Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piticodromul de Sept - Oct 2005 (5)


Recommended Posts

Neata! Sa nu-mi vina sa cred cate pagini s-au scris[:)]. Ma bucur sa citesc vesti despre copii. Dana Lucia, sa ne mai scrii de Alberto[flo]. Miruna a coborat Kalinderul si Postavarul iarna asta, stil "ourson" si ea. Ii place sa skieze, si suntem foarte mandri ca are curaj sa se dea singura din varful muntelui. Aaa, si o veste importanta (cel putin pentru sistemul meu nervos[:D]): in sfarsit, dupa atatia ani, Miruna nu mai zice in fiecare dimineata ca nu vrea la gradi. Schimbarea majora de anul asta a fost varietatea optionalelor de la gradi: in fiecare zi merge la un optional, si le asteapta nerabdatoare (limbi straine, sport, muzica). La gradi sta pana la 12:00 in fiecare zi, si ma gandesc sa o mai inscriu si la alte cluburi dupa-amiaza, in afara de atletismul inceput asta-toamna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata, Ce de schioare aveam aici! Felicitari! Ma bucur sa vad cat ati scris despre copii [:)]. Si multumesc inca o data ca l-ati admirat pe Vlad [flo]! Diana acasa nici Vlad nu prea sta la pozat. Una din 4 iese normala [:D]. Ioana ce fain ca Mirunei ii plac optionalele. Am reusit sa-l conving si pe Vlad sa mearga la franceza, in rest zice in continuare ca se plictiseste la gradi. Acum sta acasa ca e racit. WE asta am avut program de "arte"... am facut biscuiti si am pictat peretii (spre nemultumirea lui tati care era fericit ca atatia ani Vlad n-a scris pe pereti ca sa-l invat eu acum [:D]). De maine raman singura cu copii ca sotul pleaca in FR. Sa-mi tineti pumnii! Irina, mami de Vlad (26.08.2005) si Bianca (12.10.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru micile schioare....:) Si eu ma gandesc acuma cu ce activitati sa-i mai umlu timpul. La gradi face dansuri, engleza, si am sistan dansul de dupamasa si ca nu se da in vant dupa el, dar nici profu nu prea imi placea, ca ii lasa de capul lor vreo 15 minute, se aruncau pe jos, in alunecare pe genunchi, si mai ramaneau 40 minute din ora [alcool]. Si pana incepe rolele si bici ne-am gandit la un climbing indoor, macar asa face forta in picioare si maini..... Codruta &[zana] Petra Alexandra [url="http://lbyf.lilypie.com/aw8dp3.png"]asa crestem noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare piticodrom! Cate o [flo] pt toata lumea! Am admirat si eu toti copilasii, foarte draguti si speciali toti Irina, foarte frumoasa poza lui Vladut! Au avut idee buna la gradi cu decorul acela. Home alone, zici? Mult success! Anto, Victor si Sonia seamana bine si par foarte sugubeti, cred ca nu te plictisesti niciodata [:)] Catalina era costumata in veverita acolo. Victor si Anca, se distreaza bine impreuna iar Anca e o adevarata domnisoara, ce delicata e in poza de la balet… Antoine cel stelist, e baiat mare! Marinela, ce dragutz e Iaris! Si ce serios….. Alexandra, e o simpatica! In poza de la dansuri se vede ca e tare implicata. Dorulet, ti-am admirat toate pozele, sunt foarte interesante, mi-au placut Iulia, frumoasa foc, asa cum o stiam de mult! Diana, ce simpatic e Peter cu smells yummy :-) Catalina ma pune in fiecare zi sa verific daca i se misca vreun dinte si e foarte dezamagita ca inca nu se lasa niciunul. Ioana, foarte curajoasa Miruna! Bravo ei! Parca tu ai dat-o si la atletism, nu? Poti sa-mi dai si mie niste detalii, te rog? Eu am gasit un club la Lia Manoliu, Iacris parca. As duce-o si pe ea acolo, dar trebuie intai sa-l conving pe sot. El sustine ca e inca prea mica pt atletism.