Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Contestarea alegerilor


Recommended Posts

Realitatea a schimbat de trei zile, usor usor, macazul. Nu sustine teoria fraudarii. In schimb circarul Nica spune niste snoave de te doare capul. Cica are in dosarul pe care-l flutura in studiou CNP-uri fantoma cu luni mai mari ca 12, zile mai mari ca 31, sau CNP-uri compuse dintr-un sir de 1, etc. Cand au sarit toti pe el sa "produca" un asemenea CNP, mai intai a dat-o la intors cu confidentialitatea, apoi, presat si mai tare, a rostit doua CNPuri care s-au dovedit a avea anul, luna si ziua in regula. Cam asa si cu celelalte incontestabile dovezi. PS. Sunt doi "studenti" la realitatea, cica de la demonstratia de la palat a studentilor. Lasand la o parte senzatia mea de catelusi ai lui Nica, au niste fete de rusi ... [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 258
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La cat mint PSD-istii pe la tembelizor, imi pare din ce in ce mai bine ca l-am votat pe Basescu, desi nu l-am votat din toata inima. Liviu Dragnea, in seara asta, la Nasul, la B1 explica el cum s-a fraudat la Paris. Unde, zice el, nu aveau cum sa voteze atatea mii de oameni, unde din cauza ploii nu era prea multa lume la vot, 4,5 persoane... Intra in direct cunoscutul regizor Dinu Cocea care a votat la Paris si, la 80 de ani a stat 4 ore la o coada care o estima el de 1 km...Dragnea sare ca ars: si cum spuneti ca ati completat declaratiile in curte, ca sa mearga votul mai repede ? Ca ploua... La care Dinu Cocea il intreaba: d-le ati fost vreodata la ambasada romana din Paris ? Aveti idee ca e o copertina de vreo 10 metri sub care erau amenajate 4 mese mari unde se completau declaratii ? L-a infuriat intr-un mare fel pe regizor. Cum pot sa minta in direct cu sange rece si cu nonsalanta, bazandu-se pe faptul ca mare parte nu stiu ce s-a petrecut acolo, asa ca pot fabrica ei adevarul ????? Editez: uite si coada de la Paris, de 4,5 persoane cum spunea Dragnea si la Realitatea http://www.hotnews.ro/hotreporter-2009-12-6673919-coada-sectia-votare-ambasada-romaniei-din-franta.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu la care topic s-ar potrivi astea dar le pun aici pt ca-s despre alegeri si sint bune. Ce inseamna PSD si PDL? PSD : Presedinte in Seara de Duminica PD-L : Presedinte in Dimineata de Luni Intrebase: "-Ce au facut romanii in timpul mandatului lui Mircea Geoana ? Raspuns : Au dormit !!" Interbare : Cum se pune la loc dopul la o sampanie ? Raspuns : Intrebati-l pe Geoana. Intrebase: "Cine este in spatele lui Basescu? Raspuns: "Mircea Geoana". "Cand te culci cu un presedinte si te scoli cu altul, e clar, politica e o... femeie usoara." Intrebare: "Ce face acum Vanghelie? Raspuns: "- Cauta pe google sa vada ce inseamna diaspora, sa o cheme la ordine". "Geoana, foarte vesel, se intalneste cu bunicuta. De ce esti asa vesel? Mi-am facut testul IQ. Si? A iesit negativ". Cel mai scurt banc: "Geoana, presedinte!" "Scrisoarea a III-¬a actualizata: Tu ¬esti Mircea ?¬ Da imparate! Esti un prost si jumatate!" Ce mai fredoneaza Geoana in ultimul timp? "daca-as fi ptr o zi presedinte..." "Care este cea mai buna fapta pe care a facut-o soacra lui Geoana?" >>> "L-a primit inapoi in casa dupa alegerile din 2009"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1992 Reporter: cum ati votat? Alegator: pentru liniste! 1996 Reporter: cum ati votat? Alegator: pentru schimbare! 2000 Reporter: cum ati votat? Alegator: pentru schimbarea schimbarii! 2004 Reporter: cum ati votat? Alegator: pentru dreptate si adevar! 2008 Reporter: cum ati votat? Alegator: n-am votat! 2009 Reporter: cum ati votat? Alegator: pentru fraudare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In noaptea alegerilor la 2 si jumatate , sediul PDL , in public cu jurnalistii de fata. "Stati, mai, cine-l suna pe Hrebenciuc? Sa vina aici!... Bai, Viorica, nu mai numara, ma! Vino-ncoace, uite sunt cu colegii de la mass-media, iti dam datele noi! Pe cuvant de onoare ti le dam! Zau! Pe cuvantul meu de onoare, pai sunt aici cu 20 de oameni, mai Viorica, mai. Tot, tot, tot, numai 76 de sectii din diaspora, recunosc, nu le am, dar alea ne mai aduc vreo 50.000 de voturi. PSD-ul se compara cu PD-L-ul?! Viorica, hai ca de fiecare data ne-ati aburit, ca faceti numaratoare paralela". De altfel, cei doi lideri s-au tachinat toata seara. De fiecare data cand aparea la televizor si anunta rezultatul numaratorii paralele, Videanu intreba "unde e Hrebenciuc? Vreau