Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Contestarea alegerilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 258
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D Despre victoria anuntata de Base eu am aceiasi opinie : avea sondajul de 50-50% fara diaspora. Putea sa creada ca a castigat.
Pai, tocmai ca avea acel sondaj 50-50!... el putea sa creada ca acâstigat, dar nu sa afirme cu atâta siguranta, zic eu. Atâta vreme cât sondajele au marja de eroare de +/-3%, sau +/-1,5%... sau chiar mai mica... de ce era el atât de sigur? hai sa zicem ca stia ca 80% din diaspora voteaza cu el... asta o mai înghit, deoarece e o chestie previzibila.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604
Citat:
citat din mesajul lui Lala_D Despre victoria anuntata de Base eu am aceiasi opinie : avea sondajul de 50-50% fara diaspora. Putea sa creada ca a castigat.
Putea sa creada, dar nu sa afirme cu atâta siguranta, zic eu. Atâta vreme cât sondajele au marja de eroare de +/-3%, sau +/-1,5%... sau chiar mai mica... de ce era el atât de sigur? hai sa zicem ca stia ca 80% din diaspora voteaza cu el... asta o mai înghit, deoarece e o chestie previzibila.
Gabi acum daca e sa fiu rautacioasa si Geoana putea sa nu topaie, nu ? Cred ca au reactionat temperamental, fiecare in felul lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

d-apai geoana pe ce s-a bazat? ca sondajele au fost in marja de eroare, iar sondajul de la institutul lui dancu (psd) a fost cel mai exact - 50 - 50? (raspunsul e la intrebarea din vo 4 (edit:30)posturi mai la deal) by the way - dl geoana insusi il sfatuia pe tb sa nu faca scandal, sa accepte cu eleganta infrangerea, bla-bla-bla. (acu pe bune mi-e o mila de g, saracu, e intr-o postura nasoala rau, mai ales ca liberalii dau vina in exclusivitate pe el cand, in fond, puteau sa se mobilizeze si sa-l bage pe crin in turul 2, si nici nu-l mai puneau pe geoana in cazanul cu penibil). ca sa nu mai vorbim de cate bancuri a nascut in ultimele 30 de ore. Buh - mi-e asa o teama de sensul de evolutie al clasei politice in Romania. Noah, ca acu o iesi unul sau altul, pot sa traiesc 5 ani cu unul din ei presedinte. dar eu nu vad (e posibil sa fiu eu cam chioara) peste 5 ani pe nimeni care sa nu reprezinte o alegere la fel de jenanta ca cea de acum. DAP - sunt trista pentru ca la fiecare runda de alegeri s-a strigat: "fraude"! dar clasa politica s-a complacut si niciuna din parti n-a avut vointa politica de a schimba sistemul, desi fiecare din cele 3 partide mari a avut si posibilitatea si o eventuala majoritate necesara (mecanismul sistemului de vot se schimba in parlament - asa ca nu e cazul sa aruncati cu sosete murdare in presedinte pentru chestia asta), tocmai in vederea eventualei "ciupeli" viitoare la orice nivel exista os de ros. c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07 [url="http://picasaweb.google.com/margelutesiaccesorii"] margele, margelute si chestiute [/url] [url="http://picasaweb.google.com/margelutesiaccesorii/MargeleIncOct09"] MARGELUTE NOI_NOUTE DE TOAMNA [foto] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da e bine ca le contesta. Nu este bine ca fac circ.Nu este bine pentru noi ca tara Puteau sa depuna 20 de contestatii sau 100 , no problem, e chiar perfect dar fara atata circ. Le depuneau , asteptau rezultatul autorizatiilor si apoi puteau face circ in cazul in care curtea le dadea/da dreptate. Si cred ca daca ar fi facut asa si imaginea lor politica ar fi fost mai buna. Dar e o simpla parere personala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai bine fac ca contesta, asta ar fi facut oricare ar fi pierdut la mustatza in turul 2. Ce ma enerveaza pe mine personal este ca explicatiile contestatiei inseamna pumnul in gura diasporei. Ei de aia contesta dom´le...ca aia din diaspora sunt nehste hoti [alcool] mama lor de rasturnatori de situatie [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D
Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Si dc apari si pe lista din Ro ce, din moment ce nu esti prezent sa votezi?
Vezi mesajul lui Ilse si te lamuresti. Deoarece CI-ul nu este predat.
Si ce daca? Adica tu crezi ca zboara cineva, sa zicem, din Olanda, numai ca sa mai dea inca un vot pt. X sau Y, IN ACEEASI ZI? Sa dea 2-300 de Euro pt asta??[alcool] Ca doar din America cred ca e clar ca n-ai cum sa faci sa fii prezent in doua locuri, ca faci 20h pe drum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui accept92
Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Si dc apari si pe lista din Ro ce, din moment ce nu esti prezent sa votezi?
Pai tocmai asta e ciudat, ca desi nu esti prezent sa votezi, 'votezi'. Asta este motivul pentru care multi se duc la vot si il anuleaza, pentru ca stiu ca daca nu te prezinti e foarte posibil sa voteze altii pentru tine.
Ma indoiesc foarte tare. Am fost si eu in comisii electorale si acolo sunt reprezentati de la toate partidele si mai greu sa vina unu' sa voteze pentru altcineva. Trase de par scenariile astea. Posibil sa scape vreunu' asa, dar atunci e prostia alora din comisii, care by the way erau heavily anti-basescu, ca de regula e un representant pe partid. Asa ca paote PSDul sa bage vreo doua chestii d'astea, dar nici macar asta n-o cred.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...