Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (56)


Recommended Posts

Ceau fetele!

Iote ca sunt mai treaza ca niciodata, azi-dimineata am recuperat doua ore. Nu stiu de ce am ramas noaptea fara somn. Poate ca am facut dush? De regula stau in baie o ora, timp in care citesc, oftez..din astea.

Moni, ea se joaca mult singura. Vorbeste, imagineaza situatii, inventeaza povesti (aici trebuie auditoriu neaparat). M-am jucat carti azi cu ea, a cusut, a desenat (foarte mult deseneaza), am avut ora de citit (da, da, citim propozitii din Abecedar, doua-trei pe zi, nu va imaginati ca-mi terorizez copila), avem un joc nou, ea scrie pe tabla magnetica niste cuvinte, eu le citesc, deci s-a inversat jocul, construieste castele, numara si aduna...apoi nu-i destul? Cateodata le face pe toate in aceasi zi. [:D]

Hai ca e mortala gagica ta cu plictiseala[pk]. Ma intreb cat e de solicitata nervos daca un lucru static o plictiseste. Cred ca asa i-o fi stilul. Rapid.

Ah, ca tot intrebai pe cine seamana asa guraliva si nervoasa. Hm, oare pe cine?[:D]

Astery, ati inceput cu ABA again. Foarte bine. I-a trecut si boala lui Razvi, asa ca e alta stare de spirit.

Azi n-am scos-o afara pe Diana. La minus 10 cat arata, chiar n-aveam niciun chef sa zburd cu sania. Brr.

Multam' fain de complimente. Si la restul fetelor[pup]. Esti o dragutza.[:I] Deci vrei o fetita...sa te auda Dumnezeu.[flo]

Sa stii ca asta cu aruncatul o folosesc demult. Chiar e terapie. Si una de succes. Decat sa rearanjez, prefer asa. Cand vad gol...ioi, ma simt ca renascuta. Asta feng-shui estem.[:D]

Bine, eu mai am curiozitati maladive, sa mut prin camera, mobila, obiecte...parca sunt in alta casa. Nu sunt, dar...Deci, spor la treaba.

Denisa, ai pus pana la urma film cu Emma. Am citit ce scria Moni, dar n-am ajuns sa il vad. Imi inchipui mandra cum canta la pian.[pup] Cum e pe acolo? Acum ca se apropie sarbatorile, banuiesc ca esti tot in priza, ba cu cadouri, ba cu vizite...si ce meniu ai alcatuit....yammy. Mai scrieti fetelor (la general vorbesc) sa ma inspir si eu. Desi cred ca e cam la fel peste tot. Insa la antreuri poate imi dati idei.

Multe mai face Emma. Sau macar ai in plan pentru ea. Daca la fata ii place, de ce nu? Eu te cred ca e mai "matura", nah, mi se pare ciudatel acest cuvant la o fetita de 4 ani, dar inteleg perfect ce vrei sa zici. De multe ori si pe mine ma surprinde Diana cu expresii, cuvinte, atitudini de om mare. Zic ca sunt foarte bombardati cu informatii din toate directiile si atunci si atitudinea lor nu mai pare de copilasi. Sau...cresc si ei, nu?[:)]

Lili, unde esti bre? ce-ti face frumosul? Si voi ati iesit azi? Numai noi sezuram in casa?

Bee, sper ca toate sunt bune! Si ca aveti curent.[:)]

Ursu, Anamaria, Mira? Va [pup], merg sa-mi culc fata.

 

Edit: acum am citit ce ai scris Astery; faci necazuri la o biata babuta. Of si vai![:D] de ce n-a venit fata azi?

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ole am aparut si eu p-aci dupa ce tocmai m-am umflat cu o farfurie cu paste cu ton.Acum tare as bea o cafea,ceea ce si o sa fac.ca numai una am baut azi.

Am fost plecata la dentista,gata mi-a pus si dintii,deocamdata numai lipiti de proba pana dupa sarbatori.De-acolo am tras o tura in zona Kaufland,dar m-am impotmolit doar la DM ,n-am mai avut nervi sa ma var in aglomeratia din Kaufland.Iar de locul de joaca am uitat efectiv [alcool] Am luat scutece,niste cosmetice pentru copii si niste ornamente de pom.Mie mi-am luat niste ciorapi negri lungi si grosi 80 den [:D] poate ma indur si io sa imi iau vreo fusta pe mine [:-@] iarna asta.Daca nu ,ii port pe sub blugi ... de fapt oricum cam asa ceva port, dar din bumbac.