sa intru in direct cu el!". La randul sau, Hrebenciuc il critica pe Videanu la televizor pentru rapiditatea cu care a numarat voturile din teritoriu. La 20 de minute de la convorbirea telefonica Videanu anunta public rezultatul. Ceea ce este de remarcat : PDL-ul a asteptat totusi o numaratoare inainte de a incepe sa topaie si sa se bucure, ori pentru a deschide sampania ( si a face misto de colegii/ prietenii adversari politici) . Alte reactii : Atat Hrebenciuc cat si Orban au recunoscut printre dinti aseara ca si numaratoarea lor paralela tot pe Basescu il dadea presedinte dar "....fuse frauda d'omnle , ce nu intelegeti ..." Probabil asa cum spunea cineva pe forum in noaptea alegerilor la PSD a durat mai mult numaratoarea deoarece o facea Vanghelie .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lali uite si coada de la Paris, de 4,5 persoane cum spunea Dragnea si la Realitatea http://www.hotnews.ro/hotreporter-2009-12-6673919-coada-sectia-votare-ambasada-romaniei-din-franta.htm
Am ramas profund impresionata de multimea de diasporezi care asteptau sa voteze ! [asia][flo][asia][flo] allinta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui allinta
Citat:
citat din mesajul lui Lali uite si coada de la Paris, de 4,5 persoane cum spunea Dragnea si la Realitatea http://www.hotnews.ro/hotreporter-2009-12-6673919-coada-sectia-votare-ambasada-romaniei-din-franta.htm
Am ramas profund impresionata de multimea de diasporezi care asteptau sa voteze ! [asia][flo][asia][flo] allinta
Si eu sunt impresionata...dar mai impresionata sunt de faptul ca oamenii de la coada nu sunt imbracati in geci portocalii asa cum zicea unu aseara pe antena 3! Cand ii auzi de turism electoral in diaspora de mita electorala bla bla, mi se pare aberant!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lali
La cat mint PSD-istii pe la tembelizor, imi pare din ce in ce mai bine ca l-am votat pe Basescu, desi nu l-am votat din toata inima. Liviu Dragnea, in seara asta, la Nasul, la B1 explica el cum s-a fraudat la Paris. Unde, zice el, nu aveau cum sa voteze atatea mii de oameni, unde din cauza ploii nu era prea multa lume la vot, 4,5 persoane... Intra in direct cunoscutul regizor Dinu Cocea care a votat la Paris si, la 80 de ani a stat 4 ore la o coada care o estima el de 1 km...Dragnea sare ca ars: si cum spuneti ca ati completat declaratiile in curte, ca sa mearga votul mai repede ? Ca ploua... La care Dinu Cocea il intreaba: d-le ati fost vreodata la ambasada romana din Paris ? Aveti idee ca e o copertina de vreo 10 metri sub care erau amenajate 4 mese mari unde se completau declaratii ? L-a infuriat intr-un mare fel pe regizor. Cum pot sa minta in direct cu sange rece si cu nonsalanta, bazandu-se pe faptul ca mare parte nu stiu ce s-a petrecut acolo, asa ca pot fabrica ei adevarul ????? Editez: uite si coada de la Paris, de 4,5 persoane cum spunea Dragnea si la Realitatea http://www.hotnews.ro/hotreporter-2009-12-6673919-coada-sectia-votare-ambasada-romaniei-din-franta.htm
Da, intr-adevar, doar 4-5 oameni la coada, si sigur aia platiti de PDL. Mai frate cat de disperati sunt astia din PSD. Ca PNL s-a compromis, e clar. Ca PSD nu se dezminte, e si mai clar. Crinuta si [bonjovi] Rayan Fara Dumnezeu nimic nu e. Cine se increde in sine, cade rau! [url="http://www.youtube.com/watch?v=4L0eM4tODYc"]Asculta[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Curtea Constitutionala a decis reexaminarea si renumararea voturilor nule de catre Biroul Electoral Central Curtea Constitutionala (CRR) a decis vineri, 11 decembrie, reexaminarea si renumararea celor 138.476 de voturi nule de catre Biroul Electoral Central. Reamintim ca Traian Basescu a cistigat alegerile prezidentiale la o diferenta de aproximativ 70.000 de voturi. Curtea a cerut potrivit unui comunicat de presa, reexaminarea buletinelor de vot nule si renumararea acestora de catre Biroul Electoral Central pentru a se stabili daca exista diferente intre datele consemnate in procesul-verbal si realitatea constatata. .............. Daca la aceasta noua renumerare rezultatele raman la fel Curtea Constitutionala oare va valida alegerile respingand contestatia ? Cred ca la casele de pariuri agitatia este in floare , de partide nu mai vorbesc. Pana acum toate declara ca decizia este minunata/corecta/ de salutat. Personal ma interesaza cand se termina toata chestiunea si sa stim o data daca e alba sau neagra ( nuantele difera in functie de cei interesati).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...