Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (56)


Recommended Posts

Da mai Astery, noroc ca-i am pe ai mei langa mine! Sunt de atata ajutor ca nu indraznesc sa mai zic nimic. Cu tata ma mai incontrez eu ca noi suntem mereu in dezacord, altfel nu ne simtim bine, iar cu mama tac si inghit.....si inghit......Ca ma gandesc eu ca nici ea nu face exact ce si-ar dori din cauza noastra. Dar credeti-ma ca-mi tb muuuuulta rabdare, cu carul. Si din cauza asta ocazional ma deprim, ca ce sa faca omul. [bang] De fapt evident ca ma deprim in principal de la bani. Nu ma plang ca nu-s, nu ma mai gandesc si gata. Strict, strict, strict. Atat ma gandesc. SI cand il aud pe tata: hai sa luam niste pruni, ca nu-s decat 500 mii. SI ia-mi o galeata de metal ca am nevoie si o lopata de zapada ca nu-i milioane si shipci de nu stiu care, ca-s numai cateva sute de mii..........[bang] Mie una mi se face rau! Pai da si io-mi doresc o rochie. SI mi-o doresc deja de 2 ani jumate. O rochie pe care s-o trag pe mine cand ies din casa, ca sa nu ma simt ultimul om. Sa nu mai trebiasca sa asortez si sa combin....SI Anei sa-i iau si eu o rochita. Noroc ca are Nasha si de cand s-a nascut numai Nashica ce i-a luat roschite, sarafane si alte alea. Si da, anul asta merg la mare cu copiii indiferent cum.

Moni, deci voi cu [blabla]. Macar va descarcati. Eu ma enervez de una singura. Cred ca Radu nici nu stie ca-s suparata. A mai facut el asa odata: eu fierbeam si turbam si el "n-am stiut ca esti suparata, ba ziceam ca esti chiar draguta". Asta fiindca taceam si l-am lasat in pace. SI de data asta nu cedez. Sa vina sarbatorile, sa treaca, pt mine e deja prea mult. [:-@]

 

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bee, locuitul cu parintii/socrii are avantaje si dezavantaje.

Uneori (deseori), imi doresc taaare mult o familie largita, galagioasa, sa taiem porc si miel de sarbatori... sa stam la masa, sa ne mai si contram, sa radem sa glumim,... ca nah, fara nu se poate. Alteori - iau o pauza, cand am nevoie de linistea mea personala, si ma bucur ca locuim singuri. Dar asta este rar.

Ce sa mai zic...

Eu am ramas cu niste nostalgii de fetita...

Pana sa ma mai gandesc prea profund, ma intorc spre Razvan si gataaa, pauza de ganduri negre, la treaba, ca nu-i de gluma. Deprimarea e greu de dus, fiindca nu doare, si nimeni nu crede.

Cu siguranta oricare dintre noi are nemultumiri, momentele alea cand zici: ooofff, da' ce m-am saturat! Noroc ca trec momentele astea, si daca nu trec, eu le gonesc de-a dreptul [:I]. N-am de ales.

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anaid="red">[s] ,

Bee sa-ti trasca fetita cea mare!!

Offf, mai imi apre rau de tine. Cand povestesti de voi ma duce gandul la sora-mea. si ei asa cu constructiile au investit tot ce-au avut ba chiar mai mult si acum nimic. Ai mei nu stau cu ei doar la 10 min de plimbare[:D]. si mama mea e tare cicalitoare vrea ca toata lumea sa faca asa cum vrea ea. Dar ce sa mai zica sora-mea ca ai mei au dar tot ce au avut acolo. Macar sora-mea mai evadeaza in Fr si asa o mai scoate la capat.

.......eu te astept odata aici[:D] Vezi ca in Ian incepe sezonul reducerilor. Si se reduc si se tot reduc.[:D]. Imaci si capra si varza. Veniti la ski si la schooping [pup]

 

Cristina, in sfarsit am reusit sa fac sarmalele alea duminica[:D]. tot cu ele in cap eram, dar ba nu am gasit varza ba uitam sa o cumpar, sau nu aveam timp. Dar am facut o ditamai oala ..........pentru mine. Daria care era singura care le manca nu a vrut. La Seline i-am pus jumatate fara frunza in farfurie, atata a strabat nasul s-a intors cu totul pe scaun numai sa i-au bucata din fata ei.[bang].