 

Diana se uita la ... "Copiii spun lucruri trasnite".Replica ei de azi este "asta-i o prostie" [bang] si cu asta a gratulat si emisiunea care de obicei tare ii place.

 

A sosit cafeaua [pofta] Revin sper.

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa sa revin.Am bagat nasul si pana in Takko sa vad de salafan pentru Diana dar n-aveau,o sa trag sper maine o tura cu ea sau singura prin imprejurimi poate gasesc.

INGRID ce cizme din piele+fas si de unde i le-ai luat Dianei tale? Si cu cat? A mea are doua perechi una neagra din piele ,una alba din inlocuitori ambele-s imblanite,dar tot i-a fost frig ...

CRISTINA sotul Danielei si fostul sot a lui Pufu au in comun silueta si pletele,mai ales de-aci confuzia cred[:D]

INGRID da buna ideea cu jucatul carti,trebuie sa ma mobilizez si eu si sa ii dau ideea sau cu astea sau cu "Nu te supara frate" sau alte jocuri din gama aia.De citit inca nu e cazul,dar de scris ar cam scrie ea presupun,cand apuca la creioane dar ciudat, zilele astea nu s-a apucat nici sa coloreze macar.E drept si ca ea mai pierde vremea cu fratelo,cand il schimb,ma joc cu el sau ii dau papa imediat se baga si ea in seama prin zona [8D] Precis de-aia nici n-o mai intereseaza momentan papusile ca are una vie [pk]

Am intrebat-o de jocuri,a zis ca vrea,deci merg sa ma mai plictisesc si eu [bang] nu doar ea.Abia astept sa o invat sah sau moara,ca alea nu-s asa seci ...

Aaa si io oi fi mai guraliva,dar nu certareata !

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, si cei doi soti mai au in comun meseria, mai, cred ca de acolo adevarata confuzie. Da' bine ca mi-am dat seama la timp.

Aoleu, Ingrid, ce te invidiez, o ora in cada??? Ei las, ca parca vad ca o sa ma laud pe aici cu mini-cadita mea, ia sa vedeti voi. Ca sa nu mai spun ce fericire va fi pe Razvan al meu [:I].

Liliana, voi ce mai faceti? Stati la caldurica, nu?

 

Aici a fost soare azi. O zi superba de iarna. A fost ger, dar in limite, si cand nu bate vantul e super.

 

 

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.

Noi cu curentul suntem ok. Am avut probleme fix martea trecuta cand a plouat cu gheata si a batut vantul si era Radu in Germania. Eu cam deprimata ca-s numai cu bb in brate, iar are probleme cu burtika. [q] Scoate la lapte si pe mine si pe el si pe gresie si pe parchet. E lapte peste tot. Si el urla de durere. Offf, ma uit la TVR 1 cu revolutia! Uau ce tanar era Dinescu. SI noi eram copii........Razvan tocmai a fost trecut pe antibiotice ca pare ca da din nou in otita. Are deja 6 zile de febra moderata si secretii care nu ies nicicum. Are fatzuca umflata toata. Si tuseste. De indispozitie nu mai zic: urla toata ziua. Ana doar tuseste si are ceva secretii lejere. TAvi, tuseste fff putin si atat.

Astery, te inteleg ca visezi o cada! Cand l-am cunoscut pe Radu tocmai voia sa desfiinteze cada, dar l-am deturnat la timp, iar apoi ne-am facut casa, 2 bai cu 2 cazi (aia de sus e maaaare). Desi intre timp, am devenit eu maniaca sa economisesc apa si fac numai dush rapid. Deci in curand o sa ai inca un barbat bun la cumparaturi.

Ingrid, ce spui tu acolo de Diana, la noi sunt SF-uri. Ana nu face NIMIC singura. Nu vrea, nu suporta, nu, nu. Parca s-a mai rotujit Diana ta. Sau e doar o impresie, in unele poze.

Moni id="blue">si a mea are expresia asta "asta-i o prostie". [:D] O fi de la desene animate. A mea e foarte convingatoare in a baga in vocabular expresii pe care le aude la desene. Deci al tau e vorbaretz grasul! lasa ca e mare si daca nu a crescut asa mult ultima luna. Al meu are 6.500 (avea, ca-l cantaresc rarutz). Si a avut o luna cand a stat pe loc vreo 3 sapt. De diversificat: azi prima data cereale. I-au placut. Eu sunt mai precauta cu diversificarea. Are si asa dureri si n-ash vrea sa-l dau peste cap. Si asa el ia tot ce nu le-am dat celorlati atat de devreme: Ca+Fe. [bang] Dar are nevoie clar: alb ca foaia de hartie si are o fontanela imensa 4/4cm.

