Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt ,Perla Moldovei (26)


Recommended Posts

Laura saru'mana, am gasit si am si aflat codul postal! Mersi frumos! Dana daca mai tii tu minte, acum ceva vreme, ai luat o reteta de dovlecei cred ca de pe la Lora daca nu ma insel....Le notezi pe undeva? Imi pare rau ca nu am notat-o atunci. Iti aduci aminte? Nu mai stiu exact cu ce era reteta (in afara de ingredientul principal - dovleceii)! Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos http://community.webshots.com/user/ellinia_c
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna! La multi ani Ionela!sanatate si tot binele din lume!! Cristina nu mi-am notat nici o reteta,vezi ca pe situl [url="http://www.culinar.ro/forum/index.php?showforum=20&prune_day=100&sort_by=Z-A&sort_key=last_post&topicfilter=all&st=0"]asta[/url] ai mai mute retete faine,iar pe pag 2 este o reteta 'lasagna de dovlecei'.Eu inca n-am facut-o dar tare bine arata! Laura am vizionat si eu pozele,e tare frumos acolo,am vazut ca iar le-ai facut baita in cadita aia de aluminiu cred,ce haiosi erau,inca un pic si nu mai incap amandoi acolo [:D]! Adriana sanatate multa in continuare,nu-i bai cu reteta,mi-a zis at mama ta ca e simpla dar nu stiu exact cantitatile,astept pana cand ai tu timp! Criss chiar ne-ai uitat de tot [V]? Iuuuuuuuully!!!!!!!!!!Cum te mai simti?Ai ajuns in Piatra? Ianusca cred ca abia astepti concediul,plecati undeva anume? ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura chiar asa punem de-o intalneala numai fetele?Eu deja simt ca inebunesc,sunt cu amandoi si cred ca o iau razna [q]!Ce as merge si eu la peste,dar cand ,cum?Si al meu e tare amator de stat cu batul in balta. ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, scuze, nu mi-a stat capul la reteta, inca n-am intrebat cum se fac rondelele; Laura, painicile alea erau unse cu crema de rosii amestecata cu ceapa si usturoi si condimente; toate date prin blender; painicile se baga apoi la toaster si ung cu compozitia de rosii, ceapa, usturoi, cond. si pe deasupra se presara cascaval ras; se introduc apoi la cuptor. Lara a dormit azi pana la 9, s-a trezit bine dispusa, insa avea ochisorul drept plin de secretii [bang] Nu stiu ce naiba, da a dat boala in noi. I l-am curatat cu apa fiarta; nu are altceva, noi am mai trecut prin asta si am scos-o la capat cu picaturi pt. ochi (ceva homeopat, parca), nu mai avem insa; am intrebat la farmacia Unic, si farm. imi da pic. cu antibiotic si cortizon [bang] [bang] - i-am zis ca nu vreau, mai ales ca nu mi le-a prescris nici un medic; am intrebat-o daca n-are altceva si pana la urma am lluat ser fiziologic cu albastrele. Sa vedem cum evolueaza. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana sper sa scapati cu bine de raceala,posibil s-o fi tras un curent,ceva,sau a stat in vant.Produse hemeopate,din cate stiu eu,gasesti doar la cabinetele hemeopate,nu stiu daca se dau si fara sa o vada dr.(chiar lanaga tine este cab ala al dr Horia,vezi ca are si farmacie inauntru) ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, stiu cab. ala homeopat. Picaturile alea de ochi se cheama Similasan, am fost si-am intrebat nu le au insa aici. Se pot lua si fara prescriptia medicului. Oricum vad ca ochiul e in regula pana acum, sa vedem maine dim., ca de obicei dupa ce doarme apare iar secretia. Reteta rondele: 2 tavi -1 ou -1 ceasca zahar -1 ceasca ulei -2 faina Se bate zaharul cu oul si se pune treptat ulei, apoi se adauga cele 2 cesti de faina si se amesteca pana se face o pasta omogena. Apoi se ia cu lingurita si se pune in tava neunsa; se pun in farful rondelelor bucatele de nuca sau rahat si se baga in cuptor pana se fac; se pudreaza apoi cu zahar pudra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianabona il scoate pe Ian chiar de doua ori pe zi inainte si dupa somn.Este un loc de joaca mai jos de piata Darmanesti la strada care da la Orion. Nu e mare lucru de el are un topogan si pietricele,Pana la Aurora e departe ,Cu ian de manuta faci 20 minute daca nu chiar mai mult. La aurora il mai sct eu din cand in cand, De dus ne ducem , la itors e mai greu,obosim iar in brate nu prea mai pot sa-l car. Acuma cu spitalul am slabit din nou In concediu plecam o saptamana la mare. Sotul meu are concediu putin Asa e in vanzari....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor!!!![:D][:D] retete,papici ,numai bunatati pe aici,bravoo voua si o sa ma apuc si eu de ele cand ma voi intoarce din olanda...multa sanatate din nou si mai ales larei si adrianei,cum asa??deodata??sa scapati cat mai repede!!! in rest o sa va mai scriu mai rar,mai umblu dupa una alta cu plecarea asta dar sa stiti ca nu va uit,o sa va citesc si de acolo si o sa si va scriu,,mai ales poze !!![foto] pupici de la [grasa][grasa] si poate facem un ceahlau prin august[:D][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...