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irina, bafta; cum e?[8D] Codruta, exista cluburi de climbing indoor pentru copii? Mi-ar place si mie sa faca copiii, mi se pare un lucru util sa inveti sa-ti gasesti prize rapid, oriunde te-ai afla. Raluca, la Iacris mergem. Sunt si copii mai mici (asta toamna cea mai mica era Smaranda, 3 ani); se fac miscari de baza (pas saltat, sarituri garduri, sarituri la groapa cu nisip, etc) combinate cu diverse jocuri si concursuri. Miruna a rezolvat singura dilema cu ce sa faca dupa-amiezile: s-au inscris la inca 2 optionale la gradi, de dupa-amiaza. Azi au iesit super incantate dupa ora de pictura.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim fetelor de aprecieri[flo] Si Anca e skioare. A fost la cursuri de ski si iarna trecuta si iarna asta. Si anul asta, n-a fost decat in prima lectie pe partia mica.[:)] Acum se pregateste de spectacolul de la balet si de la patinaj. Spectacolele se tin in sali adevarate de spectacol, si la sfarsit noi ii vom da flori si o jucarie din plus. Astea o motiveaza ptr repetitii.[flo] Ptr la sesiunea care incepe pe 1 aprilie, i-am inscris pe amandoi copiii la tenis. In rest bicicleta, alergat si desenat/decupat. Vor avea si spectacole de sfarsit de an la scoala si service de garde (afterschool) asa ca tot repeta dansurile si cantecelele. La scoala, invata lucruri f. interesante, azi a avut lectia cum sa manance sanatos, studiem ghidul alimentar canadian la greu.[:)] Anca nu a pierdut niciun dinte, desi isi doreste foarte mult. Ca sa fie ca frati-sau! Si Victor schimba dintii la greu, mai schimba si acum la 11 ani. La noi zana maseluta ia dintele, si lasa cadouas sau bani daca nu e pregatita. Irina, o sa te descurci cu copiii, nici nu stim cate putem face, cand n-avem incotro. Si o sa fie cuminti copiii, Victor cu Anca sunt mai cuminti cand sunt decat cu un parinte, ma ajuta si se ajuta intre ei. Ioana, ce bine ca Miruna s-a hotarat ca e bine la gradi ! Raluca, Diana, Doruletz, Antoanela, Ioana, Codruta,Dana, Dana_Lucia, Marinela, Irina, ma bucur mult sa va citesc. Sper ca n-am uitat pe nimeni, la noi e destul de tarziu si compilez mai greu. Pe curand, Cristina, mama lui Victor si a Ancai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cge, si la gradi la Petra invata "noutati" de ex. saptamana trecuta a venit domnul pompier si le-a explicat cum sa iasa din gradinita pe alte scari si cum e cu deschisul geamului cu "osigenul". Desi mie nu-mi spune nimik, dar mai prinde pe careva la telefon si atunci incepe sa povesteasca ce a facut la gradinita, asa aflu si eu [bang] Codruta &[zana] Petra Alexandra [url="http://lbyf.lilypie.com/aw8dp3.png"]asa crestem noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, mergi azi cumva? Am sunat acolo si mi-a spus dl profesor ca azi e grupa de pititci si ne-a invitat la un antrenament sa vedem daca ne place. Poate ne intalnim. Irina, esti fata descurcareata! [pk] Cristina, ai o adevarata artista, cu spectacole si toate cele!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina ai mare dreptate! Vlad e mult mai intelegator cand suntem doar noi 3 acasa. Dimineata ne descurcam fara probleme, peste zi vine bona ca de obicei, seara cand trebuie sa-i spal si sa-i culc mi-e mai greu fara ajutor. Pupici pentru mica artista! Raluca [:D]! Si noi am fost la atletism (tot acolo) pana am nascut si sper sa revenim din aprilie cand da caldura. Eu sa o plimb pe Bianca in parc si Vlad sa faca sport. Irina, mami de Vlad (26.08.2005) si Bianca (12.10.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...