Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dovleceii veseli se simt bine impreuna!(22)


Recommended Posts

Bravo, Diamar, ce ma bucur ca sotul isi revine!!! Ma bucur mult, mult de tot pentru voi!![pup]Dana, La multi ani si din partea mea!!! Esti o persoana deosebita, ma bucur ca te-am cunoscut si sper sa ne mai vedem in parc cu copilasii! Cum vine vremea buna o sa vin in parcul de langa tine1 Te sun!Simonica draga, ce bine zice Fragutza, deja esti tu regina reginelor, sa vezi cum o sa fie de-acum inainte!!![pup] Dar ca sa fiu cinstita, si eu mai sper alaturi de tine sa ii cada putza lu' ala mic si sa se transforme in fetita, hi, hi!!!!Fragutza, l-am ratat ieri pe coautor! Sper ca mai primeste cu intarziere niste urari de La multi ani, sa fie sanatos si sa aiba grija de voi, si sa va iubeasca asa cum meritati!Katerina, cand vii in Bucuresti? Am vazut pozele cu printesa mica de la intalnirea cu Carinuta, ce cool era ea cu ochelarii aceia pe nas!!!![pup]Mimika, am vazut pozele de la Roma, ce frumooos!!! Vreau si eu!!! Mi s-a rupt sufletul pentru puiuti, bine ca a trecut totul!Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) [8**] )

Sa o ajutam pe RAISA!!! id="red">id="size3">
POZEid="red">POZE NOIid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 231
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Noi suntem bine, am fost in week-end la Vila Bran, (din Bran, evident [:D]) unde este absolut SUPERB!!!!!!! Va recomand cu caldura sa mergeti acolo cu puiutii vostrii, este un loc special amenajat pentru copii, e Paradisul Copiilor, cu muuulte locuri de joaca, piscina, ponei, animalute, petreceri pentru copii, echipa de animatie care se ocupa de copii, etc, etc. Astia de la Vila Bran ar trebui sa-mi dea bani pentru cata reclama le fac, dar noi mergem de 3 ani acolo si suntem in extaz, fani declarati!1! La vara planuim sa stam o saptamana acolo. Am poze la semnatura daca vreti sa va convingeti!De cateva zile Emma a invatat sa se dea singura jos din patutul cu gratii, escaladeaza gratiile si ma trezesc cu ea pe covor! Nu stiu ce ma fac, trebuie sa-i cumpar pat de copilasi mari!Andrei si Emma se inteleg de minune. Stiti ca va povesteam eu acum cateva luni cum o chinuia Andrei pe sora-sa! Eiii, s-au schimbat trebuirle. Acum se joaca foarte frumos impreuna, se iubesc (bine, cu mici exceptii), e o placere sa-i privesc!Acuma sunt in dubii daca sa ma mai duc cu ei la mare anul acesta. Voi ce aveti de gand sa faceti? Ma gandesc la radiatiile din Japonia, nu as vrea sa fiu paranoica, dar mi-e cam teama.Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) [8**] )

Sa o ajutam pe RAISA!!! id="red">id="size3">
POZEid="red">POZE NOIid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Cristina, am vazut pozele cu micutii tai. Foarte frumosi si expresivi. Iar locatia a fost minunata. Mi-a placut tare si piscina. Din pacate e tare departe de noi asa ca eu spun pas.

Referitor la mare cu puiutii anul acesta, eu nu m-am gandit ca ar putea afecta cu ceva catastrofa din Japonia cu radiatiile.

 

Anomis, felicitari mami pentru samburel si nu fi suparata ca e baietel. Sanatos sa fie!

Sincer, eu imi doresc baietel asa ca sa am pereche, dar parca mi-ar placea inca o fetita pentru ca m-am obisnuit, deci nu cred ca e asa o catastrofa cu doi copilasi de acelasi sex. SI tie o sa-ti placa sigur doar ca ideea e prea proaspata inca.

 

Va pupam cu drag si sper sa ai revin cu detalii despre noi.

 

Mami si Maria in asteptarea primaverii id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup. Dia, ma bucur pentru semnele bune. Sunt scurta, ca fac bagajele. Adica..nasol de mine. Baietii sunt bine la putze, inca maraie la pipi, dar foarte putin. Avem liber sa plecam la buni. Pe 10-15 mai incepem gradinita (adica cresa). Va pupizez pe toate, mari si mici. In limita timpului, o sa incerc sa mai intru pe la voi. Aaaa, sa nu uit. Va multumim ca v-ati gandit la putzele noastre [:D]

 

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)

poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mimika, ma bucr ca baietii sunt mai bine. Am citit despre problema voastra dar cum niciodata nu am timp suficient nu reusesc sa tin minte decat mesajele de pe ultima pagina.

