Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Contestarea alegerilor


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D
Citat:
citat din mesajul lui alba_ca_zapada
Lala_D uite aici: http://www.validari.ro/ cineva acolo sus, ne iubeste!
Auch . Deci se poate sa vezi daca numarul este eliberat sau nu. Eu am obtinut toate datele trecute in CI prin ordin judecatoresc si credeam ca ala acea baza de date se refera. Imi retrag indignarea.
Lala, nu-i chiar asa. Ceea ce obtii pe siteul respectiv este pur si simplu o verificare a structurii cifrice a CNP-ului. Informatiile afisate acolo (sex, data nasterii, judetul) sunt codificate in cifrele CNP-ului - uite aici structura exacta: http://www.validari.ro/cnp Daca te chinui putin poti "inventa" 10 CNP-uri urgent. Ale cui sunt de fapt, daca ele chiar au fost atribuite... asta nu stii.
Flaviana si [url="http://community.webshots.com/user/flaviana17"]Tiana Maria[/url] (20.03.2004)

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Ca nu toata lumea are aceleasi gusturi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 258
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Soleil
Citat:
citat din mesajul lui Lala_D
Citat:
citat din mesajul lui alba_ca_zapada
Lala_D uite aici: http://www.validari.ro/ cineva acolo sus, ne iubeste!
Auch . Deci se poate sa vezi daca numarul este eliberat sau nu. Eu am obtinut toate datele trecute in CI prin ordin judecatoresc si credeam ca ala acea baza de date se refera. Imi retrag indignarea.
Lala, nu-i chiar asa. Ceea ce obtii pe siteul respectiv este pur si simplu o verificare a structurii cifrice a CNP-ului. Informatiile afisate acolo (sex, data nasterii, judetul) sunt codificate in cifrele CNP-ului - uite aici structura exacta: http://www.validari.ro/cnp Daca te chinui putin poti "inventa" 10 CNP-uri urgent. Ale cui sunt de fapt, daca ele chiar au fost atribuite... asta nu stii.
Flaviana si [url="http://community.webshots.com/user/flaviana17"]Tiana Maria[/url] (20.03.2004)

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Ca nu toata lumea are aceleasi gusturi.
Asta am vazut si eu. Iti da doar validitatea CNP-ului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ancuta-Maria
Serios?? Hai, nu fiti asa indignate, ca eu apar ca am votat pe listele din Ro. Si da, se pot verifica datele de persoane autorizate. Acum ma chinui sa aflu si daca nu cumva apar si pe lista de aici, pt ca sotul meu apare, a fost contactat de un avocat. Eu sunt una bucata persoana patita. Si e clar ca numai cei la putere puteau sa fure in halul asta. Pentru ca ei au mana pe evidenta populatiei. Mi'e scarba. ----------------------------------------------------------------------- #8222;timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui#8221; (Francois Fayolle)
Ai putea spune si altora abilitati! Ca sa nu mai facem asa pe inocentii! Stim cu totii ca s-a intamplat! Numai ca ne-am pus ochelarii de cal si nu vrem sa recunoastem!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci, totusi, ai nevoie de ordin judecatoresc ca sa afli daca un CNP este eliberat sau nu. As zice sa lasi indignarea unde e ca sta bine acolo [:)]
Flaviana si [url="http://community.webshots.com/user/flaviana17"]Tiana Maria[/url] (20.03.2004)

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Ca nu toata lumea are aceleasi gusturi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hristina, pai de tacut oricum nu tac. Si am luat masuri. Nu ma intereseaza cine a fraudat. Dar e frauda. Si una grosolana inca. C'o fi Geoana, c'o fi Base, nu ma intereseaza atata timp cat e ales, nu atata timp cat isi dau singuri mandatul! ----------------------------------------------------------------------- „timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui accept92
Totusi faptul ca Basescu s-a dus la OTV sa asigure lumea ca a castigat nu spune nimic? Pe ce se baza? Nu a spus "haideti sa asteptam numaratoarea voturilor" a spus "va asigur ca am castigat". Ori e un iresponsabil cu probleme psihice ori stia omul pe ce se bazeaza.
Pe sondajele pe care le aveau ei, si pe votul diasporei care urma sa vina. Ce mare smecherie e de inteles?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar de ce sar ca opariti sustinatorii lui Base, cu ochii rasturnati în occiput de indignare ca pesedeul contesta rez. votului la Curtea Constitutionala? Pai, daca ei zic ca au fost derobati, nu e normal sa faca asa? C-or crede asta pe bune sau ca e o manevra politica, ca fac asta asa, ca sa nu li se reproseze cândva ca n-au facut-o, asta e treaba lor de politicieni. Daca Base iesea pe minus si contesta la C;Constit., atunci nu mai era nici o problema, nu-i asa? [8D] ... A, si era sa uit [:I] (vârsta e de vina): as vrea si io sa aflu daca cel care va sta 5 ani la Cotroceni chiar a câstigat mai multe voturi ca alalalt, si ca nu le-a scos din condei... PS: a aparut cumva o moda si n-am aflat eu? ca din ce în ce mai multe postari se termina cu cuvinte mari, gen "mi-e sila", "mi-e greata", mi-e scârba", "[vom]", "am nevoie de lamâi", "am nevoie de emetiral"... aceste elegante si originale ziceri (sau pictograme, dupa caz) se vor uneori un fel de corolare ale argumentelor din textul care le precede ... un soi de supra-argument [:D]... tuturor acelora cu probleme de hyperemesis [:)] le recomand sa nu mai umble fara sticluta cu saruri de amoniu asupra lor [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ancuta-Maria
Serios?? Si e clar ca numai cei la putere puteau sa fure in halul asta. Pentru ca ei au mana pe evidenta populatiei. Mi'e scarba. ----------------------------------------------------------------------- „timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)
Sa nu fii asa de sigura ca cei dela putere au facut asta. Stiu sigur doua oarase mari din Ro unde nu s-au dat banii de somaj la timp pentru a se da vina pe Basescu. Decizia a venit de la un anumit partid . Raspunsul care trebuia dat daca se intreba de ce nu se plateste somajul, era ca guvernul nu are are bani si ca Basescu este vinovat de asta. Si asta nu este gluma. Stiu sigur de la persoane care lucreaza acolo. lili_ka
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui accept92
Totusi faptul ca Basescu s-a dus la OTV sa asigure lumea ca a castigat nu spune nimic? Pe ce se baza? Nu a spus "haideti sa asteptam numaratoarea voturilor" a spus "va asigur ca am castigat". Ori e un iresponsabil cu probleme psihice ori stia omul pe ce se bazeaza.
El spusese de la fara 2 min ca a castigat! NE rade in nas cand si cum vrea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...