Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Contestarea alegerilor


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lordul
Si Hrebenciuc declara ca probele "produse" de ei sunt incontestabile! Astora le iese porumbelul pe gura la toti!
align="right" id="quote2">"a produce probe" e o expresie consacrata în sferele juridice, si înseamna de fapt " a aduce probe", "a furniza probe".E o pretiozitate de limbaj, o fandoseala, dar sensul e în final acela de care am pomenit.id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 258
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu cred ca e o decizie buna.Ce nu inteleg este daca celelalte motive de anulare au fost excluse:procese verbale nu stiu cum ,cenepeuri etc.

Teoretic ,nu ar trebui sa iasa mari diferente pentru ca intr-o sectie de vot la un pedelist erau doi in partea opusa.Pe de alta parte,ma intreb ce se va intampla daca ies mai multe voturi la TB?

 

Eu am tras o invatatura,pentru ca am luat la un moment dat in calcul posibilitatea unui vot nul:in Romania,nu merita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D
Ciudat insa este ca declaratiile celor de la PSD nu sunt chiar jubilante.Oare nu ar trebui sa fie mai fericiti ?!Totusi ei nu dau declaratii optimiste, din contra au fete lungi.Bine e adevarat ca-i vad la Realitatea si nu pun mare baza in acest post.
align="right" id="quote2">Si crezi ca Realitatea le-a trucat mutrele? [:D]Sa umble oare oamenii din aceasta televiziune la "pixelul albastru"??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604
Citat:
citat din mesajul lui Lala_D
Ciudat insa este ca declaratiile celor de la PSD nu sunt chiar jubilante.Oare nu ar trebui sa fie mai fericiti ?!Totusi ei nu dau declaratii optimiste, din contra au fete lungi.Bine e adevarat ca-i vad la Realitatea si nu pun mare baza in acest post.
align="right" id="quote2">Si crezi ca Realitatea le-a trucat mutrele? [:D]Sa umble oare oamenii din aceasta televiziune la "pixelul albastru"??
align="right" id="quote2">Nu, nu cred ca postul tv este unul profesionist. Nu le-a trucat mutrele dar declaratiile si discutiile sunt mereu departe de a fi echidistante.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Daca renumararea va dura,cine va fi presedinte dupa 21 decembrie cand expira mandatul lui TB???
align="right" id="quote2">Pai teoretic nu ar trebui sa dureze prea mult ca sunt cam 140.000 de voturi. (1% din total daca nu ma insel)Daca le-au numarat pe toate in mai putin de 24 de ore atunci cred ca in seara asta le renumara.Practic, vom vedea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D
Curtea Constitutionala a decis reexaminarea si renumararea voturilor nule de catre Biroul Electoral CentralCurtea Constitutionala (CRR) a decis vineri, 11 decembrie, reexaminarea si renumararea celor 138.476 de voturi nule de catre Biroul Electoral Central. Reamintim ca Traian Basescu a cistigat alegerile prezidentiale la o diferenta de aproximativ 70.000 de voturi. Curtea a cerut potrivit unui comunicat de presa, reexaminarea buletinelor de vot nule si renumararea acestora de catre Biroul Electoral Central pentru a se stabili daca exista diferente intre datele consemnate in procesul-verbal si realitatea constatata...............Daca la aceasta noua renumerare rezultatele raman la fel Curtea Constitutionala oare va valida alegerile respingand contestatia ?
align="right" id="quote2">mi s-ar parea firesc sa da, pentru ca, asa cum am mai scris de vreo doua ori, sunt singurele care pot proba partea cu "modificarea atribuirii mandatului" sau cum suna ea exact. in rest, si dac-ar reusi sa demonstreze 2 milioane de voturi duble sau multiple, de cnp-uri fantoma si de mita electorala, e imposibil de demonstrat partea cu "dovezi indubitabile", fiindca nu poate demonstra nimeni ca 90% din falsuri nu-i apartin lui geoana, sa zicem [:)]acum eu sunt curioasa ce face curtea daca nu iese numaratoarea. presupun ca nimic,fiindca oricum tanda pe manda n-o sa iasa in veci, dar pentru cele 40 de voturi anulate pe nedrept pe care le falfaie pesedeu' de o saptamana pe la tv nu se anuleaza alegerile.Asculta, priveste si taci!...Din brate fa-ti aripi de fierSi zboara cu ele spre cer!... id="green">id="Arial">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...