Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (56)


Recommended Posts

Buna seara sau buna dimineata,cum doriti - asta e ora mea de aparitie,asa mai incerta [:D]

Astept sa curga apa sa trag o baie cu spume ca-s rupta dupa ziua de azi.Pana la urma s-a terminat cu bine.La ora 12 dupa ce am mancat cu Diana, m-a lovit un somn ca efectiv m-am trantit in pat si l-am lasat pe Ghita cu strumfii dincoace.Si am si dormit tun vreo ora jumate.Cand m-am trezit eu abia s-a pus Diana sa se culce si abia pe la 14,30 a adormit.Tudor dormise ca de obicei cca 15 minute si pe urma da-i si maraie.Si asa a tinut-o cat a dormit Diana si a fost plecat Ghita la socru-meu,adica pana pe la ora 17,30 [bang] Diana cred ca ar mai fi dormit,dar am aprins eu luminile in zona si cum s-a trezit am si impachetat-o si trimis-o cu taica-su in centru sa vada renii [8D] si mai ales sa pot eu impodobi bradul si pune cadourile! Cum au intrat in lift cum am fugit la fratelo,am luat bradul si da-i si impodobeste,cu intreruperi ca tot sunau la usa colindatorii.Noroc ca a sosit si nepoata-mea si m-a ajutat un pic ea la final.Pe urma au sosit maica-mea si taica-meu.Am regizat ca pe cand soseste Diana cu Ghita sa dea ea peste pom,noi fiind cu totii in dormitor ,chipurile n-am vazut nimic [8D] Culmea ca taman la intrarea in bloc s-au intalnit cu mosul - vecinul ala de presteaza de mos ,echipat in [aho] si peste care nu dadusem eu - asa ca numai bine s-a potrivit: cica ca el deja fusese p-aci cand nu era ea acasa [:D] Mi-a placut ca s-a lamentat cand a gasit cadourile ca uite nu i-a zis poezie mosului si le-a primit si asa [:-@] Dupa aia a trecut si frate-meu p-aici ,deci gasca serioasa,nu mai zic de telefoane date/primite pe la/de la matusi, unchi, verisori, nepoti, nasa ... de nu se mai intelegea om cu persoana de-atata galagie.Si dupa ce s-a imprastiat gasca, am continuat sa palavragim pe web cam cu prietenele din Italia ...

In seara asta Diana s-a dus sa se culce la ai mei mai ales ca acolo doarme si Catalina.Si maine dupa-amiaza mergem noi la nasa-mea,sa vedem si bradul ei si ce i-a adus mosul si acolo Dianei.A naibii mos,cam prin prea multe parti vine !

Dintre cadouri la prima vedere cel mai mult i-au atras atentia radioul-lanterna,cartea cu 80 de povesti,cartea-puzzle cu corpul uman si ... jucaria aia galagioasa a lui Tudor.Poate si pentru ca restul erau in cutii ... nu am desfacut in seara asta decat jocul de fotbal cu nasturi,ne-am si jucat cateva minute amandoua [:D].Vorba lui mami "asta l-ai luat pentru tine" [:I][:D]

Remarc ca unele din voi le dati cadourile abia maine dimineata ... noi le-am primit intotdeauna in ajun,atunci aparea si bradul [olala] deci continuam traditia!

A plecat deci la o [baie]

Inca odata [pegeam] Craciun fericit si va astept zilele astea "la o cafea" sa povestiti cum ati petrecut - mai ales strumfii din dotare!

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata la o cafea si o felie de cozonac.

Azi in ziua de Craciun Tudor a experimentat prima aterizare din pat [:D] S-a trezit ca de obicei sa suga la 6,dupa ce-a terminat l-am pus la loc in patut,iar la 9,30 s-a trezit iar.De data asta l-am schimbat intai si apoi l-am instalat iar langa mine sa ii dau papa.Cum aici ploua noi inca mai salasuiam in pat la ora aia.L-am pus deci intai in partea dreapta,deci la margine.Si ... am atipit.M-am trezit in miros de kk si zgomot de scremut.Cand ma uit,langa mine nimeni.Tudor trona pe covor pe burta,sprijinit in mani si se scremea de zor.Era cu fatza spre usa si picioarele spre pat ,plus cu prosopul sub el - asta era in pat sub el de protectie.Nu stiu cum naiba a ajuns fix in pozitia aia,dar cert e ca n-a zis nimic,ba mai si radea de zor cand l-am cules de pe jos.Intai l-am trezit pe taica-su sa i-l arat [:0] ,abia dupa aia l-am cules [:D] Deci a inceput si la el sezonul la cazaturi ... fix asa a mai cazut si Diana cu mine langa ea ...

Diana mi-a zis mami ca abia la 00,45 a adormit.Si ca s-au anuntat in vizita matusa cu verisoarele cele din Italia si Germania,sa il vada si ele pe Tudor mai ales.Le-a zis mami sa mearga la ei si mergem si noi incolo,ca e spatiul mai mare la ei.Si spre seara plecam si la nasa.

CRISTINA nasol cu instalatorii aia taman inainte de Craciun,bine ca s-a termnat cu bine.Cum a reactionat razvan la cadouri? Voi mai aveti zapada?

DENISA wow ce fain ca mergeti la partie! Deci Emma cu schiurile si Alex cu sania! Abia astept pozele!