Danielaid="blue">, imi pare rau ca ati ratat dansul de inceput (mai ales tu l-ai ratat). Bine ca nu a fost afectata Ioana. Eu asa ma bucur cand o vad pe a mea ca nu e deloc agitata si angoasata. S-o tina naravul asa toata viata si nu mi-ar parea rau. DEci voi sunteti fara tatic de Craciun. Lasa ca recuperati dupa. Si voi cu curentul, nasol.

Unde sunteti restul fetelor?

[pup]

 

 

 

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, va pup.

Rar cum ma stiti. http://picasaweb.google.com/miraklucker/NoDec#5417783157673129506

si ca sa fiu rapida, va pun niste poze de weekend care tin loc de scris[:D].

noi suntem in rest binisor. seline mai tuseste noaptea. Are asa o ora preferata pe la 2-3 si nu-i trece pana nu ne sculam noi de zeci de ori din pat. Da asta sa fie tot raul.

Normal il asteptam pe Mos. Cel putin sunt linistita ca am terminat cu cadourile, mai trebuie doar sa le impachetez.

 

.......de joi sunt in sfarsit in vacanta pana dupa anul nou. Speeeer sa ajung macar sa va citesc.

ma duc sa-mi termin turtele incepute ieri[:D]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

razvan inca doarme, ca aseara pana n-am citit toata enciclopedia cap-coada nu s-a lasat. "Si eu sunt mamifer, nu mami?" Da, mami, chiar si tu... "si-am papat lapte de la tzatzica ta, da?" Da, mami, chiar de-acolo... Hehe, chestii grele.

Eu sunt in asteptarea primului instalator care sa goleasca instalatia de caldura si sa repozitioneze caloriferul din baie. Sper sa mearga repede.

Presimt ca ma prinde Craciunul fara cada, fara dus, si nespalata [q].

Si cu baba la usa, curioasa sa vada ce si cum [bang].

 

Bee, nasol la voi acolo'n camp, cel mai rau cand vi se taie curentul. Nici nu ma pot gandi la asa ceva. Sanatate lui Razvan, cum a reusit? Eu cred ca, daca incepi sa-l diversifici pe Tavi, ii vor trece durerile de burtica. Strict parerea mea. O pupam pe ANA cea frumoasa si lipsita de angoase, bravo.

 

Moni, Tudor e o bombonica, pur si simplu. Eu ma blochez, nu mai stiu pune alte commenturi la drop, decat ca-mi vine sa-l mananc, atat de dulce este. Si copanos, si voinicel.

 

Ingrid, voi? Gata, ne-ai parasit?

 

Mira, acum ma bag la pozele voastre. Asteptam sa vii mai des, in vacanta binemeritata.

 

Mai revin, vad ca baietii astia se lasa asteptati, eu am terminat cafeaua...

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="red">Buna dimineata si de la mine.

In primul rand [olala] LA MULTI ANI ANA-TEODORA [olala] !!!id="size3">id="red">

 

Io p-aci cu treaba.Ordine de plata de completat,ordine prin casa ... d-astea.Tudor e in patut,i-am agatat tot de-a roata animalute de plus pe aparatori sa aiba cu cine se certa si in manuta are niste zornaitori pe care si le mai vara in gura.Dar prefera tot cearceaful,bavetica,carpele in general.

Diana tot plictisita,acum construieste castele din cuburile de lemn.Ma cheama sa ma joc cu ea,dar ce fac eu zice ca e urat si mi le rastoarna [bang] asa ca nu ma mai joc [xx(]

N-am nervi sa o provoc momentan la jucat cu litere/cifre sau citit ca suntem tot timpul intrerupte de Tudor.Ii e cam somn,dar nu binevoieste a adormi [bang].Acum am trimis-o pe Diana sa ii mai cante ceva ca sa pot scrie [:D]

MIRA i-am vazut pe ai tai la sanius ce fain! Si ce mai lopata David la zapada,harnic foc! Am vazut ca ai si placintarit cu ajutoare!

CRISTINA la tine balamuc cu baba,la noi a murit dusul ,l-a reparat tati zilele trecute ,iar a crapat - si i-am zis atunci sa imi cumpere alt cap de dus dar cica mai merge si asta.Ce sa zic [bang] L-am dusulit pe Tudor doar cu furtunul aseara [:D] Hai ca mai un pic si cine o sa troneze in vana ca o cadana? [pool]

BRANDUSA voi tot bolnaviori vad.Pe noi ne-a sunat asistenta pediatrei sa mergem maine la 9 la vaccin.I-am zis ca mai tuseste din cand in cand,asa ca a zis sa mergem atunci sa il vada.PoAte i-l face totusi ... Tu ii dai fier lui Tavi? Noi avem fier prescris de cand s-a nascut,dar am uitat cand a zis sa incep cu el ... sper sa nu uit sa o intreb maine.