S-a topit toata zapada. Daca duminica pe la 10 erau -12 gr, aseara cand veneam sprea casa pe la 7 erau +8, iar azi chiar 11. Totuis ai mei au reusit azi sa mai adune atata zapada pentru un om de zapada de 2m[:D]

 

.........gata pauza ma du la trebi[:D]

 

[pup][pup]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,haideti la o cafea!

Noi matinali ca am fost la vaccin.I l-a facut ca dupa ce l-a ascultat la plamani si controlat in gat a zis ca n-are nimic, ca tusea aia mai poate fi si de la aerul uscat. Am intrebat de fier si a zis ca daca il alapez sa ii dau doar dupa 6 luni.A prmit si antihepaticul pe care nu il aveau la 2 luni,deci doua.La unul a marait un pic,la al doilea cel dureros a izbucnit in plans dar in 5 secunde s-a si oprit dupa ce i-am aratat un calutz de jucarie.Diana a tinut mortis sa vina si ea.Pe hol a facut show cu o fetita de aceeasi varsta care venise cu surioara la vaccin.Au inceput mandrele sa se laude care cu ce frati/surioare,colegi de la gradi au si ce fac si cu miri ce,ca se stricau de ras cei din zona [:D] Tudor s-a dat in spectacol si el,il dezbracasem si il tineam in brate lasat pe spate,dar el se tot ridica in fund si zambea de zor celor din jur,asa ca a primit si dumnealui complimente din plin.

Noa acum sa vad cu ce ma ocup azi,n-am niciun chef de nimic ca iar e cam pe ploaie.

Apropo ... afara-s aproape 10 grade,ploua si s-a topit toata zapada evident.Bine ca le luai salopete de zapada [:-@]

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce de pauza pe forum,toata lumea la bucatareala,cumparaturi ?

Si eu fusei ocupata,dar momentan am pus-o pe Diana sa ii predea niste lectii lui Tudor ca sa am o pauza.Am instalat-o pe scaunel langa el si i-am zis sa ia mini-cartuliile alea din carton cu animale, pasari, pesti, flori, legume, fructe sa ii explice si lui ce si cum [8D]. Asa macar ea recapituleaza si el e incantat.Ghita aspira in dormitor si eu ma dau pe net [:D]

Am reusit in sfarsit sa dau gata si vitrinele din camere azi,adica spalat/clatit/uscat sticlele/oglinzile si mai ales toate serviciile de cristal si portelan [bang].Si asta cu Tudor cam marait de la vaccin si cu Diana alaturi.Noroc ca a dormit el vreo 20 de minute ,iar Diana s-a pus si ea stearga de zor praful dupa care ma inebunea ca ce sa mai stearga [bang] Am scapat in momentul in care mi-a venit ideea geniala sa ii dau un servetel umed inmuiat in spirt si i-am dat tema de casa sa stearga toate manerele din casa - de la dulapuri ,dar ea a fost harnica si s-a bagat si la usi [pk].

In rest bucatareala,pentru azi si pentru maine.Iar peste vreo ora o uschim pana la ai mei ca se pare ca mosul a ajuns mai repede cu o zi prin zona [8D] - maine n-or avea niciunul vreme de asa ceva din pricina magazinului.

Am uitat sa va zic ca am vazut ieri pe Marghioala aia de papusa Hannah Montana - e oribila [bang] Inalta cca 50 cm si subtireee gen Barbie,pastrand proportiile evident.

Nu stiu ce ne facem maine seara daca om mai avea sau ba mos live,ca am sunat la usa la un vecin mai batran care presteaza servicii d-astea - e natural burtos,carunt si cu barba mare - dar n-a raspuns nimeni.Ziceam mai demult ca vorbesc cu alt vecin,dar n-am avut chef,poate dau totusi de-asta original ...

Diana inca preda de zor [:D] Daca ar vorbi mai incet ar fi ideal [:-@]

Tudor a devenit tare miscacios,se intoarce de pe-o parte pe alta si devine deja deranjant cand vreau sa il cremalesc,sa il schimb,sa il imbrac ... Sper sa nu faca febra,de fapt i-am pus deja preventiv azi un supozitor cu paracetamol.De fapt jumate,ca s-a rupt ...

