Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piticodromul de Sept - Oct 2005 (5)


Recommended Posts

Neata, Ai mei vor sa se marite intre ei[:D]. Le-am explicat ca nu se poate, ca ei sunt deja in aceeasi familie. Cateva zile mai tarziu Sonia mi-a zis ca ea sa marita cu o fata, ca-i plac fetele asa ca mine. La care Victor ii spune: "da, mi-a zis mie un coleg la scoala ca sunt fete care se marita cu fete si baieti care se marita cu baieti. Asa e mami? ". "Da, asa e." "Pai de ce? " " Nu stiu, ca asa vor ei". Sincer sa spun nu eram pregatita pt discutia asta, dar cel mai mult m-a mirat ca ei vorbesc la scoala intre ei deja despre astfel de subiecte. Sunt precoci copiii nostri. Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si Anca tot cu Victor se va casatori[flo] si prietenele ei de la scoala tot cu Victor. Erau acum cateva luni in mare dilema, cu chestia asta, pana cand le-a lamurit Victor ca nu o vrea pe niciuna.[:D] Vroiam sa va zic de sambata noaptea ca Anca a dormit la prietena si colega ei de clasa. Noi am tot asteptat telefonul ei seara sa ne ducem sa o luam acasa, ea in schimb ne-a sunat duminica dimineata ca sa ne zica ca mai intarzie 2 ore.[:D] Cresc copiii astia, noi suntem uimiti[:D] Pe curand, Cristina, mama lui Victor si a Ancai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Am iar o intrebare turistica: in Bulgaria ce hotel/statiune mi-ati recomanda pt vreo 5-6 zile la mare cu piticii? Uf, ca iar imi fac ochii ca la tonomat. Nu era planificat initial dar cum in august venim in Rom pt 3 saptamani sotul a sugerat sa mergem cateva zile la mare. Am incercat sa gasesc ceva ok in Rom dar preturile sunt naucitoare. Asa ca as prefera ceva in Bulgaria, deci daca ati fost si v-a placut spuneti-mi si mie va rog. Noi am fost la Nessebar anul trecut si ne-a placut mult dar am vrea in alta parte anul acesta. Anya, deci nu ai voie sa imbatranesti, ce dulce e Calin. Cristina(cge), ce curajoasa e Anca. Victor imi zice mereu ca vrea sa doarma la prietenul lui dar cand l-am intrebat cum ar adormi el fara mai-mai de la tati a lasat-o moale. Bine ca schimbam scoala, daca ramanea unde e acum la anul aveau "classe de mer" in octombrie si sincer nu e pregatit inca pt asta. pupici Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anto, cineva a fost anul trecut la Obzor si i-a placut. Petra e pe antibiotic dupa ce mi-a facut infectie respiratorie (cu 39.4 febra) a 2-a oara intr-o luna, of gradi asta. Ma tot pregatesc sa-i fac analizele, dar mi cam groaza de scandal [:-@]. Niciodata nu am intepat-o. Ca ma-nerveaza ca nu prea mananca, ciuguleste, nici fructe nu prea, decat banane si capsuni daca s-ar putea... cge, ce dragut [olala] Codruta &[zana] Petra Alexandra [url="http://lbyf.lilypie.com/aw8dp3.png"]asa crestem noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Antoanela23
Vera, e asa de frumoasa Iulia, si delicata, sa-ti traiasca. Tu de ce nu mai scrii?
Anto, timpul ma preseaza, nu e nimic altceva. Multumesc de aprecieri si copiii tai sunt grozavi! Vera, mamica de Vlad Mihai (25 ianuarie 2008) & Iulia Maria (17 octombrie 2005) [bis] [bis] [bis] www.psihologiafamiliei.ro [url="http://picasaweb.google.com/veronica.iva55"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca noutati, noi ne-am remutat in Bucuresti, copiii ii am la o gradi de langa mine. Vlad e ok, zic eu, avand in vedere ca e pt prima oara cand frecventeaza o gradi. Dar mai astept sa vad cum decurge situatia. Sunt foarte fericita in noua casa, poate reusessc si eu sa vin daca mai organizati vreo intalnire. Din pacate mama de cand a aflat ca ne mutam nu mai vrea sa vorbeasca cu noi, pacat, mai ales ca pt Vlad era o figura importanta de atasament. Si ca sa fiu la subiect si Iulia imi zice tot timpul ca Vlad va fi sotul ei, ii explic ca nu se poate dar tot insista. Nici ei nu i-au cazut dintii, dar cred ca e normal pt ca i-au aparut tarziu, probabil la scoala vor incepe sa ii cada. Este cineva din Romania care s-a gandit sau poate sa isi dea copilul anul asta la scoala? Vera, mamica de Vlad Mihai (25 ianuarie 2008) & Iulia Maria (17 octombrie 2005) [bis] [bis] [bis] www.psihologiafamiliei.ro [url="http://picasaweb.google.com/veronica.iva55"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Codruta sanatate multa Petrei [pup]. Sper ca i-a trecut intre timp. Vera bine ai revenit pe forum, dar si in oras [:)]. Pot sa intreb in ce zona stai? Tare sunt haiosi copii astia cu gandurile lor de insuratoare [:D]. Eu nu-l dau pe Vlad la scoala anul asta. Il las sa mai "copilareasca" putin [:)]. In plus nu ma incanta gandul ca el sa fie cel mai mic din clasa, 6 ani si o luna... parca e prea mic (sau nu vreau eu sa accept ca s-a facut baiat mare puiutul meu [:I]). Irina, mami de Vlad (26.08.2005) si Bianca (12.10.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...