Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piticodromul de Sept - Oct 2005 (5)


Recommended Posts

Salutare! A fost foarte frumos la Paris si Disneyland, ne-a placut la toti. Ne-am intalnit cu Anto intr-una din zile, Victor si Sonia sunt foarte simpatici, iar copiii s-a jucat frumos impreuna. Marinela, vacanta la fel de placuta in continuare[:)], si succes cu scoala din toamna! Irina, ma bucur sa aud ca te-ai odihnit in concediu, poate Bianca isi pastreaza orele de somn si acasa[:)]. Codruta, cum a fost in Turcia?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ioana, scuze ca intervin aici pete voi, la copiii mari... noi ne stim de la grupa Smarandei, de la strumfi[pk] Intamplator am vazut mesajul tau si as vrea sa te intreb, sa-t cer ceva detalii despre Disneyland, cum a fost, unde ati stat, cate zile, cam la cat se ridica costurile, daca ati beneficiat de vreo oferta, daca ati rezervat cu mult timp in urma (mai ieftin). Ca si noi am vrea sa mergem anul viitor cu fetele... Si suntem si in aceiasi formula ca si voi, adica 2 adulti+ 2 copii Merci frumos, si pupici tie si fetelor![pup][flo] Monica, mami de 2 [zana]: Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120823"] Povestea sarcinii si a nasterii Andreei [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130771"]Povestea nasterii super rapide a Anei Maria [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Petra[bis]! Bucurie si sanatate[:)]! Codruta, sa-ti traiasca fata, si petrecere frumoasa! Monica, am rezervat initial o camera la un hotel in afara Disneyland, dar ne-am razgandit cu mai putin de o luna inainte; asa ca am stat 2 nopti intr-un hotel din parc, ca sa beneficiem de intrare in cele 2 parcuri in 3 zile (sunt oferte, in plus copiii sub 7 ani nu platesc). A fost in primul rand mai rentabil financiar sa stam in parc, dar si logistic. Iti trimit pm cu detalii legate de costuri. Ce ni s-a parut noua o idee buna: TGV-ul din aeroport la hotel, care face 9 (noua) minute! La plecare am mers cu RER-ul, a durat mai mult de o ora, cam plictisitor pentru copii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de urari! [pup] In Turcia a fost super! In drum spre Germania ni s-a stricat masina pe autostrada in Ungaria (electromotorul-noroc ca era zi [alcool], nici farurile, servo, computer nimik n-a mai mers, si portbagajul s-a blocat si n-am putut scoate vesta si triunghiul-noroc cu masina de autostrada), ar fi trebuit sa dau opelul in judecata inca de anul trecut cu filtrul de particule, dar acum chiar ne-au pus siguranta noastra in pericol, daca era noapte?!!! sa nu aiba un "beckup"?.........fara haine (ca erau in portbagajul inchis [alcool], frig, am ajuns in Germania cu Petra cu febra 39 dupa 2 zile. Iar cand s-a facut bine a inceput ploaia [:D] asa ca n-am vizitat Legoland, nici la Munchen n-am mai fost, numai gradina zoo din Nurenberg si prin regensburg.. In rest bine [:D] Ioana, super cu DL. Si noi sper sa ajungem odata acolo... Codruta &[zana] Petra Alexandra [url="http://lbyf.lilypie.com/aw8dp3.png"]asa crestem noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Codruta[:)], ma bucur sa aud ca a fost bine in Turcia. Despre Opel... da-le macar un mail cu feedback, sa vada ca s-au prins consumatorii ce produse de calitate fac[:D]. Cred ca un mail trimis la firma-mama ar fi cu impact mai mare (nu la astia din Romania). Da, ma gandeam si eu la ploile din Germania, si ce facem daca ajungem acolo si ploua. Si in Franta ne-a plouat, de fapt picurat putin, o geaca subtire de fas a fost de ajuns (din fericire, la cozi se statea sub un acoperis[:D]). Pe CDG am aterizat, am mers cu Tarom-ul. nanadana, succes cu pregatirile pentru scoala!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Ioana, din Cluj se zboara pe B in Franta si e cam la 80 km de Paris...Iar cu opelul anul trecut cei din Ungaria ne-au scos pe noi vinovati ca nu stim conduce masina si de aia s-a stricat filtrul de particule.....da-ti seama daca era masina unora mai in varsta ce sportiv conduceau ei [alcool] Ma gandeam acuma la vaccinurile care le-am facut copiilor nostri. Noi acuma ce schema urmam (ca e altfel acuma vad)? Parca urmeaza un vaccin acuma la 7 ani care trebuie sa i-l facem. Codruta &[zana] Petra Alexandra [url="http://lbyf.lilypie.com/aw8dp3.png"]asa crestem noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...