Ce lene imi e sa ies,sunt niste vantoase afara,desi nu e deloc frig.Nu mai zic de noroi [bang]

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor!

 

[s]LA MULTI ANI, ANA-TEODORA!! SA AI PARTE DE TOT CE ITI DORESTI IN VIATA!id="size3">id="red">[pup][s]

 

Bee, daca tot ii tii ziua sambata, iaca i-am facut urarea si eu cand am ajuns la comp, sper sa nu ma certi.[:I]

Acu' nu merita sa te necajesti ca n-ai perdele. Bine ca ai casa. Astea vin pe parcurs. E adevarat ca toate costa bani si inca multi, dar cu incetul se aranjeaza. Marele bai e ca parintii nu te prea ajuta, dar parca ai scris mai demult ca mami tau e cu probleme de sanatate. Macar ti-au mai luat-o pe Ana la ei o noapte, nu?

Nici eu nu mi-am cumparat rochii. Doua bluze acolo si e suficient. Ce fras, am atatea haine care ma asteapta sa intru in ele. Si eu mananc. [bang] Nu-s in stare sa slabesc.

Moni, eu mi-am facut bradul. Toate culorile. Asa a comandat Diana si l-am aranjat impreuna. Cizmele sunt luate de la Selgros acum 3 luni. Un milion si au meritat fiecare banutz.

Eu am fost setata pe curatenie. Cica sotul sa-l ajut maine la facut mancare. Whaat? Asta obraznicie mare la el. Am dat cu Triumf pe aragaz si nu am avut manusi. Sunt ARSA pe mana dreapta. Rosie cu bubite la incheieturile degetelor. Asa-mi trebuie daca urla prostia in mine. Si maine aveam de spalat doua geamuri. Trag perdelele si ma fac ca ploua. Nu mai pot manevra nimic, ma ustura groaznic.

Am fost la cumparaturi acum seara. Pentru mancare, cu sotul si tata. La ora 22, multa lume in Real. Cosuri pline. Nu stiati ca e recesiune si criza?[:D]

Draguta e fiica-ta ca te-a ajutat. Iti spun, pune-o acuma la treaba. Peste max.3 ani, fuge ca dracu' de tamaie cand ii dai o carpa de sters praful in mana. Stiu ce zic. Asa a fost nepoata.[8D]

Cu mosul, incerc sa-l conving pe cumnatul meu, sotul surorii, e cat tancul rusesc...sper sa nu crape costumul de Mosh pe el. Ca altul nu mai am.[8D]

Bine ca ai scapat de vaccin pentru Tudor. I-ai dat Nurofen sau Panadol preventiv, nu? Tinem pumnii sa nu faca febra, dragul de el.[pup]

Astery, ai facut un meniu [pofta]...super! Sotul mi-a bodoganit la ureche ce face si drege, pe o parte a intrat, pe alta a iesit. El cu maica-mea se sfatuieste, fac impreuna, alearga de sus in jos cu oale...hehe, fain. Lasa, ma voi lauda si eu a doua zi de Craciun.

Razvanel a sorcovit? Ia vezi de-l trimite prin vecini, poate iti faci bani si de manopera la baie. Pai la asa baiet frumos...si sorcova suna altfel.[olala]

Mira, frumoase fete ai. [olala] Si David...mandru nevoie mare. Am vazut pozele cu zapada, dar am si eu o intrebare. Pe acolo nu se curata trotuarele? Si strada? Vaai, de cand astept si io o poza din asta, ca toti care veneau din Germania ziceau ca primesc amenda daca nu curata etc. Bine, aici la fel, Ciuhandu iti baga o amenda de nu te trezesti din soc. Noi curatam cu spor si drag.[:D]

Vantul ala cald din Africa ne-a stricat ploile la toti. S-a topit aici zapada, tot 11 grade plus si nervii mei intinsi la maxim. Cum naiba de am asa noroc?

Deniso, cum e la tine vremea? Hai zi-ne, aici vine primavara, acusi vedem ghiocei.[q]

Lili, unde ai disparut, ocupata cu mancare si cadouri?[pk]

Anamaria, da si tu un telefon.[:)]

Gata cu scrisul, la nani acum. Maine in plimbari, pe la sora-mea, apoi acasa ca vine ea si cu fratele la mine...apoi poate mai vin si altii, prieteni din zona, uite-asa, musai sa dorm pe saturate.

