Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce citim azi?


corap

Recommended Posts

 

Corap, [flo] si mie imi place Neruda. Limba e foarte curata si o sa-ti placa.

 

Acum citesc din Florica Cimpan. [:)] Am profitat ca a fost sorela in Ro si i-am cerut o carte anume de Florica Cimpan si n-a gasit-o. Ca sa ma consoleze mi-a cumparat tot ce a gasit la anticariat.

Acum citesc despre geometrii neuclidiene.

 

Nu reusesc sa termin Jim Harisson, o colectie de nuvele.

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[:D] eu am iubit-o pe florica campan - si acu 5 minute, cand m-a trimis maria-alexia pe okazii sa-mi caut "in america" am dat search cu "nou si vechi in matematica" - eu am pierdut-o in una din multele mele mutari. a fost favorita mea in clasa a patra (dup-aia am pierdut total contactul cu matematica) si mi-ar placea ca si copiii mei s-o aiba la indemana.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Cauta la un anticariat, poate gasesti Florica Campan. La 2 anticariate din Iasi sorela a gasit adevarate comori.

Si cartile erau in stare foarte buna (stampilate "biblioteca personala Gh. ..." si pareau necitite [8D])

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corap, eu citesc in pat inainte ca sa adorm de la 11jumatate incolo. SI cind apuc : in masina cind conduce sotul, cind ma duc la so-acra (da' n-am mai fost de 5 luni), cind stau in sala de asteptare la doctor.

Din pacate trebuie sa conduc cind ma duc la serviciu si atunci ascult muzica.

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Care "copiii"?Daca n-are de la 6 in sus ,fac scandal![:D]Ce,io n-am trei?

 

Si eu la fel,car mereu cartea in geanta si citesc pe unde apuc.In sala de asteptare la dr. ,daca conduce sotul si seara.Eeeh,seara e momentul cel mai important al zilei .Abia astept sa-i vad mancati,spalati si cu temele facute(ma rog,in alta ordine) ca sa ma azvirl pe canapea sau in pat.E cel mai bun somnifer.De fapt asta planuiesc sa fac de vreo jumatate de ora si inca n-am reusit,tot mai gasesc ceva de citit pe DC.

Ah,si mai am un moment super al zilei.Dimineata (in zilele cind este posibil)caut o banca sau un copac pe linga riu si imi beau cafeaua .Stau intre 30min- 1 ora si admir muntii,raul si mai fur cite o privire si in carte.De aceea urasc cand ploua(ca ieri si alaltaieri[q])

Ma duc,spor la citit!

 

************************************

Whatever happens don`t let go of my hand!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mik
Hannen, am trei acasa (cum bine stii) si o ceata la job (care tot copiii se cheama). [8D] Mik. id="green">
align="right" id="quote2">Stiam?? serios,memoria imi joaca feste nasoale.hmmmm,am intrat la banuieli[nebu]************************************Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fost bookfest si in targul nostru [pk].

 

Cea mai incantatatoare descoperire e un roman grafic, cica pentru copii: Inventia lui Hugo Cabret. Excelent spusa povestea prin imagini care fac cat buna parte din capitol pe alocuri, n-am mai citit/vazut niciodata asa ceva. Desene extrem de sugestive.

 

Se pare ca va aparea si un film dupa cartea aceasta, cu distributie de exceptie.

 

Corapina, ti-o recomand cu caldura, stiu ca esti fana a cartilor "pentru copii" [:)].

 

Mai stiti cumva si altele de genul asta? [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...