Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

predictie bazata pe rationament (fara emotii)


Recommended Posts

Andacos, pai pe asta s-au bazat si ei... ca doar n-or mai unii care sa incurce borcanele cu ce a fost si ce va fi. Ei bine, uite, ca eu le incurc, nu ma lasa constiinta sa fac altfel. Nu pot sa nu am emotii, ca doar pe viata mea s-au jucat tatucii. Si ca sa fie clar: pentru mine, Iliescu este un criminal, care trebuia sa fie judecat si inchis, sa-si ispaseaza civilizat pedeapsa pe care o merita pentru tot ceea ce a facut inainte de '89, in '89 (mai ales!) si dupa... Si mai este un comunist adevarat, unul din cei mai tari si mai puternici (nu uit cind Gorbaciov a spus ca Iliescu este cu doua secunde mai destept decit el... iar cel din urma a schimbat lumea[asia]). Geoana nu este pe picioarele lui, este omul lui Iliescu... punct! Basescu este cum este, dar e departe de cei de mai sus... si asta conteaza sau conta pentru mine fff mult. Si cred ca si pentru tara! Pacat ca nu se vad lucrurile clar si ca se uita atit de usor trecutul! Lumea este in criza, isi cauta noua ordine mondiala! Asta face de doua decenii. Credeti ca acesti comunisti, care au manipulat o treime din lume mai mult de jumatate de secol, vor sta deoparte!?! As vrea sa va cred, as vrea sa fie asa cum spuneti voi, dar din pacate, cu mare tristete o spun, ca... nu pot![q]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui nelia
Andacos, pai pe asta s-au bazat si ei... ca doar n-or mai unii care sa incurce borcanele cu ce a fost si ce va fi. Ei bine, uite, ca eu le incurc, nu ma lasa constiinta sa fac altfel. Nu pot sa nu am emotii, ca doar pe viata mea s-au jucat tatucii. Si ca sa fie clar: pentru mine, Iliescu este un criminal, care trebuia sa fie judecat si inchis, sa-si ispaseaza civilizat pedeapsa pe care o merita pentru tot ceea ce a facut inainte de '89, in '89 (mai ales!) si dupa... Si mai este un comunist adevarat, unul din cei mai tari si mai puternici (nu uit cind Gorbaciov a spus ca Iliescu este cu doua secunde mai destept decit el... iar cel din urma a schimbat lumea[asia]). Geoana nu este pe picioarele lui, este omul lui Iliescu... punct! Basescu este cum este, dar e departe de cei de mai sus... si asta conteaza sau conta pentru mine fff mult. Si cred ca si pentru tara! Pacat ca nu se vad lucrurile clar si ca se uita atit de usor trecutul! Lumea este in criza, isi cauta noua ordine mondiala! Asta face de doua decenii. Credeti ca acesti comunisti, care au manipulat o treime din lume mai mult de jumatate de secol, vor sta deoparte!?! As vrea sa va cred, as vrea sa fie asa cum spuneti voi, dar din pacate, cu mare tristete o spun, ca... nu pot![q]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Nelia,[flo]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

