Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt ,Perla Moldovei (26)


Recommended Posts

Pisicuta, cum adica sa te stergem de pe lista subiectului? De ce? Si eu sunt de acord cu tine cu prescrierea antibioticelor. Chiar vorbeam cu sotul meu ieri si el a subliniat, ca at. cand iei antibiotic organismul devine rezistent la medicam. resp., virusii se "inraiesc" si la urm. imbolnavire nu se mai lasa asa usor doborati de antibiotic si de aceea si apare mereu boala. De aceea cu timp. trebuie luate med. mai puternice, ceea ce nu e bine deloc. Oricum daca copilul are febra si situatia se agraveaza, trebuie recurs si la antibiotic - insa in cazul unei mici raceli, a unei temperaturi nu prea ridicate trebuie incercate alte metode, mai blande. Si pe mine ma doare acum in gat si nu ma simt prea bine, sigur e putin inflamat, incerc insa sa tratez cu ceiúri fierbinte, vit. C, pastile de gat si cred ca si in cazul unui copil se poate proceda la fel. fetelor, e zi frumoasa e azi! de dim. pare sa fie o zi calduroasa. Sper sa ne simtim bine si sa iesim si noi undeva - DAR UNDE? Aveti ceva idei sau propuneri? Ana, ne vedem sapt. viitoare sa iau cubul - sau poate ne invita mama ta pe la gradina [:D] - am glumit. Lora, voi ce faceti? Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc Adriana. Este adevarat ca rugamintea mea de aseara a fost foarte impulsiva,insa de data aceasta chiar m-am suparat.Pentru ca nu mi se pare corect atunci cand fac o afirmatie generala si pe deasupra care este destul de adevarata-asa cum ai spus si tu si mai mult detaliez ca nu ma refer la o persoana anume sa fiu acuzata de unele chestii si facut un intreg rechizitoriu impotriva mea.Si oricum nu este prima data cand se intampla asa,desi de fiecare data cand mi s-a parut ca cineva a luat-o personal am mentionat ca eu nu am nimic nu nimeni si nu scriu pe forum ca sa imi defulez sentimentele mai putin placuta pe care le am la adresa unei persoane. [url="http://community.webshots.com/user/pisicutasimatei"]Poze noi cu noi[/url];[url="http://photos.yahoo.com/selfguide1"]Pozici cu noi[/url] [url="http://b2.lilypie.com/4JCXp3/.png"]"Cronometrul" lunilor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand va multumesc pentru ca ati fost alaturi de mine , in momentele grele prin care am trecut.Nu aveti idee ce bine mi-au prins mesajele , telefoanele, vizitele.Si nu glumesc. M-a impresionat pana la lacrimi. Multumim lui D-zeu ca s-a terminat cu bine!AM ramas cu sperietura si cu invatamintele!Azi reorganizez prin casa. Ana noi ne-am simtit super bine la petrecere.Deja v-ati bisnuit cu mine care alerg nonstp dupa IAn.At trebui sa vin cu ajutoare ca sa pot sa stau si eu de vorba cu voi! N-ai gasit un baticut bleu al lui Iani,Am venit cu el si nu-l mai am!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lunna imi pare rau ca s-a agravat la Anna. Dar o sa fie bine!La ce medic ai fost?Si Ian a avut laringita dar am scapat fara injectii.Sanatate multa.La multi ani lui Paul! Andreutza bafta surrii tale! Loraconcediu placut! Laura ce mai faciAi duus geme4nii la tara? Cum se simte Rares mai tuseste? Ian al meu tuseste si ii curge nasul, dar in rest e bine! carmenstefi ma bucur ca ne-am cunoscut.Stefi mai e maraita? Adriana ce face Lara? Ian s-a indragostit de Ea , cand o vede in poze LALA.LALa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum reusesc sa sciru si eu. Am fost plecati la iarba verde si ne-am intors pe la 7.40. Casandra si tati dorm, iar eu mai scriu un pic aici si ma duca si eu. Am sa pun si eu poze de la petrecere, dar abia maine. Ianusca se curata dovlegelul, se taie felii si se pun pe o farfurie cu sare pe ele. Vor lasa o gramada de zeama cam in 30 min. Se scurg bine si se mai lasa si intrun prosop sa se usuce. Apoi se dau prin faina si ou cu faina(sau ou cu pesmet). Se prajesc si gata:pofta buna! Imi pare bine ca a ramas doar sperietura si sigur va trece si tusea. Adriana maine vom merge la bunica mea(mama mamei mele) ca vrem sa culegem niste coacaze neagra. Dar de marti in colo ne vom intalni si mai vedem ce facem.[:D] Voi cum v-ati petrecut ziua? Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza si buna sa va fie inima...