Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piticodromul de Sept - Oct 2005 (5)


Recommended Posts

Buna, Irina, e adorabil Vlad cu jucariile lui [olala]. Codruta, ma bucur ca Petra e bine si ca tu te-ai linistit. Diana, cred ca si Peter e bine, dar decat sa stai cu grija mai bine-i faci o analiza. Noi am fost in vacanta si a fost tare bine, cu oarecari exceptii. Important e ca au fost sanatosi copiii. Am fost o saptamana la munte unde am avut parte de.... zapada multa[:D]. Noroc ca inca aveam cauciucuri de iarna la masina si lanturi in portbagaj. Parca a fost compensare pt Craciun cand am fost bolnavi si nu am putut merge. Am niste poze superbe, facute pe 15 aprilie, cu brazii incarcati de zapada. Copiii s-au jucat, au facut cazemate, bulgareala, om de zapada. A fost tare frumos, mai putin o gastro-enterita care m-a pus la pat vreo doua zile, din fericire am tinut-o numai pe mine. Cand ne-am intors in Buc venise vremea frumoasa, soare, cald, primavara adevarata. De Paste am petrecut bine, in familie. Am avut si un eveniment neplacut, cu o zi inainte de plecare, va povestesc si voua ca sa stiti de ce sa va feriti. Eram in Herastrau cu piticii , cu sotul si cu sora-mea. Am fost la un loc de joaca si apoi ne-am mai plimbat un pic pe aleile acelea late din mijlocul parcului. La un moment dat apare o bicicleta din aceea cu 4 roti pe care stau doi oameni in fata si pedaleaza, nu stiu exact cum se numeste. Desteptii care erau pe ea mergeau repede si au pierdut controlul si brusc au schimbat directia, au traversat aleea si l-au lovit pe Victor care alerga dupa o minge. Toti tipam la ei si la copil sa se fereasca dar parca l-au vanat, efectiv, cand am vazut ca l-au lovit si a cazut pe jos am crezut ca lesin. Nu stiam exact cate de rau l-au lovit, pana la urma il durea numai un picior, ii trecusera cu roata peste el. Nu pot sa va redau tipetele, atmosfera, copiii plangeau amandoi ca Sonia se speriase si ea. Am fost la spital, i-au facut radiografie si din fericire nu era rupt, nici luxat, doar o contuzie si o mica entorsa. Imbecilii care l-au lovit si-au cerut vag scuze, ca nu puteau controla bicicleta, dar ce cautau pe ea sa mearga atat de repede pe unde e plin de copii mici nu e de inteles. Doamne ajuta ca a fost doar atat, sperietura a fost cumplita, dar Doamne fereste de mai rau. Va pup, Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anto ma bucur ca totul s-a terminat cu bine, desi sperietura a fost foarte mare. Cat despre vacanta voastra ce sa zic... super, ati facut doua intr-una [:)].

 

Irinaid="red">, mami de Vladid="blue"> (26.08.2005) si Biancaid="red"> (12.10.2010)id="Comic Sans MS">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anto, bine ca ati trecut fara gravitate peste! Si eu am avut intr-o seara o sperietura, a tot sarit in pat si a pus piciorul pe langa [alcool] si cand a cazut a dat cu capul de noptiera. 3 zile am tot stat cu frica in mine...... Cei 2 dinti de jos care cresc acuma ii ies oarecum strambi, ca nu au loc de incisivii laterali, ii tot spun sa impinga cu limbuta, dar sunt mai lati decat erau ceilalti...la voi ies drepti? iar cei de sus doar se misca putin de cateva luni.... Codruta &[zana] Petra Alexandra [url="http://lbyf.lilypie.com/aw8dp3.png"]asa crestem noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irina, Codruta, va [pup]. He-he, Codruta, figura cu noptiera a facut-o Victor la mare anul trecut, tot asa, sarea in pat pana a dat cu capul de coltul noptierei. Si-a crapat pielea capului si i-a curs sange mult. Noroc ca aveam doctor in hotel, i-a pus un lipici si un plasture pe care nu a vrut sa si-l mai dea jos o saptamana. Sunt acasa in medical, am reusit sa fac cistita, nu stiu cum, dar am reusit. pupici, o zi buna, Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri mi-au furat telefonul din poseta, la cosmetica. Am dat declaratie la politie, i-am dat IMEI-ul telefonului. Multi zic ca pt noi, oamenii obisnuiti, sunt slabe sansele sa fie depistat....din pacate...era alb, cu pompon si husa alba si era si "telefon destept"...daca ma poate cineva ajuta [flo] Codruta &[zana] Petra Alexandra [url="http://lbyf.lilypie.com/aw8dp3.png"]asa crestem noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Ziua buna Ce liniste e pe aici.... Codruta imi pare rau ca ti s-a furat telefonul. Anto sper ca acum esti bine sanatoasa [flo]. Noi suntem relativ bine. Biancai abia ce i-a trecut o raceala si Vlad inca ia antibiotic pentru o amigdalita... In rest ne bucuram ca s-a facut cald, in sfarsit! [pup] Irina, mami de Vlad (26.08.2005) si Bianca (12.10.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani celor care sarbatoresc de Sf Constantin si Elena! Sanatate si iubire! Irina, [pup], multa sanatate copiilor. Eu sunt bine, mersi frumos. Copiii sunt ok si ei, Victor face aerosoli pt o tuse incapatanata, insa acum e mai bine si el. Sper sa ramanem toti sanatosi pana dupa vacanta din iunie, la mare, la soare, de abia astept [beach][pool]. pupici, we frumos Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si la multi ani pentru Constantin si Elena!

 

Casiana, la multi ani Alexiei! Ce mai faceti?

Alina, la multi ani (parca imi amintesc ca esti Elena[:D])id="size1">!

Anto, phii, ce sperietura... Sa aveti concediu placut si vreme buna!

Codruta, nasol cu telefonul.

 

Noi suntem bine, copiii iar vor sa stea in fiecare zi acasa (a fost prea scurta perioada in care au mers de buna voie la gradi[:D]). Asteptam si noi iunie sa mergem in weekend-uri la mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, plecam la turci, la inceputul lui iunie pt 12 zile. Am vrea sa mergem si in Bulgaria in august pt cateva zile, am vazut ca esti activa la subietul "bulgaresc", poti sa-mi recomanzi un hotel, dar nu la Duni ca e departe, stam putin si nu vreau sa lungesc drumul. Acum cu plecarea la mare, am un oarece stres ca piticii mei sunt cam bolnavi, Sonia a facut febra mare vreo 3 zile, e mai bine de ieri dar azi-noapte a tusit destul de des ; iar Victor tuseste din ce in ce mai rau, fiind sub tratament cu aerosoli. Of! Weekend placut, Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...