Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Contestarea alegerilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 258
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Normal ar trebui sa se faca o ancheta penala a comisiilor unde s-a fraudat cu voturi pro-Basescu anulate!
align="right" id="quote2">de ce? adica, de ce doar pro-basescu?Asculta, priveste si taci!...Din brate fa-ti aripi de fierSi zboara cu ele spre cer!... id="green">id="Arial">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Am impresia ca vorbim singuri!Unde sunt fetele infocate sustinatoare ale lui Geoana?
align="right" id="quote2">da, chiar asa, unde-s fanele lui Geoana?niste pareri, impresii, ceva? [:-@]Alina si [bonjovi] Marc Alexandru (28.03.2006) si [gravi] 37+ cu [fetita]pozele noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mianna
Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Normal ar trebui sa se faca o ancheta penala a comisiilor unde s-a fraudat cu voturi pro-Basescu anulate!
align="right" id="quote2">de ce? adica, de ce doar pro-basescu?
align="right" id="quote2">Pentru ca, in "democratia" romaneasca, the winner takes it all, si cel ce a cistigat niste alegeri cu 50% plus ceva maruntis are drept de viata si de moarte asupra celor ce le-au pierdut cu 50% minus ceva maruntis. In aplauzele sustinatorilor.Demonstratie:1.
Citat:
Dupa o astfel de rusine ar trebui sa ajunga cum a ajuns PRM:sa iasa din parlament
align="right" id="quote2"> clameaza un user DC, cu privire la PSD, dupa ce zilele trecute dorea o soarta asemanatoare PNL-ului, care s-a obraznicit sa nu se inghesuie sa devina sluga la cistigator in secunda nr. 2.Eeee, ce mofturi mai avem si noi... Ce, pentru pluripartidism in Romania n-or ajunge si doo partide, PD-L si UDMR (95%, 5%)? 2.
Citat:
da, chiar asa, unde-s fanele lui Geoana?niste pareri, impresii, ceva?
align="right" id="quote2"> invoca alt user, care probabil a devenit interesata de discutiile despre poltica de pe DC acum o saptamina, altfel ar sti cum sta treaba cu "fanele lui Geoana" de pe acest forum. Dar, nah, vrea si ea sa tavaleasca pe cineva, (ca doar are dreptul, doar "a cistigat"), si n-are pe cine.Cam asa stau lucrurile cu cultura politica neaosa. Sa va reconciliati bine!Triunghiul portocaliu *id="size1"> see detailsid="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astia chiar vor expertiza grafologica a declaratiilor pe proprie raspundere din strainatate. PSD sau cum sa-ti bati joc de un popor intreg!

Iileana, pluripartidismul ar duce-o excelent in Romania si fara o sleahta de infractori care nu fac altceva decat sa puna nod in papura oricarei incercari de a scoate putin tara asta din mizeria in care se scalda. Pasul I ar fi fost un Guvern...dar ce le pasa lor. Sunt prea ocupati cu investigatii penibile.

Cat despre PNL, aripa virusata s-ar putea sa dispara de la sine...sa se topeasca in PSD.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta
Pasul I ar fi fost un Guvern...dar ce le pasa lor.
align="right" id="quote2">Acest pas nr. I ar fi putut fi facut deja, precum stiti, de ceva vreme, dinainte de alegeri. Am fi avut guvern, am fi avut buget, am fi avut partener de discutii ptr FMI.Dar n-a vrut "tatucul", ca nu putea accepta un guvern in care partidul sau de 30% sa nu aiba influenta de 100% in treburile tarii. Defineste "sleahta de infractori", ca nu inteleg ce vrei sa spui. Triunghiul portocaliu *id="size1"> see detailsid="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Acest pas nr. I ar fi putut fi facut deja, precum stiti, de ceva vreme, dinainte de alegeri. Am fi avut guvern, am fi avut buget, am fi avut partener de discutii ptr FMI.
Dar n-a vrut "tatucul", ca nu putea accepta un guvern in care partidul sau de 30% sa nu aiba influenta de 100% in treburile tarii.
align="right" id="quote2">
Intre un guvern patronat de tatuc si unul garantat de vanghelie il preferi pe ultimul? [bang]
Ileana, avem guvern, care culmea! are abilitatea de a promova un buget.
Iar FMI n-a amanat transa pentru ca n-avem guvern (asta este o petarda aruncata de televiziuni). FMI-ul si-a amanat vizita de evaluare cu o luna pentru a fi siguri ca masurile de reduceri bugetare vor fi puse in practica, ceea ce s-a si vazut (CC a declarat legile cu pricina constitutionale, bugetarii au fost trimisi 10 zile la plimbare, etc). Zilele astea se va bate palma pentru urmatoarea transa.
Despre cat de majoritara ar fi fost coalitia pitita in spatele lui Johannis vorbesc cifrele de acum o saptamana (oricum umflate cu cateva procente de turistii electorali ai pesedeului, sic).
Ileana, in curand trecem la pasul 2 [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta
Pasul I ar fi fost un Guvern...dar ce le pasa lor.
align="right" id="quote2">Acest pas nr. I ar fi putut fi facut deja, precum stiti, de ceva vreme, dinainte de alegeri. Am fi avut guvern, am fi avut buget, am fi avut partener de discutii ptr FMI.
align="right" id="quote2"> ai perfecta dreptate, am fi putut avea guvern, precum stii, prin simpla numire a unui nou ministru de interne. da' n-a vrut papusica si cei care-o manuiau, ca n-ar fi avut acelasi ecou recitalul de primadona [:)]Asculta, priveste si taci!...Din brate fa-ti aripi de fierSi zboara cu ele spre cer!... id="green">id="Arial">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Ileana, in curand trecem la pasul 2 [;)]
align="right" id="quote2">Pai nu trebuia sa se intimple "in a doua saptamina din decembrie"? Am crezut ca te-ai razgindit. Si ca ai primit alte indicatii. Vezi ca majoritatea unei coalitii se masoara in parlament. Nu in autobuze electorale. Si nici in culoarea galetilor oferite ca stimulent si/sau cea a presedintilor sectiilor de votare.Mai, ce sa zic, mai ca v-as ura "sa traiti bine" in ceea ce se prefigureaza a fi cel mai monocolor regim din '89 incoace, da' parca nu-mi vine, ca-s si eu in aceeasi barca.Triunghiul portocaliu *id="size1"> see detailsid="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam io acuma....si totusi cine plateste expertiza grafologica???

 

psd is penibili deja... ....au pierdut si gata....sa incerce totusi sa se concentreze pe interesele tarii si nu cele personale....

 

nici io nu pricep de ce nu vor sa accepte infrangerea....

 

daca si renumararea voturilor nule e tot degeaba de ce naiba au cerut-o?? acuma vin cu texte ca defapt nu asta vroiau.....

 

am citit ca ce au depus ei la ccr , cum ca cica s-a furat, au fost metodele proprii[:D]....si se vede ...

nu stiu de ce nu-i trage la raspundere pe membrii din sectiile unde s-au gasit voturi valide printre cele nule.....

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...