Daca nu intru maine:

 

[pegeam]SARBATORI FERICITE SI CRACIUN FERICIT!id="size3">id="red">[pegeam]

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID aoleu asta iti lipsea acum Triumf pe maini [bang] Io-s varza si de la otetul de la DM si de la Cif [alcool] Distractie placuta maine in familie! Deci gata si bradul? Diana mea stie ca il aduce mosu! Doar la mami l-a depistat inainte in balcon neimpodobit [bang] si a zis ca l-au adus spiridusii [8D][:D]

ANAMARIA sper ca ati ajuns cu bine ,uite ca nu apucai sa te sun desi aveam de gand.

DENISA cum stai cu pregateala?

ANDA sper ca sunteti ok si ca te-ai mai eliberat.N-am mai apucat sa pun ala,de fapt m-am gandit ca mai ok ar fi dupa sarbatori ca acum e cam zapaceala,cel putin la noi.

BRANDUSA nu e buna metoda asta cu tinutul supararii in tine,ca sunt sanse sa nu aiba habar de ce pasarici ai tu pe el.Nu citisi cartea aia "De ce barbatii se uita la meci si femeile in oglinda" ? [:D] Barbatilor trebuie sa le zici raspicat ce vrei, nicidecum sa te astepti sa ghiceasca,ca sigur n-or s-o faca !

CRISTINA cum au iesit limba,sorcova si baia?

Io raportez ca am cap de dus nou,noroc cu tati ca mi l-a cumparat si montat azidimineata cand mi-a adus si bradutul.Asta e in bucatarie la fratelo,iar husbandu' l-a si fixat in suport,deci maine bag viteza cu impodobitul,probabil ma risc cand doarme Diana de amiaza ,sau mai tarziu daca o trimit undeva cu taica-su.Anul asta in fac rosu cu auriu,nu l-am avut niciodata asa,eu il faceam multicolor,doar anul trecut l-am facut "in degrade" rosu-oranj-galben.

La noi vine iar nepoata-mea Catalina maine . Deci macar doua zile am baby sittera la Diana.

Am fost si la mami,doar eu si Diana,a fost incantata de brad,dar cam dezamagita parea de cadouri [:-@] - ca avea doar setul de calcat si dulciuri.Sigur se astepta la mai multe.Cand o vedea ea maine cate pachete si pachetele are dincoace ! Dar cand o vedea mami [soc] cred ca drept ma spanzura [:D]

Tudor e ok,n-a facut febra,dar i-am pus si acum seara un supozitor de panadol sa dorm linistita.In schimb marait rau chiar dupa ce sugea.Era zambaret doar cand il smotocea Diana sau taica-su ca eu numai de el n-avusei vreme: tzatza si atat.

Dar e gata ciorba,carnea si carnatii-s fripti,deci maine chiar numai cartofii ii mai am de facut.Mami imi trimite si sarmale,iar azi am adus deja doua feluri de prajituri (ioai cate am bagat in mine cat am stat la ei!) si cu cozonacul e suficient.De Revelion om avea si tort doar.Plus unul pentru la gradinita.La locul de joaca inca nu stiu,s-ar putea sa nici nu ii mai tin ziua acolo.Mami zice ca o sa cheme la ea sau in holul blocului cativa prieteni de-ai Dianei de-acolo si ii serveste cu tort,suc ,plus insotitorii din dotare cu cate ceva.Eu doar la doi le cunosc mamele si doar pe una bine,pe tati chiar deloc , deci astia nu-s de chemat la locul de joaca pe post de invitati.La fel cu prietenii de gradinita.Pentru locul de joaca as avea doar maxim 6-7 copii (de varsta Dianei sau apropiata) de invitat,din care doi nu vor fi in zona,deci nu prea raman cu nimic [bang].Vara-mea cu Maria oricum vin la noi daca nu ii Tin acolo ziua,iar prietena-mea cu fetele la fel ... Drept e si ca nu prea am nici eu chef de tinut ziua acolo si acasa nici atat [help] Probabil si pe motiv de Tudor - ca cel putin 3 ore as lipsi ,sau ar trebui carat cu noi.Om recupera la anul ca o fi mai simplu daca deja umbla si nu mai depinde de [alap]

Voi unde le tineti ziua?

