Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce citim azi?


corap

Recommended Posts

Oh,merci pentru sustinere!

El e foarte bun la mate,dar scrie incet si nu termina,uita sa adune vreo coloana etc.Problema nu cred ca e numai la el ,ci si la doamna-sa,care nu prea adapteaza volumul/cantitatea la nivelul de clasa a doua.

Da,facem sah si ii place.Aseara a jucat o partida cu mine si una cu taica-su.Pe mine m-a batut!E in faza in care mai triseaza.

Eu sint cam nebuna si uneori imi pierd rabdarea la lectii,tip si sperii copilul si probabil vecinii.Important e ca deja constientizez si asta e primul pas sa redresez.

Pare stresat de scoala ,ca azi dimineata imi cerea sa mai repetam si e stresat si de taica-su ,ca ascunsese caietul in sertarul biroului.Of!

Azi ma duc sa studiez niste carti de lectura.

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 4 weeks later...

Bai, am terminat o carte ...cutremuratoare, daca mi-e permis cliseul. Se numeste Monster Love si e scrisa de una, Carol Topolski, care cica e psihoterapeut, despre unii care se iubesc atat de mult si formeaza o unitate atat de etansa incat isi omoara copilul.

Am terminat-o ieri dar am inca o senzatia maloasa si baloasa, asa incat o exorcizez acum. Daca o vrea cineva, o fac cadou ca nu vreau s-o tin casa.

 

Cartea e foarte prost scrisa, adica e consumerism si fast-food in cel mai bun caz. Cucoana asta nu cred sa fi luat o nota prea mare la creative writing. Dar rezultatul e tulburator si neplacut in acelasi timp, ca un miros persistent de naftalina.

 

______________________

Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutzid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamnelor, stiu ca n-am mai dat pe aici de o vesnicie, am nevoie de ajutorul vostru acum.

pe scurt, vreau sa ii iau sorei mele de craciun carti. si aici intervine greul. e o persoana foarte realista, total focusata pe cariera, si are o biblioteca imensa de non-fiction. asa ca vrea ceva fiction. ce sa aleg????

Viviana, ziceai de Ruiz Zafon - cred ca am sa incerc. ai vreo indicatie mai speciala?

nu ma cramponez de traducerile in romana pentru ca am descoperit bookdepository.co.uk, cu livrare gratis, e chiar o afacere.

deci, va rog... idei [flo]

 

Roxana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, daca crezi ca i-ar place o poveste fantasy superba (fantasy, dar nu SF, cu persoanje foare bine conturate si cu personalitati/caractere foarte realiste) poti sa ii cumperi toata seria "Cantec de gheata si foc". E pachet-cadou pe site la Nemira.

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OFFTOPIC
Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
bookdepository.co.uk, cu livrare gratis, e chiar o afacere.
align="right" id="quote2">Roxanaz, in seara asta esti persoana mea favorita din toata lumea! (ok, dupa fi-mea, si Balaur, si mama, si tata, dar oricum, top 5 [flo][flo][flo]) Nici nu iti imaginezi ce acrobatii faceam cu amazonul sa imi livreze la un amic in UK si de acolo trimise cartile prin pile in Ro. Offf.id="size1">Ioana, mami de zambariciSa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehe Ioana imi pare foarte bine, si eu am primit pontul de la o pretena si l-am tot difuzat. dar sa stii ca am luat si de pe amazon.co.uk, si amazon.fr, ei livreaza in Ro!

Laura, nope, prea fantasy pentru ea.

l-am prins doar 10 minute acum o saptamana pe Stelian Tanase prezentandu-si pe tvr Cultural ultima carte. ma duc sa vaz daca e pe humanitas... suna interesant!

 

edit: aceasta este cartea moartea unui dansator de tango

 

 

R

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Am citit ce-a scris Laura si nu ma pot abtine [:)] sa nu-i sugerez Roxanei pentru sora ei (cea realista) : Harun si marea de povesti. Mie mi-a placut si m-a facut sa ma simt mica.

 

Lecturi in curs : Sotron si Tunelul de Sabato (asta e in spaniola pentru cursul de marti) si Florica Cimpan "Geometrii neeuclidiene".

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...