Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Basescu, presedintele romanilor


Recommended Posts

Pana acum am fost intoxicati cu stiri despre luptele de strada pe care le va organiza Basescu,ca nu va sti sa piarda,bla,bla... Basescu nu a fost pus ,pana acum in situatia de a pierde deci nu ma pronunt...da'de astia ce ziceti?...aici in Oltenia au mituit oamenii pe fata,s-au dus la ei la usa de mana cu administratorii de bloc,le-au promis ca le fac acoperisuri si repara subsoluri, le-au luat nr de telefon ,cnp-uri.serii de buletine...mai rau decat pe vremea securitatii[bang]...acum tot ei sunt furati???...mi-e scarba cand ii vad cum se lamenteaza atata timp cat stiu ce s-a intamplat la noi in Mehedinti!...sa le fie rusine,in pamant sa intre de rusine! Edit: mercurialul pietii in Mh: 30-50 ron/vot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 248
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ieri, in Ferentari, in amiaza mare, in mijlocul unei intersectii se impartea faina si zahar direct din camion; politistii il pazeau pe Vanghelie, probabil...ca nu era nimeni sa constate "cinstea" PSD-ului. A, sau o fi fost de sf. Nicolae, nu m-am gandit... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun, voi ziceti ca Basescu e presedintele romanilor, ok. Dar eu sunt cetateanul presedintelui NOSTRU? In aceeasi masura in care sunteti voi toti cei care l-au votat? Am intrat de ani de zile pe acest forum "despre copii". Nu am scris la sectiunea asta de politica, fiindca refuz sa-mi dau cu parerea vis a vis de oameni pe care nu-i cunosc. Dar tot ce se intampla pe langa cine a pierdut/cine a castigat, ma faec sa ma simt cetatean de rangul 2. Credeti ca e normal? Am auzit de toate: bugetari care stau la mila statului, oameni cu investitii riscante, prosti, inculti, manipulati, carpe, oameni care nu stiu ce-i comunismul (cel mai tare mi s-a parut cand cineva comenta ca cei care au iesit mai de dimineata la vot or fi fost cei carora le placea sa stea la coada pe vremea impuscatului. Nu zau! Adica fix victimele comunismului sa primeasca lectii de la niste persoane care cu siguranta n-au trait foarte mult in teroarea si frica respectiva! Nasol). Nici nu mai pot sa insir ce si cum. Si-s foarte trista, desi chiar nu speram la nimic bun oricine ar fi iesit Presedintele Romanilor. SI da, sotul meu care castiga in tara la privat cat castiga multi romani din diaspora la privatul lor, nu l-a votat pe Presedintele Nostru. Si rade de mine spunandu-mi ca nu are sens sa-mi bat capul cu astea. Bine ca ne sunt copiii sanatosi. Dar ajunge atat? Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Locuiesc intr-un satuc langa Bucuresti si va spun sincer ca oamenii de-aici n-au nici macar mijloc de transport in comun(autobuz / maxi-taxi) de a ajunge in Bucuresti... desi Bucurestiul e la DOAR 3km. Sectie de votare nu exista in sat... normal ca scoala-i pusa pe butuci de 4 ani de dl. primar PDL-ist... care n-are chef sa faca nimic pt acestia pe motiv ca nu se duc oamenii sa-l voteze. Pai cu ce sa se duca? Pardon la ultimele alegeri pt primarie a avut grija sa trimita microbuze care sa-i scoata la vot... sa le dea 30ron/pers si-o bere sa-i racoreasca pe drum (era cald ca era 1 iunie) si dupa aceea sa organizeze si un gratar cu micisori... in parcul din "centrul" satului. Acum 2 sapt. la primul tur de scrutin povestea s-a repetat. Aseara am vrut sa votez la sectia speciala de care apartine acest sat... mai exact in com. Glina (acum 2 sapt chiar a fost saltat un membru din comisia de votare pe motiv ca a fost prins ca a dat mai multe buletine de vot). Din pacate... n-am mai putut pt ca cele 600 de buletine pt sectia speciala se terminasera. De ce? Din cauza de turism electoral pt ca pt 30ron/pers au carat oameni din Bucuresti... Salajan-Macaralei... sa voteze pe listele speciale... culoarea PORTOCALEI. Asa ca... va doresc SA TRAITI BINE! Simt in ceafa suflu de Dictatura . LILIANA [gravi]30+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teolinda,tu ce crezi,ca daca iesea Geoana iti facea drum,repara scoala,etc?[:D]Sa fim seriosi! Oricum,cu turismul asta electoral eu nu cred deloc,la urma urmei in cabina de vot esti singur si nu controleaza nimeni unde pui stampila,nu? A,ca iau faina/banii/tzuica/micii si ce mai ziceti voi ca s-a impartit e credibil ca doar e bun orice pica dar cine garanteaza ca turistii astia voteaza programat?! Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sirimie
Citat:
citat din mesajul lui natynic
L-ati auzit pe Tariceanu la Realitatea adineauri? Incepe sa dreaga busuiocul...ca cica nu mai vrea sa vada PNL in situatia penibila de a fi o mica remorca a PSD. Oportunistii!-oricum, culmea penibilului ar fi sa intoarca si Crinutzul armele...[alcool]
Basescu va pune ministru din PDL Ori se aliaza cu alt partid or vor fi alegeri anticipate Tu ce preferi? Sau ce crezi ca ar trebui sa faca?
