Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce citim azi?


corap

Recommended Posts

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mey, tot e bine ca citim ceva, macar afise [:D] (glumesc, nu m-am putut abtine, mai ales ca eu, in ultima vreme, am un spor de 5 pagini/zi - ca ma omoara o sinuzita - in ritmul asta ma apuca sfarsitul anului)

in alta ordine de idei, frumoasa ideea afisului.

 

in alta ordine de idei, eu sunt fericita ca am retras-o pe fi-mea de la gradinita, lu' fi-miu i-am spus ca merge numai la educatoarea care ii place, la abuzatoare i-am spus pa, am facut o gramada de ordine psihica la mine in apartament[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai poate tre sa faceti cu el jocuri de concentrare. poate e uneori f stresat la teste (ma gandesc). adica daca intelege notiunile inseamna ca problema e pe altundeva.

joaca sah?

(in alta ordine de idei, eu nu am reusit niciodata sa invat tabla inmultirii - calculele le fac prin adunare [:D]; inmultirile cu 6, 7 si 8 au fost cosmarul vietii mele. nu stiu daca e la capitolul inmultiri, dar poti verifica si pe zona aia - maica-mea incerca sa ma invete inmultirile cu rima - dar, din pacate, daca saseoriopt patrus'opt e ok, optorisase patrus'sase nu mai tine...)id="size1">

vezi si tu, cauta cauza si convinge-ti sotul sa nu faca o tragedie din calificative.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica
Intr-a doua.Of!Nu e inafara subiectului ,ca ia si excelent ,insa nu stiu de ce nu se poate concentra, sa le dea bune.Tatal lui e f sensibil la calificative.Eu mai putin ,dar ma deranjeaza mai mult cind vad ce banal e testul ,ca stie sa- l faca si da rateuri.dulcetica
align="right" id="quote2">Poate se grabeste si din neatentie greseste uneori la teste banale. Cu incurajare si mult exercitiu devine mai sigur pe el. Starnirea curiozitatii in autodepasire a functionat in cazul fiului meu. La ore, imi spunea invatatoarea (in clasa a doua),avea obiceiul sa se concentreze la ceea ce citeau/spuneau colegii lui,cand ii venea randul se emotiona(isi pierdea concentrarea) si daca gresea ceva izbucnea in plans. La varsta aceea,imi amintesc , cand trebuia sa citeasca lectura obligatorie (pentru ca lectiile din manual aproape ca le memora in clasa [bang] , eram disperata pe-atunci), eu citeam o pagina el pe urmatoarea,pana cand mi-a zis ca-l ,,doare gura" [:D]si prefera sa citeasca in gand . Foarte greu l-am determinat sa citeasca, cu matematica statea mult mai bine,mai tarziu incepuse sa citeasca dar in niciun caz ceea ce trebuia pentru scoala.,,Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii. " Necunoscut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...