Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Contestarea alegerilor


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Citat:
citat din mesajul lui Lala_D
Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Si dc apari si pe lista din Ro ce, din moment ce nu esti prezent sa votezi?
Vezi mesajul lui Ilse si te lamuresti. Deoarece CI-ul nu este predat.
Si ce daca? Adica tu crezi ca zboara cineva, sa zicem, din Olanda, numai ca sa mai dea inca un vot pt. X sau Y, IN ACEEASI ZI? Sa dea 2-300 de Euro pt asta??[alcool] Ca doar din America cred ca e clar ca n-ai cum sa faci sa fii prezent in doua locuri, ca faci 20h pe drum.
A nu, in niciun caz. Eu am raspuns strict la intrebarea de ce mai apar pe lista. Atat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 258
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pesedisti sunt niste penibili...ei sunt cei care au inventat cumpararea voturilor si acum se erijeaza in cinstitii Romaniei...monumente de tupeu si nesimtire...sunt convinsa ca toate partidele au cumparat voturi,inclusiv "aparatorii dreptei"[:D] dar pana la vicierea rezultatului,eheee...e cale lunga. Astia sunt cei care au promis stabilitate Romaniei,astia???...nu pot sa cred ce om de nimic e Geoana...eu chiar nu inteleg aceste demersuri stupide lipsite de orice bruma de bun simt...va fi linsat in propriu partid si cred ca asta si merita. Poftiti: un om care l-a votat ,cu scarba,dar l-a votat si care crede ca in niciun caz ,daca PDL a furat nu a reusit sa fure mai mult ca ei...asta ptr imaginea care a lasat-o acest partid in toata istoria sa politica http://www.gandul.info/opinii/iz-za-seim-piccear-5161781 CRISTIAN TUDOR POPESCU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a venit o idee...astia au intr-adevar camioane de dovezi in ce priveste frauda ca doar le sunt la indemana...le au in propria ograda...ca doar daca apar morti,cnp-uri false,voturi multile,etc nu poate nimeni sa spuna ce candidat s-a favorizat[:D] nu le-a placut rezultatul si mai vor odata...ei bine o sa vada ei ce scor o sa aiba...o sa fie Geoana presedinte cand mi-oi vedea eu ceafa[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Candy
Adica voua vi se pare normal votul multiplu, faptul ca au votat si mortii, ca s-a votat cu CNP-uri care NU EXISTA, ca procesele verbale au zeci de stersaturi si corecturi, ca numarul voturilor pro-Basescu+cel al voturilor pro-Geoana si cu cele nule nu dau numarul total al voturile exprimate intr-o sectie de votare??? Chiar suntem o tara bananiera? La asemenea metode, 60.000 de voturi e un fleac. Aceasta e cea mai mica diferenta intre candidati inregistrata in istoria alegerilor din Romania si singura data cand romanii nu au ales (pana la proba contrarie) schimbarea. Aceste lucruri au fost semnalate nu numai de reprezentantii PSD, PC si PNL, ci si de jurnalisti, de observatori independenti sau de oameni simpli. Daca tot n-are nimeni nimic de ascuns, de ce sa nu ne convingem? Eu chiar imi doresc sa stiu cine e PE BUNE presedintele Romaniei. God, if I can't have what I want, let me want what I have.
din cate stiu eu la fiecare sectie de votare partidele au reprezentanti care vad ce se intampla si semneaza la final in cazul in care considera ca totul a fost OK. apoi, tu aici intr-duci o barfa absolut noua : aia cu numarul ce voturi ca n-ar da la calcule. ei, afla deci ca ceea ce contesta PSD vis-a-vis de numarul de voturi este faptul ca , citez "Sunt în jur de 140.000 de voturi nule, în timp ce diferen#355;a de voturi dintre cei doi candida#355;i este de 70.000", a spus #350;erban Nicolae. Intrebarea mea ar fi ce daca ? ce e asa de mult 140000 la peste 10 milioane de voturi ? La final intr-oduci o alta barfa aiurea, asa din inspiratia proprie cum ca "Aceste lucruri au fost semnalate nu numai de reprezentantii PSD, PC si PNL, ci si de jurnalisti, de observatori independenti sau de oameni simpli. ... e ca si cum imi raspunde mie tata cand il intreb de ce nu-i mai place basescu : "las' ca stie el" ... pai zi-mi si mie, sa stiu si eu ... deci, nu toata lumea trebuie sa-l placa pe basescu si nu inseamna ca suntem o trara bananiera numai pentru ca majoritatea a vrut altceva decat tine. sfat : relaxeaza-te putin, trage aer in piept ... e mai bine ? ok acuma retine : cu geoana sau cu basescu viata ta nu se schimba... decat daca esti nevasta lui geoana :) hai pa Album http://picasaweb.google.com/nicole.poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ancuta-Maria
Da, am predat CI la evidenta populatiei atunci cand am parasit tara. Dar nu faptul ca apar pe lista e marea problema... si ca apar ca am votat! Asta vreau sa verific si aici. De aparut pe lista stiu ca apar, vreau, daca se poate, sa verific daca am "votat". Atat. ----------------------------------------------------------------------- „timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)
cum de te-au gasit atat de repede ca ai votat si si-au si dat seama ca nu mai locuiesti in romania ? cat a cerut avocatul ala care v-a contactat ca sa inceapa procedurile de lamurire a situatiei. da' la vot de ce n-ai fost :) ? Album http://picasaweb.google.com/nicole.poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hristina El spusese de la fara 2 min ca a castigat! NE rade in nas cand si cum vrea!
