2005 (5)


Recommended Posts

Cred ca are ceva indigestie Petra, ca am sunat acasa si a zis ca o doare si burtica. M-am tot interesat ce a mancat ieri, si am aflat ca ea gustase din supa care s-a stricat ieri la mama, offfff.... acuma i-am zis sa ii dea biotics si sa vedem.....

 

Codrutaid="orange">id="Georgia"> &id="orange">id="Georgia">[zana] Petra Alexandra id="orange">id="orange">id="Georgia">

 

asa crestem noi id="red">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani copilasilor! Ioana felicitari Mirunei! Irina de Vlad ce sa zic, a participat azi la concurs de biciclete si a luat locul 4 din 4 [:D], foarte bine si asa cica "am ratat startul" hehehe, in rest e bine, citeste, face adunari dar cu numere mici pana in 20, e pasionat de spalatorii de masini automate, de amestecuri de culori "daca amestec verde inchis cu verde deschis imi iese verde prazului, mami da daca amestec negru cu verde si gri ce imi iese?" [bang], e interesat de ingredientele din orice mancare si cum se face un anumit fel, stie de E-uri si coloranti hehehe in rest nu stiu ce sa va mai zic. De 1 iunie a primit cadou o bicicleta noua si un joc super (ne jucam si noi). Alina, mama de Vlad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] Si noi am participat la concurs de role si a iesit ultima impreuna cu prietena ei, ele mai mult s-au plimbat decat sa se intreaca. Imi zice: mami eu nu vreau sa alerg tare pt ca mi-e frica sa nu cad. Bine mami, mergi cum poti ca nu se supara nimeni. Sincer si mie imi era putin teama , caci ce era acolo de copii.... cu role, biciclete, trotinete.... Saracele educatoare se straduiau din greu sa-i tina in frau. Sincer, mi se pare tare grea meseria asta, nu oricine o poate face.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Long time no see......

 

La multi ani tuturor copilasilor cu ocazia zilei lor! Aici nu prea se face tam-tam cu treaba asta, iar copiii care sarbatoreau in alte tari le cam bat obrazul profilor[alcool]

 

La mine zilele au intrat in sac, nu reusesc nicicum sa fur cateva ore de undeva sa le leg la ziua mea, ca cele 24 de ore nu imi ajung pentru cate am de facut.

 

Iaris e nazdravan si plictisit de maternelle-ul asta unde nu invata nimic, zice el.... Tot ce face el acum sunt lucruri pe care el le stie si uneori se plictiseste atat de tare ca ii vin doar idei nastrusnice. Nu pot sa va spun ce experimenteaza. Ma gandesc uneori ca la un moment dat ne vor da afara din scoala, sau dispare scoala inainte sa apuce sa ne anunte. Am facut si eu pe cea rea si i-am spus invatatoarei ca acasa nu are timp sa faca atatea pentru ca il tinem ocupat, asa ca ar trebui si ea sa il ocupe mai mult, sa nu aiba timp sa mai puna in practica tot ce gandeste.

Cum stati cu maselutele? Noua al treilea rand ne-a iesit aproape complet. La urmatoarea vizita la dentist va trebui sa le sigilam....sau cum s-o zice.

Codruta, sanatate Petrei! Noi ne-am imunizat toata iarna mancand zapada din curtea scolii. Am murit de nervi toata iarna, dar a fost bine ca nu ne-au mai vizitat microbii.

Ioana, felicitari Mirunei. Ce ador eu aici este invatamantul diferentiat. Daca copilul e pregatit sa mearga mai departe, programul lui se imbogateste...cu conditia sa nimeresti un invatator bun, care sa aplice diferentierea in clasa. Fiecare copil primeste atat cat are nevoie sa ramana intr-o zona proximala care sa il ajute sa reuseasca. Eu ador didactica lor si imi place sa aplic tot ce invat pentru ca e extrem de interesant.

Irina, foarte tare Vlad. Noi facem calcule, nu mintale, cu sute puse unele sub altele, sau descompuse unitati-zeci-sute-prin niste desene matematice.

Raluca, imi place ca printesa ta gandeste ca Iaris al meu. Atata se mai fereste sa nu cada si daca e sa pice unul in cap la scoala, el e[pk]. La capitolul sport, in afara de inot, bicicleta si fotbal, nu prea mai functioneaza nimic. Vrem sa incercam arte martiale si yoga, ca din asta face si la scoala si il ajuta mult sa se controleze cand e furios. Hihi...noi ne prapadim de ras...dar asta e altceva, ca el e cu ochii inchisi si nu ne vede.[:D]

 

Va pup si sper sa vina vacanta aia cat mai repede, ca eu o astept de la inceputul anului scolar....[:D]

 

 

Mary-mamica de Iaris

"On s’aperçoit qu’un enfant grandit quand il cesse de demander d’où il vient et commence à refuser de dire où il va.( Walter P. Sweetson)"

 

Evangeline

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca, Alina felicitari pentru concursuri. Ma bucur sa citesc despre Vlad artistul [:)].

 

Vlad de 1 iunie n-a facut sport, ci a vizitat o fabrica de dulciuri [:D]. Eu as fi preferat sport, ca el n-are nici o tragere de inima in aceasta directie... Ca dovada tot n-am reinceput atletismul si nici nu cred ca o vom face :(.

 

Marinela e un scump Iaris cel inventiv.

 

Lui Vlad inca nu i-au iesit maselele definitive, dar dupa cum arata gingia cred ca vor iesi in curand. De cate ori se arata cineva interesat de dintii Biancai apare si Vlad repede sa se laude ca lui ii ies masele [:D]

 

Irinaid="red">, mami de Vladid="blue"> (26.08.2005) si Biancaid="red"> (12.10.2010)id="Comic Sans MS">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Irina de cateva zile Vlad ne "gateste" mancare, aseara taicasu a avut la cina morcov taiat+ridichi+cornul de la gradi toate pragatite de Vlad cu multa dragoste hehehe si a fost foarte incantat ca taicasu a mancat ce a pregatit el (vorba vine, ca le-am aruncat cand nu era pe faza), sa vad ce ma astepta azi pe mine ca mi-a zis ca pana vin de la servici imi face prajitura, m-a intrebat ce ingrediente se pun [:I] sunt tare curioasa ce ma astepta acasa(evident le face la cuptorul lui de jucarie) cand am vorbit cu el deja pregatise paine cu zahar si lapte [alcool]. Alina, mama de Vlad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antoanela, da, ai dreptate, noi am trecut un copil la sora-mea ca fetita ei intra la bebelushi.

Ai dreptul cu un copil sau bebelush in camera.

 

In Albena, hotelul de care am fost multumiti acum vreo 5 ani a fost Malibu.

Poate citesti pe siteuri pareri mai recente. Vacanta placuta.

http://www.zoover.fr/bulgarie/bulgarie/albena/malibu/hotel

 

Codruta, sanatate Petrei.

 

Weekend placut,

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...