Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt ,Perla Moldovei (26)


Recommended Posts

Am avut un wk....ce sa va spun ca am fost mereu pe fuga si parca de abia acum m-a ajuns oboseala. Vineri am fost la Oglinzi, sambata la Tazlau, duminica la Varatec si apoi la nunta! Da' nu ma plang ca mi-a placut [il]! Sambata mergem iar la o cabana pe langa Bicaz. Am o groaza de treaba, cred ca ar fi bine sa ma duc acasa ca ma asteapta bagaje nedesfacute si peste vreo ora, doua vine Stefan [bis] de abia astept! V-am pupat, mai vorbim maine! Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos http://community.webshots.com/user/ellinia_c
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Saluti [:D][:D][:D] Noi am fost plecati de dimineata pana la ai mei ca a avut sotul ceva treaba. Ieri ne-am distrat cu Ana, Dana si Edy la bunici la tara. A fost foarte relaxant. Poze http://s136.photobucket.com/albums/q174/o-ana/culinar/ Casandra tot imi povesteste de Ana si Paul(desi ieri a lipsit motivat[:D]) Si pe drum, la intoarcere, m-a omorat cu calul si porcul. Ca a vazut mai de aproape ieri un cal si un porc, dei a fost distractiv rau... Se simte ca suntem in formatie restransa acum[:D] Adriana ce bine ca ai mai intrat ! Si Casandra mai intreaba de Lara. Va asteptam inapoi[:D] Lora cred ca te distrezi de minune. Abia asteptam poze. Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana chiar ma intrebam ce-i cu tine [;)],ma gandeam ca ai plecat la bunica ta!Se vede ca e meserias Iliuta la poze,sunt superbe alea de langa lac! Cristina dar unde l-ai lasat pe Stefan de zici ca treb sa vina??Ma bucur ca te-ai simtit bine,conteaza mult!! ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am plecat inca. Multumesc pentru gandurile bune!E greu la serviciu, in momentul in care m-am inscris la concurs stiam ca o functie implica si mai multa raspundere. ce sa fac am intrat in hora joc.Acuma sunt in acasa si sper sa pot sa ma relaxez Ceva sfaturi pentru mers la mare?Ce sa fac, ce sa nu fac?Nu am mai fost plecati cu Ian pana acuma si am emotii. Va pup dulce pe toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Dana, Ana, frumoase poze. Dana, pare frumos la bunicii tai la tara. Au si stupi sau ce se vedea acolo in poza Anei? Unde erati acolo la terasa aia? Am recunoscut Bicazul, apoi se vedeau insa niste copaci. Si in aceiasi zi ati fost si la tara si la Bicaz si cu rulota? Ma bucur ca v-ati simtit bine. Cristina, te tii de petreceri. Pe Stefan unde l-ai expediat? Laura, voi cum v-ati rasfatat in weekend singurei? Ianusca, noi cand am fost la mare ne-am pregatit cu crema de soare pt Lara, medicamente pt. ea - noi am luat si Pampers pe at. si jucarii si ceva de rontait ce stiam ca-i place ei, sticlute, pt. ca in Creta orasele alea sunt mai izolate, cred insa ca in Ro la mare sunt destule tarabe, magazine unde poti lua mai de toate, n-are rost sa le cari dupa tine. Noi am mai avut un mic cort, sa poata sta la umbra pe plaja, umbrela. Ionela, sper sa gasesti curand o d-na care sa.ti placa. Mult succes! Azi am fost la Ikea - ne-am invartit o gramada pe acolo, Lara alerga si ea de colo-colo, mai s-o pierdem, ca e un magazin urias; am auzit ca au deschis o filiala si in Buc. Pacat ca nu mai aproape de Piatra, ca e un super magazin de mobila, unde gasesti o multime, pt. apart. Dupa-amiaza am fost in parc si ne-am intalnit cu Adelina si Luana, prietenele noastre romance, asta ca sa nu uit