Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (56)


Recommended Posts

[olala]LA MULTI ANI ANA-TEODORA!! SA FII SANATOASA SI NOROCOASA![pup]id="orange">id="size2">

 

Va trimti mai jos ceva haios, nu stiu dc se incarca si poza, dar incerc...2010 Contract

 

 

 

After serious & cautious consideration... your contract of friendship has been renewed for the New Year 2010!

 

It was a very hard decision to make... So try not to screw it up!!!

 

My Wish for You in 2010

 

May peace break into your home and may thieves come to steal your debts.

 

May the pockets of your jeans become a magnet for $100 bills.

 

May love stick to your face like Vaseline and may laughter assault your lips!

 

May happiness slap you across the face and may your tears be that of joy

 

May the problems you had, forget your home address!

 

In simple words ............

 

May 2010 be the best year of your life!!

 

 

 

Merry Christmas and a Happy New Year!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LA MULTI ANI, ANA TEODORA [pup]! Sa cresti mare si sa aduci numai bucurii familiei tale!id="red">

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, am vazut hainele noi si mi-au placut.

Pe la noi se zice sarafan la rochitica rosie a Dianei.

Deci, sa poarte sanatosi micutii tai ce le-ai cumparat, si lasa buzunarele, nu vor sta mult goale, sper.

Cred ca ar fi trebuit sa ma orientez si eu la un combinezon pt. Razvan, doar ca n-am facut-o la timp [bang].

Cred ca si eu raman tot cu dintii [:D] drept cadou de Craciun, dar sa mor daca ma supar.

Azi am facut cumparaturile: cadita (70 x 120) + diverse accesorii, faianta alba, niste delfini [olala] drept brau (o sa fie cam kitch, dar lui Razvan ii va placea). Gresie la fel cu cea din baie n-am gasit la Practiker, dar mai cautam. Oricum, candva intre Craciun si Revelion vom desfiinta for ever cabina de dus, si vorba ta Moni, ma voi lafai ca o cadana in [pool]. Doar ca trambulina n-am gasit [:D].

Lectii nu mai avem pana la anul, asa ca ne puturosim la maxim.

 

Mai revin io...

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA nu se incarca nimic.Esti la lucru inca?

CRISTINA asa se zice si p-aci presupun,doar eu m-am obisnuit sa zic cu l nu cu r.Nu prea am folosit la viata mea cuvantul si probabil prima persoana de la care l-am auzit nu il putea pronunta pe R [:D] Trecand la chestii serioase sa folositi sanatosi cada si restul [pk] Pe ce nuante faci baia?

 

Eu mi-am indeplinit si a doua misiune pe ziua de azi: am impachetat toate cadourile aproape 15 pachete/pachetele au iesit [:I] evident majoritatea ale Dianei.Ca m-am trezit ca a mai aparut Ghita cu doua DVD unul cu Tom si Jerry si unul cu filmul Mama ,asa ca i le-am pus si pe-alea.

Diana face mofturi la sosetele bleu - i-am luat rosii si bleu,alb-rosii si alb-bleu.Ca ei nu ii place albastrul [xx(].Asa ca i-am zis ca ii iau din dulap toti blugii (albastrii [:-@]) si inca o bluza turcoaz preferata de ea - si i le dau lui Tudor.Deci suntem in razboi [8D][:D]

Ma gandesc serios sa ii dau setul ala microscop/telelescop doar de Paste,deci nu de ziua ei cum planuiam, ca deja primeste cam multe in asa putin timp.

Merg sa ii dau ceva sa manance ca cica ii e foame.Si mie.

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.

Hop si io. Azi e ziua printesei mele. Nimic festiv azi, lasam pe sambata cred, cand vom avea musafiri. Azi si la noi zi de curatenie, scuturat, aspirat, sters, frecat. Nu ca nu s-ar face saptamanal. Ufff si cum spuneam legat de multe altele: nu mi-am imaginat ca vom termina casa si n-om avea bani de menajera o data pe saptamana. [q] Sau de un om in gradina. [q] Sau mobila de bucatarie, camere, sau draperii, perdele,covoare sau lavoar in baia de sus, sau generator de curent si paratraznet. [bang][alcool] Pai daca socotesc tot, mie nu-mi iese nici de dinti, nici de vacanta, nici de haine in urmatorii N ani. [:-@] Si cu papa, la fel de subtirel ca pana acum. Nu ca "subtirelul" m-ar subtia si pe mine (cu paine n-ai cum sa slabesti), asta este.

Moni, sa-ti fie de bine dintii! Frumoooos cadou! O sa fi supe bella, nu ca nu erai deja. Daca aveai si tot parul la locul lui, era si mai bine, dar na' vrei si par si bb barosan alaptat.......Pai nu se poate. Da, imi pica parul cu pumnul si al meu e de la natura considerabil mai rar ca al tau. Iau fier ca in ultimele luni de sarcina, cand m-am trezit anemica. Nu iau nimic altceva (multivitamine). Cred ca stau prost si cu Ca, ca nu bag lapte si iaurt, mai mult branzica. Nu mi-a venit CM si nu-l astept. Cu Razvi a venit pe la 7-8 luni daca nu ma insel. Nu mai stiu ce ziceai, tb sa ma mai uit. Deci ai avut spor la cumparaturi. Suuuper.

Astery, vacanta, bravo! Sper sa va priasca pauza. Delfinasi? Dragutz. Albastra baia sa inteleg? Io am o baie de un verde infinit!

