Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce citim azi?


corap

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
am vazut ca "the Help" e si in top 10 la amazon, si la ny times... le place tare [:)] (cica filmul e cah? e?)
align="right" id="quote2">
Filmul este foarte bun - o ecranizare foarte reusita ...
Ecranizarea de la One day insa este mediocra ...ca sa fiu mai clara, filmul The Help merita efortul si banii unui cinema, One Day merita vazut pe DVD, acasa, cand apare gratis la biblioteca.[:)]

Cartile sunt foarte bune - amandoua - sunt pe primele doua locuri in topul preferintelor mele .[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bullshit - lucrati in ture ca sa ne tineti sub control (literar).[:D]

 

Lasa ca ma prind eu cine e pe tura a doua ca atunci cand organizez razmeritza sa stiu pe cate fronturi (va) atac.

 

Semnez:

Ecaterina Teodoriu in varianta moderna.

 

P.S. Cum sa fac sa o intalnesc pe prietena ta pe forumul asta ? Am o vorba sa-i mai spun [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Roxana, daca esti curoiasa cum e "O zi" ti-o pot trimite eu sa o citesti. [flo]
align="right" id="quote2">Si tu esti "urata" ... vezi ca ti-am trimis un email mai demult in care ma plangeam despre cum m-am sinstrat la hotel din cauza de copaci decorticati de o furtuna de zapada si nici macar asa o mangaiere pe spate nu mi-ai raspuns.Clar "urata" ! ! ![:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Roxana, daca esti curoiasa cum e "O zi" ti-o pot trimite eu sa o citesti. [flo]
align="right" id="quote2">Si tu esti "urata" ... vezi ca ti-am trimis un email mai demult in care ma plangeam despre cum m-am sinstrat la hotel din cauza de copaci decorticati de o furtuna de zapada si nici macar asa o mangaiere pe spate nu mi-ai raspuns.Clar "urata" ! ! ![:D]
align="right" id="quote2">[zid][hopsieu] Ti-am raspuns acu cu mii de remuscari in suflet. Scuze, scuze, scuze, scuze !![pace]
Am marfa la bazar umanitar DC id="red">Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi 'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
P.S. Eu vreau s-o cunosc pe prietena ta - ca am impresia ca vorbim aceeasi limba - mai am cateva romane sa-i recomand.
align="right" id="quote2">

[:D]
Eram trista cind am inceput sa citesc ce mai faceti ,ca ma enerveaza astia cu serviciul,dar asa m-am distrat, ca aproape mi-a trecut.[pup]
Citesc intr-un ritm de silabiseala si in cele din urma am terminat Amos Oz -Scene de viata campestra,niste nuvele care par neterminate ,usor absurde ,dar cu niste personaje cu o personalitate interesanta...de citit.
Momentan n-am nimic de citit si am aruncat un ochi sa vad ce mai puneti la cale.Era cit pe ce sa ma reped la subiectul cu Salman Rushdie,dar m-am oprit la timp ,ca la 800 de pagini,repartizate la timpul meu impartit in cele 4 zari,imi mai trebuia fix o existenta.
Decizia mea nu e 100% luata ,asa ca daca vad ca va prinde intriga ,o sa incerc sa recuperez.

dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Buna fetelor si "La multi ani !"

Nu prea se mai trece pe aici ...oare avem nevoie de un topic nou pentru resuscitarea interesului ?

Eu ma plimb in paralele prin :Urzeala tronurilor","Martorul eternitatii "( Henriette Yvonne Stahl ) si "Mon Oncle "(Jean Claude Carriere),aceasta din urma cea mai misto "lectie ' pentru a deveni parinte mai bun.

Voua ce va mai face cu ochiul din rafturile librariilor ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...