[:D] Am pus zi pozeeeeee http://s136.photobucket.com/albums/q174/o-ana/diverse/ Voi pe unde umblati? Gata, a plecat Lora si nu mai intra nimeni o luna?[:(!] Ne mai auzim deseara ca azi am treaba. Va doresc un inceput de luna cum se poate mai bun.[pup] Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor!!!!! am sosit aseara de pe ceahlau si va pot transmite ca a fost supeeeeeerb,vreme buna,mica mea s-a comportat ff bine si mai ales ca ,erau multi bebei sus la cabana,nu glumesc ,chiar mai mici decat a mea,apoi ne-am plimbat mult pe acolo,am papat bine,adica micuta si in rest a fost ok. va doresc si voua sa faceti aceasta plimbare pe ceahlau ca e superba,doar conditiile nu sunt prea excelente la cabana,adica in camere nu e ff curat ,dar mere si papa bun au. am sa pun si poze dar un pic mai incolo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Ma bucur ca a iesit bine aniversarea Casandrei, chiar daca nu a fost picnicul programt. Am vazut poze frumoase cu copilasi frumosi si scumpi foc. [pup] Noi am fost la Dorohoi, cei mici au ramas acolo si acum plang de dorul lor. Am bocit jumate de drum ieri si inca o tura dimineata cand i-am vauzt pe web-cam. Categoric imi e mult maa greu mie fara ei decat le e lor fara mine. Am sa intru mai diseara de acasa sa pun poze facute in we. Ei se simt super acolo, eu am fost cam stresata sambata, ca se bagau peste tot, inclusiv prin locuri mai periculoase. Nici nu au prea mancat, au vrut mult la mine in brate (mai ales Rares care ma striga si se apuca de plans imediat ce ii dispaream din raza vizuala). Dar duminica deja se acomodasera si nu au mai fost probleme. Ai mei le-au motat scranciob in fata casei, noi le-am luat o casutza de aia gen cort din Metro, tata le-a adus de la gradinita o masutza cu 4 scaunele,le-am carat o gramada de jucarii de acasa, au loc mare de joaca, o sa le fie bine. Sambata dimineata Rares s-a trezit pe la 7:30 si direct afara a vrut. Cu greu l-am stapanit sa-l imbrac, ca era mai racoare dimineata. Ne-a dus tata in gradina sa ne arate productia de legume de anul asta (arata super gradina lor, au muncit ca apucatii... inclusiv tata care ar trebui sa se menajeze dupa operatie. Ma dispera ca nu sta intr-un loc si mi-e teama sa nu aiba probleme din nou). Nu am avut camera la mine, dar era bun de filmat Rares cum se apleca jos, la plante, arata serios cu degetul si comenta: "adei! adei!, osie, osie (rosie), adei!" A fost super incantat ca l-am lasat sa recolteze el rosii si castraveti pt micul dejun. A mancat castraveti intr-o veselie. Bianca avea o problema cu puii, una-doua fugea si tragea de poarta spre zona unde e cotetul lor, sa ii hraneasca. A observat de unde le ia mama mancare si tot tragea de usa magaziei, sa intre sa le ia graunte. Are mama niste pui cumparati de ferma, nu scosi de closca, care neavand mama, sunt f. atasati de oameni, blanzi. Bianca le facea mei-mei ca la pisica, ii lua in brate. O sa pun poze si filmulete cand ajung diseara acasa. Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum//log.asp?log_id=102428"]Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi! Ana, scuze ca scriem cu intaziere! Multumim de invitatie! Ne-am simtit tare bine la petrecerea Casandrei. Nu stiu cat de frumos ar fi fost pe Carlomanu, mie mi-a placut tare mult la tine (la ai tai de fapt). Au avut nisip, jucarele, animale - plus ca cred ca ar fi fost cam stresant cu mancarea sus pe deal, unde ai fi tinut tortul, cine ar fi facut gratar? Una peste alta a iesit f. bine. Ianusca, esti draguta - cred ca toti sunt" indragostiti de Lara" pt ca numele ei e asa usor de pronuntat. Laura, cred ca ti-e dor de ei; important e sa se simta bine acolo si sa le fie bine Noi am iesit ieri spre Potoci in formatie extinsa - pun cateva poze http://www.flickr.com/photos/9295308@N04/ Si tu ti-ai mutat pozele aici, nu? Nu prea imi place insa site-ul - nu inteleg exact cum functioneaza; nu reusesc sa downlodez decat 6 poze, apoi trebuie s-o iau de la capat daca mai vreau sa pun si altele. Noi suntem cam racite. Ne curge nasul, tusim un pic; azi-nooapte n-am dormit mai deloc; din ora in ora i-am dat Larei globuli homeopatici; ea vad ca se simte bine acum, eu sunt inca cam ametita. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...