Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Contestarea alegerilor


Recommended Posts

sutu.ro are dreptate, de ce atata ura si inversunare? Toti suntem asa, si cred ca e vina ambelor partide/candidati. Asa ca, tot de pe sutu, un filmulet (eu am votat cu Basescu, dar am vazut commenturi pe youtube si de la cei care au votat cu Geoana, chiar ii haios, mai ales daca stiti seria cu hitler) Sa mai si radem, zic[flo] [tube]http://www.youtube.com/watch?v=cJSfiMF9GUQ[/tube]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 258
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Citat:
citat din mesajul lui cortexia
Citat:
citat din mesajul lui magdalena67
dar despre cei decedati de ani buni, ce aveti de spus? pentru ca sunt foarte multe cazuri de acest gen,parintii mei au fost trecuti pe liste de cateva ori de cand au murit, si sunt morti de 9 si 5 ani. stoian
Si de ce anume mortii "au votat" exclusiv cu Basescu? De ce se considera ca daca s-a fraudat, doar PDL-ul a fraudat? Nu uitati ca intr-o comisie de votare a fost un singur reprezentant PDL! Toti ceilalti membri ii erau "adversari" (politic, desigur) Cit despre votarea in strainatate, va pot oferi multe detalii, dar ma plictiseste sa scriu atit de mult.
[:D] hai ca asta a fost tare de tot...ma refer la ultima fraza.
Ma intreb de ce a fost tare de tot?...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

democratia le da dreptul celor de la PSD sa conteste votul.dictatura le-ar baga pumnul in gura.ne palce sau nu,asta e un drept si e f bine ca il folosesc.oricum tara e in rahat de nu o mai scoate nici super-extra-Base cu iubirea vietii lui de manutza. da,e clar.PSD sunt corupti,comunisti,hoti,moguli,etc. si Base,maretul Base cu PDL,pogoriti din ceruri,puri,imaculati.nu au fost comunisti ci au putrezit in inchisoare facand dizidenta.pacat ca "dizidenta "era la Anvers,el era director de bla-bla.pacat ca s-a afirmat alaturi de cei pe care azi ii face comunisti. dar nu,PDL,aceasta sansa a Romaniei care a papat toti banii de la FMI.si lumina calauzitore de mana cu "luminita "calauzitoare prezentata aici,la Cj.sa nu mai vb de catelushul care face lucrari despre "binefacerile"parlamentului bicameral,iar apoi sufera de amnezie cand tatuca ii zice ca e bun ala uni-cameral.cata coloana vertebrala,ce caracter.si ce daca-i mic,si Stefan cel Mare era mic.(asa a zis) pupa-l mama sa-l pupe. din pacate nu toti deschid urechile la magariile facute aici,procentele luate din fiecare constructie,etc. nu va curge lapte si miere cu PSD,dar macar nu se dau asa imaculati si angelici.si cred ca filmuletul era "facatura", sa-l infunde pe iubitul Base.oare mai era "facatura"daca era palmuit copilul celor care nu cred?de ce nu a aparut filmuletul asta cu altcineva,ci cu ala care a dat un cap in gura unui comerciant?dar nu ,Base nu poate sa faca asa ceva,el,acest Super-base. dar nu plangeti,vor fura si urmatoarele transe de la FMI,apoi se vor potoli.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca isi reclama proprii turisti electorali, prea ii cunosc bine. Eu ma intreb cine-i da dreptul unui pesedist d-asta, oricare ar fi el, sa vina pe o televiziune nationala si sa dea numele si adresa, uneori si cnp-ul, unor cetateni ai tarii asteia si sa-i mai si acuze indirect de hotie. Cum poate sa isi permita un politician sa dea pe post datele personale ale cuiva?! Si da, sunt ridicoli, Geoana e prostanac, iar PNL-ul e cea mai mare curva politica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a parut foarte interesanta una dintre conditiile invalidarii scrutinului: "Curtea Constitutionala anuleaza alegerile in cazul in care votarea si stabilirea rezultatelor au avut loc prin frauda de natura sa modifice atribuirea mandatului sau, dupa caz, ordinea candidatilor care pot participa la al doilea tur de scrutin." Si....atentie... "Cererea poate fi admisa numai daca cel care a sesizat nu este implicat in producerea fraudei". E, asta chiar nu stiu cum o sa o poata demonstra cineva[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Contestarea alegerilor se dovedeste, cu fiecare ora, o bascalie. Dupa ce anuntau (inclusiv astazi) ca, din tara, sosesc neincetat camioane cu acte care dovedesc masiva fraudare, psdistii au depus la CC cateva...cutii cu niste acte. Eu l-as pune pe Geoana si ceilalti coautori la marea pacaleala sa scrie, ca la scoala, de 100 de ori pe zi: "sunt un papagal". [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pesedistii se lasa greu dezumflati in tema fraudarilor. BEC le-a dat satisfactie si s-au numarat voturile din Bologna, acolo unde seful sectiei de votare e cumnatul lui Adrian Severin. Nu stiu daca el s-a autodenuntat, nu am fost foarte atent. Cert este ca renumararea a coincis cu numararea! Iata o dovada mototolita si gata sa intre la cosul cu minciuni deschis de Geoana. daca intr-o zi viata iti intoarce spatele...prinde-o de fund! http://oscarfriends.wordpress.com/ devii ceea ce practici www.de-azi.ro putere...pentru cine crede ca nu mai poate! http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI http://community.webshots.com/user/Deusphoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...