slabut, intr-adevar. daca mai votam o data, pun stampila pe geoana. ce naiba, io-i spusesem mamei la far-un sfert [:D] Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D Iar acele sondaje toti au recunoscut ca le stiau inainte de inchierea votului, au stabilit cu cei de la sondaje cate procente sunt trecute in marja de eroare, chiar directorii au spus asta . Deci candidatii au stiut inainte de ora 21.00
numa' lui geoana, bietul de el, nu i-o spus nimeni. a trebuit sa astepte ora fixa pentru a incepe sa topaie [:D] aa, la fara doo minute isi facea antrenamentul si-si verifica detenta. asta se pune? Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604
mda... si acum 5 ani Base a zbierat din rasputeri "frauda". El nu trebuia atunci sa fie decent si sa înghita hapul, cu sau fara frauda? Asa, din decenta? (ca voi asa îi cereti acu' prostanacului). Una peste alta, eu cred ca PSD trebuie sa conteste, chit ca i se va da dreptate din parti.
Gabi, care "hap", ca doar a castigat! [url="http://penecolorate.blogspot.com"]Pene colorate... cate putin din toate![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Candy
Adica voua vi se pare normal votul multiplu, faptul ca au votat si mortii, ca s-a votat cu CNP-uri care NU EXISTA, ca procesele verbale au zeci de stersaturi si corecturi, ca numarul voturilor pro-Basescu+cel al voturilor pro-Geoana si cu cele nule nu dau numarul total al voturile exprimate intr-o sectie de votare??? Chiar suntem o tara bananiera? La asemenea metode, 60.000 de voturi e un fleac. Aceasta e cea mai mica diferenta intre candidati inregistrata in istoria alegerilor din Romania si singura data cand romanii nu au ales (pana la proba contrarie) schimbarea. Aceste lucruri au fost semnalate nu numai de reprezentantii PSD, PC si PNL, ci si de jurnalisti, de observatori independenti sau de oameni simpli. Daca tot n-are nimeni nimic de ascuns, de ce sa nu ne convingem? Eu chiar imi doresc sa stiu cine e PE BUNE presedintele Romaniei. God, if I can't have what I want, let me want what I have.
Se poate dovedi ca au existat fazele astea. Nu se poate dovedi cu cine au votat. De-aia nu poti decat sa ii penalizezi pe cei care au comis fraudele, dar NU AU DE UNDE SA STIE cu cine au votat, deci nu se pot anula alegerile. [url="http://cioburideviata.blogspot.com/"]Monica[/url] mami de [copil] cu motoras [url="http://picasaweb.google.ro/monica.vasileanu/Pui#"]CRISTIAN [/url](7.03.2009) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140267"]Asa am venit eu pe lume![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ancuta-Maria
Serios?? Hai, nu fiti asa indignate, ca eu apar ca am votat pe listele din Ro. Si da, se pot verifica datele de persoane autorizate. Acum ma chinui sa aflu si daca nu cumva apar si pe lista de aici, pt ca sotul meu apare, a fost contactat de un avocat. Eu sunt una bucata persoana patita. Si e clar ca numai cei la putere puteau sa fure in halul asta. Pentru ca ei au mana pe evidenta populatiei. Mi'e scarba. ----------------------------------------------------------------------- „timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)
Nu neaparat. In politie is si de colo si de colo. Si datele de la evidenta populatiei se obtin atat de usor... Eu le-am vazut pe calculatorul unei cunostinte care nu lucra in politie, dar le reparase candva niste calculatoare, un tip fara apartenenta politica. Bine, asta era acum vreo 4-5 ani. [url="http://cioburideviata.blogspot.com/"]Monica[/url] mami de [copil] cu motoras [url="http://picasaweb.google.ro/monica.vasileanu/Pui#"]CRISTIAN [/url](7.03.2009) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140267"]Asa am venit eu pe lume![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...