Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asa a venit pe lume Bianca Marie


Recommended Posts

Otilia, multumesc mult de incurajari, ma rog lui Dumnezeu sa pot dormi in noaptea asta; dupa discutia purtata azi cu doctorul meu am intrat si mai mult la idei. Un lucru stiu sigur ca eu nu mai ies din camera aia de consultatie miine dupa amiaza in spital fara programarea la cezariana pt.miercuri indiferent daca are sau nu rezultatul titrarii de azi. La eco era totul OK azi, dar se vede ceva cind copilul e deja grav afectat. Pt. ca nici nu merita riscul, dupa palpari medicul meu m-a asigurat ca are cel putin 2500g fetita. Caam asta e cu noi imi tot repet ca trebuie sa fie totul bine[q] toate cele bune narcisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Noi sintem inca in burtica la mami si ne-am mai linistit un pic. Ieri am fost in spital si dupa vreo doua ore de explicatii amanuntite cu doctorul sef si cu tati linga noi ne-a mai venit inima la loc un pic. Cert e ca ca daca totul ramane asa cum e momentan bb se va naste la 36 sapt. incheiate pe 19-20 iulie. Mai am 3 controale in spital max.(la fiecare 3 zile) mi s-a explicat ca nu se intimpla nimic de la ora la ora sau de azi pe miine si de aici controalele regulate la max.3 zile si titrarea saptamanala. Daca titru se schimba in vreun fel s-a terminat(Anti-Dul sau Anti-Cul), il scot pe bb afara, sau la cea mai mica sichimbare la doppler ce masoara ei acolo cu placenta si observatia atenta a organelor principale. Apropo de titru Anti C- ul cica nu e f.periculos pt. bb ca Anti-D ul si da valorile sint mari dar au fost sistematice si tendinta dupa ce au spus cei de la laborator a fost imediat dupa vaccin la valoarea enorma de 2048, care de 3 titrari e constanta, in schimb urca Anti C la mine de la 1:4 sapt. asta la 1:8, la 1:32 e maximul dat de medic ca sa actioneze. Cred ca e bine pt. bb asa, sper din tot sufletul, si dupa explicatiile date atit de clare incit si un copil ar intelege(cred ca altul ne dadea de mult afara din cabinet) ne-a convins sa avem incredere in el ca stie ce face, n-o fi degeaba medic sef acolo si daca bb e inca bine la mine in burtica de ce sa-l deranjez asa de vreme mai asteptam 2 saptamani, sau poate chiar si mai putin.....vom vedea. Ca sa mai am un experiment, ca asta inca nu facusem vreo data, m-au descoperit cu lipsa de vitamina B12 la anemie si am 10 injectii de facut in burta, ma si amuza [bang], ca doar in rest m-au zapacit cu recoltarile de singe(chiar si de 2 ori pe saptamana) si doar terminasem doua flacone de fiole cu fier facute in vena. Dar mai rezist max. 2 saptamani......si sint convinsa 100% ca nu vreau sa mai aud de vreo sarcina [:D], asta mi-a pus definitiv capac! Multumesc la toate de urari si sa vise intoarca inzecit, sa aveti grija de voi si de bbei Lia si Camelia! toate cele bune narcisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Narcisa, sa stii ca sunt cu tot sufletul alaturi de tine! m-au impresionat framantarile si emotiile prin care treci, abia astept sa mi spui ca s-a terminat totul cu bine si ca ai inca un copilas frumos foc! te imbratisez strans strans!!! 'Success' comes before 'work' only in the dictionary [url="http://dreamaway1.myphotoalbum.com/albums.php"] To and Me[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Narcisa, ma bucur de vestile bune, ti-am zis eu ca vei schimba saptamana [:D]. Sper sa am timp sa salvez subiectul acesta pentru ca sigur va fi de folos pentru mamicile cu Rh- izoimunizate si sa invatam ceva din experienta ta. [url="http://photos.yahoo.com/otiliavermeulen"]Otilia si Ana Maria (18.12.2004)[/url] [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Narcisa, de-abia azi am intrat pe forum, bine ca totul e bine cu bebe, cu cat mai tarziu,cu atat mai bine pentru ea. Dar la echo se vede si o usoara anemie a lui bebe (Doppler), deci nu doar cand e grav afectat, asa ca la primele semne, iti vor spune, dar eu cred ca esti pe maini bune. Anemia e primul semn si daca te-au asigurat ca nu se-ntampla nimic grav de la o zi la alta, inseamna ca asa e si ca trebuie sa ai incredere in medicul tau. Ai dreptate, in Rom n-ar fi stat nimeni sa explice atatea lucruri.Mie la Bucuresti mi se recolta sange pe la 9 dimineata, iar in jur de ora 134 aveam rezultatul, de-aia stiam ca se poate. Iar caand Ana a primit transfuzii, in, maternitate fiind inca, mi se recolta si mie sange (asta chiar nu stiu de ce, mi s-a explicat ca se cauta un sange "cat mai compatibil" cu al ei, dar cu al meu nu stiu ce treaba aveau, astra asa, ca fapt divers)si analizele se repetau la acelasi laborator, iar rezultatul se primea pe loc. Eu iti doresc recuperare usoara dupa cezariana (, am auzit ca a doua e "mai usoara"), bebelusa sanatoasa si frumoasa. Mai tine-ne la curent!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stralucitor1, iti multumesc muuuult pt. gindurile tale bune, iti doresc numai bine sa-ti mearga totul asa cum iti doresti! Roxana, iti multumesc din suflet pt tot, mama si-a luat azi medicamentele, nici nu-ti imaginezi cit de mult a putut sa insemne faptul ca n-a mai trebuit sa i le trimit eu de aici. Lia, pupici tie si lui bb. Noi azi am fost la control si am semnat pt. programarea la cezariana cu peduriala pe 20 iulie(daca nu intervine nimic pina atunci, o valoare ceva cu m/s legat de placenta e in crestere dar inca in limite normale) si urmeaza analizele de singe de luni. 2 saptamani asa cum mi-a si promis drul. Dpn-ul meu era pe 15 august. toate cele bune narcisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...