Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dovleceii veseli se simt bine impreuna!(22)


Recommended Posts

Eu ma gandeam sa-i prepar lui Davidelu' niste milkshake. Aveam in minte sa pun niste fructe si lapte si sa i le dau cu paiu ca si asa ii place sa bea cu paiul foarte mult.

Zic hai sa caut niste retete [8D] de parca era mare ingineria sa fac niste banane cu capsuni sau mar cu ananas. Si gasesc aici ca se pune si inghetata. [alcool][alcool]

Lui ii da inghetata la gradinita dar eu ma gandeam la ceva sanatos [:D].

Si mai scrie acolo ca totul e sa-ti iasa densitatea si textura ....Pai fara inghetata s-ar putea sa nu stea paiul [alcool][alcool]

 

Deci a incercat cineva asta sau fac eu si va spun cum a iesit ?

Adica oare cat lapte sa pun ? [:-@][:-@] Poate sa pun si niste iaurt ?[alcool]

 

Va multumesc [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 231
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare!

 

Luto, cum ti-a iesit bautura? Te poti juca cu ingredientele cum vrei tu. Mie asta imi place la mama soacra, nu face dupa cantitati si combina ingredientele iar rezultatul e gustos dar neaspectos.

 

Irina, ce mi-au placut poezele cu Andrei. De ce nu apare in poze vitelusul?

 

Miha, tot nu ne-ai spus unde va mutati.

 

Poate simtiti un ton optimist pt ca azi noapte eram un pic cam dezamagita pt ca nu dadea semne ca-si foloseste mana si piciorul dr, dar de dimineata l-am pus sa ma stranga de mana si a reusit. E mare realizare. Si dr a spus ca la cat de grea a fost operatia e multumit de cum se prezinta. Cu vorbitul e mai greu, nu-l prea inteleg si mai delireaza, dar de ma recunoaste, stie cine sunt.

 

Pupici!

 

Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea. (Psalmul 33:13) id="Comic Sans MS">

id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit tuturor!

 

Diamar, Doamne ajuta sa se recupereze bine, fara sechele! Cat timp veti mai sta in spital?

 

Luto, dear, nu stiu cum e cu milkshake-ul ala, daca iese prea lichid, pune-i niste faina[:D]

 

Mamideandrei, ce frumoase-s pozele si ce fain ca vede puiul asa multe animalutze!

Am tot zis sa mergem si noi cu Pisi la vreo ferma, sa le vada live..ca pana acum ne-a vazut numai pe noi urland ca niste animale salbatice:(id="size1"> Sper numai sa nu tina minte:(( sau sa n-o fi afectat-o prea tare..

 

Bunicu' meu e ok, profesorul zice ca se vindeca bine, el insa e un pic cu nervii la limita pentru ca e imobilizat la pat, nu se poate misca mai deloc. Speram ca saptamana viitoare sa se poata ridica.

 

Va pup, dragelor si multumesc pentru gandurile bune[flo]!

 

 

 

 

 

Pentru puiul tau

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat special sa ii zic la Luto sa o ingnore pe Fram si sa dea cu zahar! Cam asa, o mana, doua, la pahar! Cat sa stea paiul, daca il infigi!

Ralu poate sa confirme ca stiu ce zic! Ralu 2, nu Fram, of course!

 

Hai ca ma culc!

 

PS Diamar, ma bucur tare sa te vad optimista.

O sa fie bine!

 

Cu drag,

Nela si Ana Banana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu pozele lui Andrei, frumosul!

Cele cu el si conopida mi-a adus aminte ca era brocoli cu friptura de vita!!! (parca) au fost de vis! Le-am salvat sa i le arat Anei, bineinteles!

Asa da!

Bine, si alea cu oile au fost faine! Bacali s-ar inverzi de ciuda sa le vada.

 

Cu drag,

Nela si Ana Banana

 

PS: am editat.

si sa stiti ca nu glumesc, cand ai acasa un copil de nici 8 kile jumate mie tot ce tine de mancare petru bebe mi se pare asa, iesit din comun! va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dia te simt optimista in mesaje si asta ma bucura enorm! Imi da incredere ca ar putea sa fie bine. Viata lunga impreuna, va doresc!

 

Kawa [flo] beibi! Si eu simt la fel, ca de cand imi permit timpul meu nu mai am frustrari legate de faptul ca nu-mi permit mici escapade personale. Diferenta intre noi e ca eu nu-l duc la gradi ci ma duc eu la munca.

 

Irina ce de-a activitati Bio aveti [olala] Cat poate sa fie de fain sa aveti unde petrece in aer liber facand tot felul de activitati interesante.

Deci, cand o sa avem pe la cunoasterea mediului intrebari de-alea capcana gen "unde stau vacile?? in staul/grajd/sura?" sa te sun si sa ma luminezi.

Eu n-am avut "tara" asa ca toate astea mi se par extraordinare!

 

Nela repurerare rapida ii dorim tatalui tau si multa sanatate in continuare. Unde v-ati plimbat we asta??

 

Sabina sunt tare-tare mandra de tine. Ai demonstrat ca esti o persoana demna. Ca poti sa-ti asumi greselile si ca stii sa iti ceri scuze public. Acest apanaj nu-l are multa lume, din pacate. Prea putini dintre noi stiu sa treaca peste orgoliile personale.

Asa cum au zis si fetele, probabil nu ti-a fost deloc usor dar in mod sigur te simti putin eliberata.

Te [pup], fetita cu fetite!

 

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!id="Comic Sans MS">id="navy">

 

D'ale Andrei

 

Vremuri

 

„ Am învatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru si pot vedea ceva total diferit”. (Octavian Paler)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hey girls,

diamar ma bucur tare ca sotul e ok dupa o operatie asa de grea. sa dea D-zeu sa se recupereze usor.

Sabina de cand ti-am scris replica la mesajul cu pricina, am vrut sa-ti scriu inapoi ca-mi pare rau pt tonul dur si agresiv din postul meu. Am regretat ca nu mi-am ales altfel cuvintele imediat dupa ce am dat send. Ceea ce ma spus putea fi formulat intr-un mod mult mai putin agresiv. Mi-a parut rau pentru ca in loc sa stau sa rumeg, am lasat loc reactiei de moment. Ideea pe care o sustin in continuare este ca toti gresim, zicem o vorba aiurea sau facem ceva care raneste sau dezamageste pe cel de langa noi. Faptul ca tu ai venit sa spui ca-ti pare rau, e un lucru de admirat. Cred ca toti avem de invatat din chestii de genul asta. lectia mea a fost sa trag aer in piept si sa gandesc mai mult la ce vreau sa spun si cum.

 

in alta ordine, maine imi pleaca o fosta colega de munca in Germania. s-au dat batuti si se muta in tara ei natala. si eu inca habar nu am ce sa le cumpar cadou de despartire. fetitei, care e cu cateva luni mai mica decat Aidan, am hotarat...dar lor....habar nu am. ceva idei?

 

"Love is when my mummy makes coffee for my daddy and she takes a sip before giving it to him, to make sure the taste is OK."id="Script MT Bold">id="red">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...