B.nica io chiar ii acord Conchitei prezumtia de sinceritate. Of, si mi-ai stricat remarca! Ma laudam cu 3 pagini fara presupuneri si ascunzisuri! [url="http://cioburideviata.blogspot.com/"]Monica[/url] mami de [copil] cu motoras [url="http://picasaweb.google.ro/monica.vasileanu/Pui#"]CRISTIAN [/url](7.03.2009) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140267"]Asa am venit eu pe lume![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot scoateti cele trei limbi straine ca nefiind cazul, scoateti si afirmatia cu Harvardul. "To graduate" inseamna "a absolvi"; no degree no graduation...participarea la varii seminarii si conferinte gazduite de varii universitati NU au nici o legatura cu absolvirea. Ca d-lui Geoana isi pune fraudulos cuvantul Harvard la butoniera (devalorizandu-l astfel pt cei ce-l merita) e un pacat mic si de inteles. Dar...reintoacerea la putere a hrebenciucilor, cosmancilor, etc etc (carora campania in teritoriu li se datoreaza) va fi o realitate trista in Romania. Si anacronica. Pt mine e tot aia, in cateva luni o sa am pasaport canadian...dar e trist, trist de tot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica In pauza de curatenie poate primeste noi indicatii!Sa vedem ce ne mai spune!
ce bine ca nu esti presedinte, asa pot sa te ignor dupa cum meriti. Llaura, n-am inteles, daca nu a facut 4 ani la Harvard, ci doar o specializare, nu are voie sa-si atarne emblema la butoniera? dupa ce logica?? si de ce sa scot limbile straine??? mai nenica, vorbeste fluent engleza, franceza si spaniola, ca ce chestie sa le dilesc??[:-@] Monnvas, partea cu comunismul, hm. Institutul ala poate poarta alt nume, dar mai fuse o comisie de investigare si mare branza de cooperare din partea autoritatilor n-a avut. au fost scoase mereu la lumina dosarele inamicilor, plus ca alea importante au fost distruse sau masluite atunci la Revolutie. dosarul Basescu exista, public ma refer? cum am spus, nu pot crede un comunist si-un securist si-un fesenist ca a devenit peste noapte un democrat. referendumul el l-a facut? parca avea un parlament si Romania noastra draga. initiativa legislativa a presedintelui e una, "facerea" de referendumuri e alta. cum e cu cota unica si cu salariul bugetarilor? parca era nevoie de ordonante guvernamentale sa surpaseze votul parlamentar sau nu mai e valabil? presedintele stabileste salarii in Romania?! Nelia, iliescu merita sa dea la sare, de acord. cand aduci argumentul asta in discutie, uiti doua lucruri: - Basescu a facut parte din partidul lui iliescu, ba chiar i-a fost ministru. - Basescu a avut 5 ani sa-i arunce in temnita pe ilici si clica, de ce nu a facut-o?? aaa, pai stati asa, ca intr-un stat de drept, puterea judecatoreasca e separata de cea executiva si legislativa. deci Basescu nici un urmatorii 5 ani nu-l va putea intemnita pe Iliescu (nu ca ar vrea). repet si pentru tine: in randul alora de-i numesti "acesti comunisti" intra si Basescu, pe verificatelea. dileme suplimentare: 1. nu explica nimeni cum de-a avut loc destabilizarea continua a tarii in ultimii 5 ani. 2. de ce ii faceti un titlu de glorie lui Basescu din faptul ca s-au aliat TOATE partidele contra lui, inclusiv alea ale minoritatilor? asta nu va spune nimic? dezbinarea unei natiuni in halul asta nu e deloc laudabila. aduce a vendeta personala, a lupta de orgolii megalomanice din partea cuiva caruia i se strepezesc dintii cand pronunta cuvantul "diplomatie", dar saliveaza la "tiganca imputita". si as vrea si eu idei, in conditiile astea, de formare a unui guvern. cu cine? aa, am uitat sa precizez, sunt binevenite rationamente si predictii si daca iese basescu presedinte. tot fara atacuri la persoana si tot cu argumente. io am inceput cu geoana pentru ca la asta e frica mai mare, vad aici ce terori starneste si mi se pare totusi anapoda sa mai creada cineva in reintoarcerea comunismului calare pe umerii lui geoana (un cosmopolit prin educatie), asa ca am vrut sa analizez daca e dracu chiar asa...rosu. logic, fara istericale electorale. [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui conchita dileme suplimentare: 1. nu explica nimeni cum de-a avut loc destabilizarea continua a tarii in ultimii 5 ani.
Este dilema celui care n-a trait in Romania in ultimii 5 ani sau a stat legat cu lantul de Antena3. Pentru ceilalti nu exista aceasta dilema pentru simplul fapt ca n-a existat nicio destabilizare, daramite continua.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi se face rau cind vad ca vorbiti cu o asa pasiune despre Base. Daca erati asa de dornice de schimbare mergeati din primul tur sa-l votati pe Crin Antonescu si pe liberali, care erau o alternativa. Asta denota ca ati tinut dintotdeana cu mitocanul asta de Basescu si cu pd-ul lui si ca nu sinteti niciuna cu partidul liberal. Un individ care mai este si comunist si securist si udrist ...etc numai un om serios nu e. A distrus partidul liberal si l-a impartit in doua si s-a folosit de liberali in 2004, doar ca sa iasa presedinte, dupa care le-a intors spatele. Un astel de om nu reprezinta o garantie a schimbarii in bine. Prima data cind diaspora l-a votat, nu se stia exact cit e de penibil. Si-a promovat toate neamurile (fratele lui prospera cu vinzari de arme, fata europarlamentara) si toate fufele (udrea ministra)...., danseaza manele si hora tiganeasca, e pur si simplu jenant, astea sint schimbarile pe care le-a adus, eventual o coruptie mai mare . Eu inteleg ca a marit pensiile la fostii CAPisti, acum inainte de alegeri, pomana electorala, de asta la tara a fost votat cu bucurie, asa se explica poate de ce unele dintre voi doriti sa fie din nou votat. In orase pe primul loc a iesit Crin la primul tur.... asta spune multe. Cele care ii vreti pe liberali la putere si nu in opozitie alternativa din pacate este Geoana si daca liberalii au facut alianta inseamna ca alta solutie nu mai e.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui conchita dileme suplimentare: 1. nu explica nimeni cum de-a avut loc destabilizarea continua a tarii in ultimii 5 ani.
Este dilema celui care n-a trait in Romania in ultimii 5 ani sau a stat legat cu lantul de Antena3. Pentru ceilalti nu exista aceasta dilema pentru simplul fapt ca n-a existat nicio destabilizare, daramite continua.
nici o destabilizare? guvern cazut, tara divizata, in jurul lui base sunt tocmai aia care n-au locuit in romania in ultimii 5 ani, plus moldovenii de peste prut. nimeni altcineva care sa faca un guvern viabil. sau poate stii tu mai multe de pe OTV (nu ma uit la antene, nu ma uit la teveuri romanesti) si eziti sa ne spui tocmai la subiectul asta cu argumente. mai usor cu pianul pe scari vis a vis de dispretul fata de diaspora, ca tocmai v-a decis presedintele. Bogdana, bine ai venit la discutie. argumentul tau ultim mi-a dat si mie cel mai mult de gandit - daca si liberalii l-au parasit si s-au facut frate cu...rosia, e clar cine e Basescu. acum, desigur, pot urma detractari si la adresa liberalilor, precis are si Crinutul vreun seminar absolvit (graduat) pe care nu are dreptul sa si-l revendice din motive inca necunoscute. [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui conchita nici o destabilizare? guvern cazut, tara divizata
Asta intelegi tu prin destabilizare? America ti se pare destabilizata ca-i divizata intre conservatori si democrati? Guverne cad peste tot si nu este nimeni destabilizat din pricina asta. Eu vad in ultimii 5 ani un curs stabil al leului fata de celelalte valute, cei mai stabili 5 ani in materie de finante, cea mai mare crestere economica din ultimii 20 de ani, cel mai mare numar de romani mutati in casa noua, cel mai mare numar de romani plecati in concedii in strainatate, etc. Unde-i destabilizarea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...