limba[:D] pupici si o noapte linistita Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fetele cucuietele [;)] Am tot vrut sa scriu azi, dar asa m-a incercat o leneee! E drept ca am avut si ceva de lucru la servici care ma "prins" si nici nu mi-am dat seama cand a trecut azi timpul. Ionella sper sa gasiti bona cea mai potrivita pt Alex. Ma bucur ca mai dai un semn si pe la noi din cand in cand! [pup] Adriana, ma bucur ca drumul a decurs fara probleme. Probabil ca tie iti lipseste Piatra, dar mie nu mi-ar strica 2 saptamani la Viena. Nu vrei sa facem schimb data urmatoare?[:D] Cand aud povestile voastre despre excursii in Viena, Italia, Olanda ... si cand stiu ca sansele mele sa ies vreodata din tara sunt undeva pana in 10% ... [bang][bang]...asa imi vine sa-mi bag unghia in gat! Momentan telul meu este sa ne permitem intr-o vara un tur al Romaniei. Vreau sa vad Clujul, Sibiul, Sighisoara (ca turist, nu in delegatie de la servici), Maramuresul, valea Oltului,Bihorul...Din nefericire, eu inca fac parte din categoria celor care muncesc pt a supravietui, nu pt a le fi bine. Gata cu vaicareala! Scuze de deviatie de la subiect! Ana, Dana tare frumos unde ati fost voi! Bag seama ca fetele se inteleg de minune, ca si viitorii cumatri[;)]. Ma bucur ca va intelegeti asa de bine si ca faceti iesiri de astea impreuna. E super sa ai prieteni asa apropiati! Cristina cred ca a vazut prima parte a albumului Danei,de a intrebat de haine groase. Pozele alea sunt din primavara, nu? Ana[il] burtica ta creste pe zi ce trece! Nu ne-am vazut cam de 2 saptamani si deja se vede diferenta! Casandra nu e nerabdatoare sa ii vina surioara? Sunt tare curioasa ce discutati voi doua pe tema asta! Cristina [cool] super we ati avut! Bine ca v-ati distrat! Legat de surioara/surior pt Stefan ... pai ce te impiedica!? [:D] Ia model de la Ana si spor la treaba![;)] Ianusca [pup] concediu placut! Incearca sa te detasezi macar acum de problemele de servici. Concentreaza-te asupra familiei si a lucrurilor care te relaxeaza. Legat de bagajul pt mare, astept si eu pareri si sfaturi. Eu am marele avantaj ca ma duc la sora mea, (care mai e si agent de vanzari la o firma de farmaceutice [:D]) deci nu imi fac griji ca cineva care pleaca la hotel. O sa iau crema de protectie solara, medicamente pt diaree, voma, raceala, febra,dureri de dinti sau burtica, haine subtiri (mai multe, ca nu am chef sa spal f. des), cateva mai grosute (noi mergem in septembrie), o piscinutza, ceva jucarii, carticele, biberoane, olitze, pampersi (desi sper sa facem progrese cu olitza pana atunci)...si pe mama mea [:D]. Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum//log.asp?log_id=102428"]Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu in we am trandavit! Sambata am fost la nasa noastra de cununie (a fost ziua ei), am mancat o gramada (cred ca ma fac dubla pana la sfarsitul verii!) si am stat cateva ore la discutii. A fost placut. Apoi am trandavit[:D]. Duminica Sebi a plecat de la 4 pe balta, eu am dormit [:D]. Am facut cumparaturi, ardei umpluti... m-am jucat la calculator si am plans cu ochii in camera web a sora'mii de dorul shtrumphilor. Sebi a venit cu o "prada" grozava: vreo 30 de pesti nu mai mari de 6-8 cm [:D]. El s-a culcat, eu am continuat trandaveala (DC, jocuri la calculator). Spre seara am fost jumate de ora la Cut, la cumatra mea, unde am pupat-o pe Teodora(fetita ei) si am tinut-o in brate, de nu stia saraca ce e cu mine [:D]. Binenteles ca am vorbit marea majoritate a timpului despre copii. M-a molipsit Sebi cu microbul serialelor. A adus de pe net vreo 4 serii dintr-un serial SF si ne uitam pana la o bucata de noapte la film. Cand eram tanara si nelinistita, iubeam StarTrek-ul. Cred ca ceva din "microbul" de atunci mi-a ramas in subconstient, ca nu ma pot culca pana nu se clarifica situatia in film.