Deci ai inceput si tu incetut cu diversificatul cu cerealele? De care ii dai? La noi mai sunt zile cand uit sa ii dau suculet sau piure,de exemplu ieri.La Diana stiu ca incepusem ceva mai regulat si ca la carte cu diversificarea.Din ianuarie incep totusi sa ii dau sa guste si supa de legume si abia din februarie cred ca trecem la pireuri serioase,adica zilnic si de legume si de fructe.M-apuca lenea numai cand ma gandesc [bang] Tavi cate mese pe zi are? Citeam ca ar trebui sa aiba 5 mese pe zi,dar mi se pare ca Tudor are ceva mai multicele [alap]

Azi noapte s-a trezit plangand dupa un partz,saracul eu sunt de vina ca nu m-am putut abtine si-am tras ieri o dusca serioasa din sticla cu zeama de varza [pofta] ioaii ca as bea-o pe toata !!!

De vorbaret chiar ca e vorbaret si Tudor vad,mai ales cand e in forma,adica satul si odihnit.Si deja aproape reuseste sa se intoarca si de pe spate pe burta,de fapt intai pe-o parte si apoi pe burta dar cu o mana prinsa sub el.Si cand se vede asa,se intoarce la loc pe-o dunga si eventual pe spate,deci nu "finalizeaza" [:D]

Nu mai stiu ce voiam sa zic,ca tot cu intreruperi am scris ... aaa astept sa adoarma odata strumfii si sa trag o fuga pana la cumparaturi prin zona.Mai am de ambalat cadourile si nu stiu unde sa o trimit pe Diana ca ai mei sunt super prinsi cu magazinul in perioada asta,iar afara a plouat si e nasol,zapada semi-topita.Eventual sa o trimit o tura in Carrefour cu taica-su ,e acolo un loc de joaca poate i-ar placea sa stea,pana se mai invarte el la cumparaturi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am amintit,pentru Brandusa mai am intrebari [:D] Tie ti-a venit CM? Ca mie nu! La Diana la 3 luni dupa nastere imi venise deja.Si tu cu parul cum stai ca vad ca nu te plangi? Eu deja sunt ceva gen "un bursuc cu parul rar din serviciul financiar" [bang] Multivitamine n-am mai luat pe motiv de buget ,m-am limitat momentan la niste tablete cu calciu-magneziu-vitD3-zinc.Si cum mai rontai vit C cu propolis zilnic, tot e ceva.Dar lipseste fierul... ma gandesc ca o sa il compensez bagand la carnuri in mine ca tot e Craciunul [:D]

CRISTINA bune observatii pe Razvan cu mamiferele! Diana tot tampenii debiteaza cand ii citesc.Citesc despre serpi ... imediat sare sa imi reaminteasca cum au vazut ea si bunu Titi un sarpe acum doi ani la Buzias si cum a strigat o femeie de teama cand l-a vazut.Nu exista sa ii citesc ceva sa nu imi bage ea intreruperi de-astea cu amintiri.

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tra la la io m-am intors vesela foc de la [shopi],chiar daca cu buzunarele mai goale.Am gasit mai mult decat speram: Dianei costum de zapada adica salopeta + geaca bleu turcoaz (75lei) si salafan rosu din catifea (40lei) ,plus si lui Tudor o salopeta groasa de iarna bleu,dar spre deosebire de cea pe care o are asta e impermeabila si cu picior cu tot (45lei).In rest maruntisuri: niste ciorapi grosi si o instalatie de pom cu Mosi-Craciuni.Am ochit si pentru mine niste treninguri moi si pufoase [pofta] de stat prin casa, dar nu m-am indurat sa dau 65-85 de lei pe unul [bang] Raman cu dintii [:D]

Copiii dorm,eu sunt lihnita de foame asa ca fug sa pap ceva si dupa aia o uschesc la fratelo sa vad de apuc sa impachetez macar o parte din cadourile de Craciun ... Hainele o sa ii zic ca-s de ziua ei dar i le dam mai devreme,vedem noi de la cine (ca pana acum socru-meu [flo] s-a anuntat iar cu 100 lei cadou pentru strumfi )

Poze cu cumparaturili : http://www.dropshots.com/monica70#date/2009-12-22/16:25:45

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...