 

Am vazut ca multi copilasi incep cat de curand cresa si ma gandesc cu asa mare parere de rau ca se termina perioada asta frumoasa in care ne vedeam copii zilnic de dimineata pana seara si o sa ne ramana (cel putin mie) doar 2-3 ore pe zi sa stau cu scumpetea mea.

By te way, de ce incepeti cresa asa de repede? De acomodare sau tot mai multe mamici isi reincep serviciul mai devreme de 2 ani?

 

Si acum sa va mai zic cate ceva de noi.

 

Maria, s-a acomodat tare bine in noua locatie si acum (de o saptamana doarme in pat mare in camera ei. Problema noastra este insa in principal tot cu mancarea. Ziua nu prea mananca asa ca noaptea este cand cere si de 2 ori (din 3 in 3 ore) lapte. Si apoi iarasi readormire si tot asa. Desi mananca putin i-am suplimenta mesele de lapte cu cereale asa ca are undeva pe la 9.7 kg. Nu mult, dar nu ma plang.

Cam astea sunt noutatile cu noi.

 

 

 

Mami si Maria in asteptarea primaverii id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna,

 

chris, la multi ani inca o data, multe bucurii de la fetele tale minunate!

 

anomis [pup] mami!

 

dia cum sunteti? ai ajuns la baietii tai? ma bucur tare ca sotul evolueaza bine!

 

cristina superbe pozele voastre! iar ema si andrei sunt atat de frumosi. ma bucur ca se inteleg bine. noi am mai fost de cateva ori acolo dar cu ama nicioadata...e pe lista cand ajungem in zona.

 

katt [pup] mami!

 

salut cu mare drag toate mamicile!

 

eu m-am bucurat prea repede ca ama nu a mai vomat....azi am cam plimbat-o prin bucuresti si a facut-o de 2 ori...tot laptele...mi s-a rupt sufletul, plangea si imi cerea sa o ajut, se uita fix in ochii mei cu o privire care spunea totul...groaznic...

luto zi mi te rog de David, ati gasit vreo solutie?

 

noapte buna si linistita!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna fetelor [flo]

Croco din pacate cunosc acea privire [q]. Se joaca e vesel si la un moment dat i se rupe filmul...baga o moaca de catelus mic ....varsa tot tot tot.....si gata. Nici macar nu plange, nu zice nimic...doar se uita in ochii mei.

 

Insa eu pot sa spun ca suntem spre bine, asa cum am sperat, i s-a atenuat cu cat am mers mai mult si mai mult. Il puneam in autobuz si cu spatele la sensul de mers ca sa-l vad.....si nu a mai vomitat. Dar nu ne-am vindecat de tot.....daca intra autobuzul in 2 sensuri giratorii unul stanga...unul dreapta.....adica un S.....in clipa a doua vomita tot. Am observat ca la drum drept si alte obstacole nu mai sunt probleme, numai la curbe.

 

Eu nu ii mai dau sa suga inainte de drum si am vazut ca functioneaza sa-l las sa se zbuciume si sa se tina el de bara, sa stea atarnat sa se uite pe geam etc. La masina mica nu stiu ce sa spun.

 

Imi pare rau ca Ama se chinuie.

Stiu cum e sa scoata tot laptele afara, aveam o plasa in care caram bluzita de schimb, servetele umede, uscate ....un intreg arsenal. Si mirosul acela.....ooooo mirosul [8D].

Ca sa nu mai zic ca ma apucam sa curat si din autobuz de pe jos ca imi era rusine sa las lacul acela mirositor acolo. Asta pana cand nu i-am mai dat sa suga inainte de plecare si nu mai avea stomacelul plin de lapte :))))....deci implicit lipsea si balta [:D]

 

Am mai intrebat in stanga si in dreapta si cica nu trece...adica se mai atenueaza cu cat creste.

[pup][pup]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raul de masina imi e prea bine cunoscut, mi-a trecut la 19 ani cand am inceput sa conduc si eram prea concentrata sa fac ce trebuie ca sa ma gandesc la greata. Asta e experienta mea, nu trebuie sa-mi calce pe urme nimeni. O prietena din NY are baiat de 4 ani si a gasit la magazinele naturiste un medicament homeopat si e multumita. Dar imi amintesc ca ati vorbit deja de ele, imi pare rau ca nu pot ajuta.

 

Diana cu Nicholas Tom (3 sep 2009) si Peter (3 oct 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...