[:D] De saptamana urmatoare, ne apucam si noi de reparatii in apartament. Sper sa iasa bine. Somn dulce! [pup] Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum//log.asp?log_id=102428"]Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Cristina primele poze din album,unde au hainute groase sunt mai din primavara,are dreptate Laura! Ianusca uite ca bine a zis Laura,nu te mai gandi la serviciu,ai timp dupa concediu!!Pt mare ti-au zis bine fetele,in primul rand medicamente,apoi tot ceea ce crezi tu ca-ti trebuieste,acuma depinde si unde veti sta,daca vei gati sau daca mergeti la hotel!De ex noi vom avea etajul de la o vila si o sa am posibilitatea sa si gatesc cate ceva(adica o sa faca mai mult soacra [:D])Cand plecati la mare? Adriana nu am fost la tara,am fost la munte,la Hangu,e mai departe un pic de Potoci,la bunicii mei dinspre mama,chiar erau veniti acolo si parintii mei,ei merg mai des incolo,ca bunicii mei sunt cam bolnavi si na,stii tu,se bucura cand merge cineva la ei! Da,ai vazut bine,au stupi,asta e boala lor,mai ales a lui bunicu',asa isi mai castiga si ei existenta,ca e cam greu numai din pensie.Chiar m-a inebunit de vreo doua ori ca de ce nu punem mana sa invatam despre albinarit si sa ne dea noua stupii[;)]Aoleu....eu si albinele,mi-e o frica de mor! Rulota aia era oprita la Potoci,erau niste rude cu niste prieteni de-ai lor din Suceava,fusesera si socrii mei de cu seara dar ei s-au intors noaptea acasa,n-au vrut sa doarma acolo.Noi am oprit in drum spre bunici pe la ei,pe la rulota[:D]!Eu nici n-am stiut ca Iliuta ne-a facut poze acolo [;)]! Laura sa stii ca Casandra e unul din putinii copii pe care Ana mea ii iubeste,sa-ti zica si Ana,atat a iubit-o a mea(a imbratisat-o si pupat-o) incat a reusit s-o dea jos pe Casandra de s-a lovit nitel.Nu-mi explic fenomenu',ca nu ne intalnim asa de des(o fi simtit ea ceva cu cumatreala [:p]),dar pur si simplu nu o impinge cum face cu alti copii,poate ca daca ar sta mai mult impreuna pana la urma tot ar iesi scantei [:D] Azi am facut gogosele la tara,au iesit super!Copii mei s-au jucat tare frumos azi,nush care a fost fenomenul ca ala mare imi zicea sa o las pe Ana ca sa doarma cu el la tara [alcool]De obicei se mai cearta,se mai imping,tot se iau ei de la ceva,azi insa au fost mai calmi,poate le vine si lor mintea la cap [pk]! ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura cred ca ti-a fost tare urat singurica,daca eram in locul tau cred ca ma duceam si eu pe balta [:D]!Si noi mai obisnuim sa ne uitam seara la vreun film(pe DVD,nu serial)mai inchiriaza al meu,dar nu tot timpul,mai nou nu pot sa adorm inainte de 24 [bang],ma mai apuca chiar 1 noaptea ,nu stiu de ce mi-am modificat programul de somn,eu inainte adormeam cel trz la 23! Am auzit ca s-au anuntat iar ploi si furtuni,Laura poate vii intr-o dupa-amiaza si pe la mine,la un suc ceva,ce zici?Conditia e numai sa fie urat afara,ca altfel nu-s acasa [:D] Hai ca in seara asta am scris romane [alcool]! ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...