Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce citim azi?


corap

Recommended Posts

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica
Nu,e cu o studenta la chineza care intr-o noapte se intilneste cu un amic al sorei ei ,sora care doarme de citeva luni si in 220 de pagini nu se intimpla mare lucru.[:D] Sfat:dupa mine nu merita deranjul,chiar daca n-aveti altceva de facut.dulcetica
align="right" id="quote2">[8D] Am citit-o. E interesanta, insa nu m-a marcat asa de tare. (am uitat chiar sa scriu despre ea la mine in blog). Mik. id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, blog?

 

Raportez cu harnicie:

- Saramago, Toate numele - excelenta, inca ma mai gandesc la ea (da' putin caznita lectura, trebuie sa recunosc)

- ceva politista din seria neagra a autorilor scandinavi - nici nu mai stiu cum se cheama, eram oricum prea obosita ca sa citesc altceva

- inceput Sotronul, dar mi s-au taiat picioarele in ultima vreme, sper sa reusesc sa ma reabilitez curand [:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mik
Citat:
citat din mesajul lui dulcetica
Nu,e cu o studenta la chineza care intr-o noapte se intilneste cu un amic al sorei ei ,sora care doarme de citeva luni si in 220 de pagini nu se intimpla mare lucru.[:D] Sfat:dupa mine nu merita deranjul,chiar daca n-aveti altceva de facut.dulcetica
align="right" id="quote2">[8D] Am citit-o. E interesanta, insa nu m-a marcat asa de tare. (am uitat chiar sa scriu despre ea la mine in blog). Mik. id="green">
align="right" id="quote2">Eu am citit-o imediat dupa Padurea norvegiana.Pasaje din carte imi erau foarte familiare din cealalta si prin comparatie ,autorul nu mi s-a parut a fi intr-o mare inspiratie. Intriga putea fi altfel/mai mult exploatata.dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia
Mik, blog? Raportez cu harnicie:- Saramago, Toate numele - excelenta, inca ma mai gandesc la ea (da' putin caznita lectura, trebuie sa recunosc)- ceva politista din seria neagra a autorilor scandinavi - nici nu mai stiu cum se cheama, eram oricum prea obosita ca sa citesc altceva- inceput Sotronul, dar mi s-au taiat picioarele in ultima vreme, sper sa reusesc sa ma reabilitez curand [:D]
align="right" id="quote2">Da, mey, acolo scriu eu de mobilele din casa si de certurile cu so-acra. [;)]http://mihaelaquoideneuf.blogspot.com/search/label/lecture Mik. id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

Slaba miscarea, dom'le. [8D]

 

Am terminat o colectie de nuvele de autori diversi, colectia se cheama "Le serpent à plumes" si am facut cunostinta cu Muriel Sparks si Victor Eforeev. In carte o excelenta nuvela de Salman Rushdie (intre altele).

Mai am un alt volum din "Sepent à plumes" cu nuvele de nord)americani.

 

Intrebare intrebatoare : a citit cineva Victor Eforeev ? (am vazut ca s-a tradus in Ro).

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut Schimb de dame si mi-am propus sa mai citesc de David Lodge.Iei un sot ,total nesofisticat si cu un mic impuls il trimiti in mijlocul vietii.Vezi ce poate sa iasa!?

Ce-mi recomandati?

 

M-am apucat de niste nuvele,Scene de viata campestra, de Amos Oz,dar parca nu prea merge.

http://www.humanitas.ro/humanitas-fiction/scene-de-via%C5%A3%C4%83-campestr%C4%83

 

 

 

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...