 

Noa ma duc la somn, dar va zic de pe-acum la toate [pegeam] CRACIUN FERICIT!id="red"> [pegeam] asta desi eu mai sunt prin zona si maine,deci macar la cafea apuc sa bag nasul.

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

Sunt cu Emma la servici pt 4h, si apoi acasa la treaba-aseara am facut blaturile de la tortul cu morcovi,azi crema, si salata boeuf eecuatat mai mutl de sot la indicatiile meel si sarmalele, azi fac ouale umplute, salata de ton,si pregatesc carnea pt maine si poate vinete si o sa vem cumaprate mezeluri, cu cozonac si sa vad cu ce mai vien Dr si A de la cumparaturi[:D]-de [alcool]a executat aseara.

Maine vine Mosul deghizat,vom fi 9 adulti si 5 copiii,simabata dimi incercam sa mergem la o partie aproape de casa, ca E sa incerce schiurile si A sania[:D]-- si apoi dupa amiaza avem nsite prieteni.

Emma va primi dvd si cartus pt jocul electronic-de la noi, si A o jucarie cu roti gen motocicleta care canta si e buna si de iesit afara.Sa vedem ce mai primesc de la nasi.

Va pupam,petrecere faina si CRACIUN FERICIT SI MOSUL SA FIE DARNIC!!id="red">

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

Eu am lipsit din motive serioase: ieri ama vut 2 instalatori 6 ore pe cap, sa desfunde coloana de scurgere, de la bucatarie. Nu va pot povesti, ca mi se face rau numai cand ma gandesc. In afara faptului ca erau beti morti-morti-morti... mi-au mazgalpit toata casa cu mal negru, inca imi miroase a balta puturoasa... si-mi vine sa vars.

Noroc cu mirosul bucatelor gatite.

In fine... aventura mareata, bine ca s-a rezolvat.

 

Azi am fiert bucatele, am facut si-o negresa cu glazura, apoi am iesit afara cu Razvaq. I-am cumparat un dvd cu T&J, cartea cu povestea "Capra cu 3 iezi", aia maron, stie Liliana care, am uitat de la care ziar.

La 16 am avut programare la coafor, sa ma fac bella, trafic ingrozitor, sotul a facut pe bona [:D], la 17.50 intram in Carrefour, sa caut un ultim cadou pentru Razvan. Nu am mai gasit nimic. Doar 2 masinute Cars, care au costat o mcia avere [bang], sa fie ei ai dracu' cu preturile lor cu tot. Niciun Thomas, nicio sina, nimic... s-a vandut tot.

Apoi mi-am dat seama ca nu avem mezelurile cumparate (ramasese in sarcina lui Viorel [bang]). Da-i nervi, ca vroiam unele anume...

In fine, am rezolvat-o si pe asta, am cumparat ce-am gasit si basta [pofta].

 

La intoarcere, am venit cu un nene in taxi, si n-a vrut sa-mi platesc banii, partea mea, astfel ca am venit gratuit, ce bineee, mai exista asa barbati gentilomi? Greu de crezut, insa iata ca da.

 

AM facut bradul aseara, ma mir ca am reusit, dupa toata tevatura cu nemernicii de instalatori, am brad fancy [olala], rosu cu auriu, am vazut in mall si mi-am zis ca asta-i trend-ul anul asta, astea-s culorile, gata [pk]. Am sa pun poze, nu stiu cand, ca iar nu mai am memorie in C [bang], oricum este cel mai frumos brad pe care l-am avut ever.

In noaptea asta voi impacheta cadourile, nici nu cred ca am hartie suficienta [:I].

Cam asta este.

Va doresc de pe acum CRACIUN FERICIT [pegeam] si multa sanatate, alaturi de cei dragi!

[dc] [loveyou]!

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiam daca mai revin, dar... iata-ma's [:I]!

Am impachetat in mare secret si viteza o parte de cadouri, cu robotul si parcarea trebuie sa soseasca viorel cu ele (le-am avut la el la birou, de cand le-am cumparat).

Ingrid si Moni, SORCOVA este pe 1 ianuarie, mai! Bunica-su i-a cumparat sorcova [:D].

Piua!

 

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...