Denisa, faina urarea. [pk]

Mira, vazut prichindeii. Piticoata e slabiciunea mea, nu ca ceilalti doi n-ar fi frumosi si draguti, dar are ea o fata poznasha. Vacanta placuta si voua!

Noi? Razvi e pe antibiotic si parca e un pic mai bine. Ana e asa si asa. Tavi e ok, topit dupa fratiori. Radu e la embargou, pana lasa de la el si face si el un pas spre impacare. [alcool] Sunt suparata si nu am chef de Sarbatori, musafiri, facut mancare sau alte alea. Dar e dupa mine?

Hai [pup]

 

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca uitasem:

Baia a fost facuta in 2001 pe alb/albastru. Nimic deosebit sau special.

Faianta alba, in carcasa dusului. Acum voi prelungi peretele cu faianta, sa tina la apa. Delfinii... ii ador! Si n-am reusit sa ma abtin, cand i-am vazut. Au costat mai mult decat o cutie de faianta [:D], dar... nah, mi-au placut. La final, voi pune o poza, asa, spre remember.

 

Bee, sanatate la bolnaviori. Tie? Putere. Altceva nu stiu sa-ti spun. Bine ca ii ai pe ai tai langa voi, e un imens ajutor.

 

Eu maine gatesc limba cu masline [pofta] [pofta] [pofta]. Ca tot il am si pe baiatul ala la faianta.

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA sa am o casa ca a voastra putin mi-ar pasa ca n-am inca bani de draperii,perdele sau covoare ... sau de menajera.Important e sa nu tai de pe lista concediul anual ca sa iei asa ceva.Sau dintii si sanatatea - deci si alimentatia sanatoasa - sa nu le sacrifici pentru o baie in plus.Important e ca aveti una functionala deocamdata.Cu timpul s-or face ele toate ! Ca daca va consumati fizic si nervos sa terminati tot cu hei-rup,ajungeti sa nu va mai puteti bucura ca lumea de ea cand e gata [bang]

Imi pare rau ca esti suparata [pup],fa macar o pauza de sarbatori.Si io-s suparata rau si demult,dar am zis ca amu' fac pauza de [blabla] doua saptamani [:D]

CRISTINA lasa ca tu pe langa dinti, te alegi si cu [baie]

 

Ziceti de mancaruri ... io habar nu am ce fac de Craciun,sigur nu mare branza: o ciorba de porc sau de vita, o friptura de porc si carnati de casa fripti cu cartofi piure.Salate nu cred ... eventual sa vad daca am timp si chef.Carnati au facut ai mei duminica seara [:I] din carne proaspata cumparata din Selgros.Ghita a cumparat si niste mezeluri de porc de Brad (au deschis un magazin in centru): maios,caltabos,toba,slanina afumata si virsli.Aproape ca cele facute acasa,doar ca-s ceva mai picante decat le faceau ai mei.La capitolul prajituri se ocupa mami,iar cozonac cumparam si basta.

 

Mi-e pofta de ceva dulce,asa ca ma bag la niste baton de cioco [xdulci] sper ca nu ma depisteaza Diana.Dumneaei coloreaza.Si a ajuns la concluzia ca ii place si albastrul [:D]

 

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui asteryaro
Eu maine gatesc limba cu masline [pofta] [pofta] [pofta]. Ca tot il am si pe baiatul ala la faianta.
align="right" id="quote2">

[offt] Mai da' ce legatura are baiatu' cu limba si faianta cu maslinele? [detectiv][:D]

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."
Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul meu de Craciun:

Ciorba de fasole boabe [pofta]

Sarmalute fierte la cuptor, in vas roman (sunt deja confectionate, la congelator)

Caltabos (idem, e la conge)

Muschiulet de porc, impanat cu usturoi si slaninuta, la tava, cu sos de vin si alte mirodenii

Piure???

Aperitive: masline, lebar, slaninuta

Dulce: cumparam tort. Si poate si cozonac, tot din comert, ca eu sunt antitalent la el.

Moama, c efoame mi s-a facut, si sunt la regim. Nu mananc seara de vreo cateva seri si deja am dat jos 2 kile [pk].

O sa ma fac bella rau de tot [:I].

 

Razvan, printre "Sortam si gandim" - mai baga cate o repriza de lupta cu sabii (de-alea moi). Acum vorbeste cu masinutele din Cars. Am sa le asez frumos, si-am sa le pozez, sa vezi Moni ce te-asteapta [olala]. Recunosc, si mie-mi plac la nebunie.

 

Bee, Moni, pauza... ca-i bine si cu pauza, altfel nu ne mai bucuram sufletele. Si da, o baie'n minus - o vacanta'n plus (chiar si-un we undeva).

Sa stau eu la casa... asta-i visul meu secret. Dar acum nu mai este secret, nu?

 

I-am spus lui Razvan ca trebuie sa spuna Sorcova lui bunica-su, ca sa-i dea bani, sa-si cumpere ceva. Si unde nu incepe a recita flacaul meu, de m-am stricat de ras.

Am uitat sa va spun, de cateva zile pronunta SH, astfel: mushca, cushca, pushca...

Si nu mai vorbeste CHINEZISME deloc [:D][:D][:D] hahahahahaaaaaaa.

Moni, tu sigur stii ce vreau sa zic [:I].

Mai revin...

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, da' ce trebe sa aiba legatura [:X]???

Cel mai fericit va fi sotul de asa delicatesa, si papa si Razvan. Si de-o vrea, o manca si baiatu' ala, nah.

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...