Eu comentam atitudinea liberalilor fata de Basescu, nu pe a lui Basescu fata de liberali. Simona, anul trecut dupa alegerile parlamentare recunosti ca PDL s-a rugat de PNL sa faca o coalitie de dreapta? Si PNL-istii n-au vrut pe motiv ca vroiau musai prim-ministru de la ei, aberant in conditiile in care erau pe locul 3 de departe? O tineti struna cu dezbinarile pe care le-a facut Base dar uitati mereu de inversunarea cu care altii i s-au opus... Ce prefer eu? Normal ca nu prefer anticipate, traiesc si eu in tara asta cu aceeasi paine si acelasi circ ca toata lumea. Normal ca as fi preferat inca de acum un an o coalitie PDL-PNL care daca se facea cu buna-credinta poate altfel s-ar fi scris istoria recenta. Normal ca asta as prefera si acum, numai ca dupa tot comportamentul avut, o minima moralitate l-ar OBLIGA pe Crin sa zboare direct in opozitie acum si sa continue critica anti-Basescu in care s-a angajat cu atata avant. In caz contrar...spune-mi tu ce ai mai crede despre acest om! Naty mamica [copil] Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008) DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nereguli au fost de ambele tabere, dar Geoana a demonstrat clar, cel putin pt mine, ca nu vorbeste din ceea ce cunoaste, ci din ceea ce i se scrie. Si nici macar nu a avut informatii corecte. [:D] Degeaba ne lamentam sau injuram noi acum, presedintele a fost ales. Eu cred ca Basescu este constient de greselile facute, pe care de altfel s-i le-a recunoscut, si vom vedea aliante noi. Aliante, pe care sper ca partenerii acestora sa le respecte, in egala masura. edit : Rufus are dreptate cand scrie ca tot circul a fost facut pt a castiga Geoana alegerile. Ca sa vezi cata premeditare...Oare cine a avut atata interes sa cada basescu si sa vina la conducerea tarii o marioneta ? Intrebare retorica. Stim cu totii raspunsul. PSD-ul demonstreaza, inca odata, ca nu stie sa piarda si ca s-au pompat muuulti bani in aceasta campanie denigratoare si ca s-au facut muuulte promisiuni, pe care acum se vad fortati de imprejurari [8D] sa nu le "onoreze". [8D] allinta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dyannna
Pana acum am fost intoxicati cu stiri despre luptele de strada pe care le va organiza Basescu,ca nu va sti sa piarda,bla,bla... Basescu nu a fost pus ,pana acum in situatia de a pierde deci nu ma pronunt...da'de astia ce ziceti?...aici in Oltenia au mituit oamenii pe fata,s-au dus la ei la usa de mana cu administratorii de bloc,le-au promis ca le fac acoperisuri si repara subsoluri, le-au luat nr de telefon ,cnp-uri.serii de buletine...mai rau decat pe vremea securitatii[bang]...acum tot ei sunt furati???...mi-e scarba cand ii vad cum se lamenteaza atata timp cat stiu ce s-a intamplat la noi in Mehedinti!...sa le fie rusine,in pamant sa intre de rusine! Edit: mercurialul pietii in Mh: 30-50 ron/vot
lasa ca nici la ai mei in sat nu-s mai breji; este al nspelea mandat al unui psd-ist bagat cu forta pe gitul oamenilor cu damigeana de vin la poarta inaintea fiecarei votari si sustinut de preotul satului "sa nu se intoarca burghezii la putere"; in felul asta din 90 incoace au facut o gramada de improprietariri false, batrini singuri care n-au avut mostenitori directi s-au trezit deposedati peste noapte, etc; nu cred ca exista suma de excrocherii si coruptie mai mare decit cele din Romania din regimul psdist de care scapa Romania atit de greu; http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe lasa ca nici la ai mei in sat nu-s mai breji; este al nspelea mandat al unui psd-ist bagat cu forta pe gitul oamenilor cu damigeana de vin la poarta inaintea fiecarei votari si sustinut de preotul satului "sa nu se intoarca burghezii la putere"; in felul asta din 90 incoace au facut o gramada de improprietariri false, batrini singuri care n-au avut mostenitori directi s-au trezit deposedati peste noapte, etc; nu cred ca exista suma de excrocherii si coruptie mai mare decit cele din Romania din regimul psdist de care scapa Romania atit de greu; http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Ceea ce nu pot eu sa pricep este cum de s-a putut uita atat de repede lucrul asta. Frate, Basescu a fost presedinte in ultimii 5 ani! Si niciodata singur numai el cu PDL-ul lui, ci vesnic cu altii care au tot incercat sa-i traga presul de sub picioare (din diverse motive: ca-i mitocan, ca e direct, ca le dezvaluie matrapazlacurile, ca e prea "jucator", etc) Dar inainte???? Cine erau infiltrati in orice unitate/celula de decizie/institutie din tara asta? Care ciupeau, ciupeau si mituiau pe unde apucau? Oricum, vorba cantecului: Vantu(l) bate, apa trece, pietrele raman E si grea e si frumoasa viata de roman! Domnul sa ne ajute -mai mult- de acum inainte [ruga] Naty mamica [copil] Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008) DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...