Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cine "ciuruie" afisele?


Recommended Posts

cine ciuruie afisele cu Basescu? azi-dimineata, in drum spre servici, in sectorul 3, nu am putut sa nu remarc faptul ca toate banner-ele si afisele electorale ale lui Base sunt ciuruite in triunghi, de mai multe ori,si cele suspendate pe stalpi si bannerele mari. NU am vazut unul neciuruit :) ne indreptam spre un razboi civil sau e doar o noua incercare de intimidare a electoratului lui Base? (din care am facut si eu parte cu succes)
Alina,mami de Mihnea-Octavian, 3 anisori fara un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui desiree
atunci m-am linistit da geoana de ce nu le are ? [bibe]
Alina,mami de Mihnea-Octavian, 3 ani
Bannerele cu Geoana au fost decupate pe mijloc si atirna frumos in parti inca dinainte de alegeri. 3 buc. numai in intersectia de la coltul strazii mele. Intr-o zi au fost puse, a doua zi dimineata erau deja vandalizate. [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=140810&REPLY_ID=5096418"]Triunghiul portocaliu[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=141025&REPLY_ID=5099781"]*[/url] [url="http://www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15"]see details[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sectorul 5 era plin de banere pro Geoana si anti Basescu. Erau atat de multe, incat te iritau! Si nu era nici unul vandalizat! La fel pe bulevardul Eroilor, cel care da la Palatul Cotroceni. De pe toti stalpii, de la inaltime, te admira Geoana, iar pe ei, mai jos, puteai admira banerele anti Basescu (scufunda Romania etc). Nu era nici unul vandalizat. A, ieri erau unii de la dedeau jos, dar o faceau legal (era si cazul, ca doar s-a terminat campania). In schimb, la intersectia Berzei cu general Berthelot era un baner mare, anti Geoana (ala in care era impins in fata de catre toti: Vantu, Antonescu, Iliescu, Nastase, Patriciu etc si in care scria sub toti presedinte [:D]). Ei bine, in plina campanie electorala, la cateva zile dupa ce a aparut, a fost acoperit cu o panza alba [:D]. A, si am mai vazut ceva, pe Spaiul Independentei. Pe afisele cu Geoana au aparut niste foi A4, scoase la imprimanta (alb-negru), pe care scria: "Johannis 4 luni la pachet cu Geoana 5 ani, garantat Ilici-Iliescu". Si sub asta erau puse toate partidele aliate contra monstruosului marinar si se mai vedea secera cu ciocanul. Mai erau si niste desene, nu mai stiu cu ce... Sunt convinsa ca vandalizari ale afiselor au avut loc si din partea unora si din partea celorlalti. Dar sunt sigura ca cei care au inceput cu mizeriile electorale (presa, televiziuni, afise etc) au fost cei de la PSD, ceilalti au raspuns si ei, mai slabut, ce-i drept.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cl Dar sunt sigura ca cei care au inceput cu mizeriile electorale (presa, televiziuni, afise etc) au fost cei de la PSD, ceilalti au raspuns si ei, mai slabut, ce-i drept.
...si probabil mizeria asta i-a facut sa piarda alegerile ... in primul tur, primeam scrisorele de la crin despre revolutia bunului simt, in care o fetitza de 13 ani injura de mama focului pe base...numa de bun simt nu era scrisoarea..vrei bun-simt, atunci promoveaza bunul-simt nu?..vrei sa desconsideri un om, atunci descalifica-l economic, strategic, politic..nu prin filmulete violente,injuraturi si atacuri asupra familiei lui..loveste-l in acele puncte care-l pot descalifica precum presedinte..caci ca si conduita, oricum base are gafele lui trecute, care oricum nu au contat petnru electorat, nici in timpul celor 5 ani, nici acum...deci mizeria asta nu a facut diferenta, decat poate ca a lucrat la picajul lor propriu si personal....
Alina,mami de Mihnea-Octavian, 3 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in Ploiesti, afisele mari cu basescu au fost improscate intr-o noapte cu vopsea neagra, astfel incat sa para "impuscat" in cap, ochi sau gura; probabil au fost aruncate bilute cu vopsea colorata (gen paint-ball) sau baloane umplute cu vopsea, oricum nimeni n-a vazut/auzit nimic, totul s-a petrecut noaptea... ofensiva : a venit dupa cateva zile, au aparut bannere cu chenar rosu, lipite pe bannerele basescu vandalizate, pe care scria "Acest panou a fost distrus de PROSTANAC. Nu lasa PROSTANACUL sa-ti distruga si viata". Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) Printesa mea este in concursul Pampers, aici http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=1068 si http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=1043 Multumim pentru orice vot primit ! "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Citat:
citat din mesajul lui desiree
atunci m-am linistit da geoana de ce nu le are ? [bibe]
Foarte simplu. El are deja un aranjamentu cu vantu sa nu fie deranjat.
Invingem impreuna Romania bunului simt
[:-)))][:-)))][:-)))] ____________________________________________________________ mami de [bonjovi] Rares Andrei (10.03.2005) si [bebic] Stefania Maria (10.10.07) http://community.webshots.com/user/andrruzzaR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui desiree
cine ciuruie afisele cu Basescu? azi-dimineata, in drum spre servici, in sectorul 3, nu am putut sa nu remarc faptul ca toate banner-ele si afisele electorale ale lui Base sunt ciuruite in triunghi, de mai multe ori,si cele suspendate pe stalpi si bannerele mari. NU am vazut unul neciuruit :) ne indreptam spre un razboi civil sau e doar o noua incercare de intimidare a electoratului lui Base? (din care am facut si eu parte cu succes)
Alina,mami de Mihnea-Octavian, 3 anisori fara un pic
pentru o votanta de-a îndraznetului Cârmaci, mi se pare ca esti tare sperioasa... Votantii lui Base sunt satui de "liniste", remember [;)]? PS: nu t-i s-a parut curios ca ciuruielile erau circulare si amplasate la egala distanta [:)]?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...