INGRID si azi cu politica? Zi mai bine cum a reactionat Diana la cadouri si cum ati petrecut.Pozele unde-s [:-@]? Hai ca vreau sa vad cum ai imbaracat-o pe Diana [olala] Mie mi-a parut rau ca venind Diana direct de la reni din oras n-a mai apucat sa fie echipata mai de Craciun,cu o rochita ceva ... Eventual cand mergem la nasa.Sarafanul ce i l-am luat ii e mare,drept e ca scrie pe el de 5-6 ani,dar tare mi-a placut si cum nu aveau mai mic i l-am luat asa,i-o fi bun in urmatorii 3 ani [8D].Merge el si asa,ca nu e exagerat de lung,doar ca se vede cordonul ca ii e mai jos de talie ...

 

Merg ca s-a saturat Tudor de chiuit la pom,sa vedem cu ce sa il mai distrez.Cred ca totusi cu o [alap][:D] ar fi cel mai satisfacut.

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor!

M-am culcat la 3 noaptea, dar vad ca am coerenta in scris, am exersat la politic, cum bine a depistat Moni cu ochiul ei ager. Bre, tu la Secu trebuia sa lucrezi, nu la contabilitate, ti-ai gresit cariera.[:D]

La noi a venit Mosul, i-a adus ce a cerut, apoi sora-mea, fratele meu, cei doi bunici fiecare separat, fir-ar. Ma rog, a primit un calut, puzzle-ball cu Winnie, dulciuri nu mai pot spune cate sunt, un set de ciorapi grosi din Germania, un pulovar super (dar e mare, de 5 ani), masa mica de biliard, un set de crosetat, un set cu bile sa alcatuiasca forme, doi Mosi Craciuni cantareti, un pat suprapus cu doua papusi, o carte cu povesti....

Ma duc sa pun masa, sotul deja a pregatit friptura, e un miros turbat aici, va urez la toate un Craciun fericit si pofta buna![pup][flo]

(mai scriu dupa masa)

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.

Craciun Fericit!

Un pic intr si eu intre creme de prajituri si tort. Io si azi bucataresc. Ca maine e party-ul Anei. Cu socrii si verisori si vecini.

Pe scurt sa va zic de ieri cu Moshul. Ca s-a lasat cu [q]. Dorm copiii la pranz si ne repezim sa facem bradul fara sa stie ei. Facem noi bradul se scoala Razvi, vede, se bucura. Se scoala Ana, se duce sa-l vada si uitam de ea. Cand ne amintim, de fata, o vedem pe casa scarilor toata plansa si urlata ca "a venit Moshul cu Brad dar fara cadouri!" [alcool] Voiam sa punem cadourile mai tarziu, adica pe seara. Tragedie, ca Moshu nu a adus cadouri, ca ea vrea cadourile ACUM! Daca nu el aduce ACUM ea nu mai vrea nici petrecere nici nimic. Stiu ca am cedat la shantaj, asa cum cedez de prea multe ori, dar l-am sunat rapid pe Moshul, l-am rugat sa vina de urgenta la Ana si evident ca Moshul s-a executat ca pt o printesa care este dansa. [:-@] Asta fu la noi. Ce ma fac eu cu fata mea? Am impresia ca e exagerat de rasfatata! Si parca vad ca maine se va purta ingrozitor. [bang]

[pup]

 

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

URSULINA asa de scurta? A venit mosul la Raisa? Hai si ne povesteste!

INGRID ce secu mai? Ce sa fac daca taman cand dadui la 'active' tronai tu cu ultimul raspuns la sobectul cu pricina? Imi sarisi in ochi [:-@][:D] Am vazut pozele si filmele - e adorabila Diana [olala] Vai si ce fain ii statea in rochitele alea! De calut s-a bucurat pana la urma? Ca in film parea mai interesata de ce mai are mosul in sac decat de el.Si puzzle ball? Aoleu sa nu vada Diana mea [bang] ca si ei i-ar fi trebuit.

BRANDUSA m-a umflat rasul de pataniile voastre cu Ana.Deci asa, a trebuit dat telefon special mosului sa vina urgent pentru ea [:-)))] Pai n-are dreptate fata? Adica cum lasa asa numai pomul stingher [:-@] Asa am facut si noi anul trecut l-am facut in timp ce dormea Diana si l-a vazut cand s-a trezit,dar a avut rabdare sa vina mosul si a doua oara seara cu cadourile ca nu le putea aduce pe toate odata [8D] Anul asta nu m-am riscat sa se trezeasca cumva si sa ma prinda asupra faptului.Mai ales cu Tudor maraind dupa vaccin si ramasa singura - husbandu' fiind dus la taica-su.Bine a fost si asa.

 

Noi am amanat pana la urma vizita la nasa,ca Diana a adormit tarziu,Tudor era nedormit si cam obosit dupa ce a fost fatzait din brate la unul la altul si stand vreo 3 ore in asa galagie.Verisoarele care l-au vazut acum in premiera pe Tudor au fost lesinate dupa el,iar nepoata-mea Vanessa (12 ani) o ruga pe vara-mea intruna "mamiii te rooog, da' te rog fa-mi si mie un fratior" [:D] Tudor s-a comportat exemplar,a zambit si a stat cuminte in toata harababura aia.Pe la 18 ne-am intors abia acasa,Diana ramanand acolo si in seara asta cand ca si seara trecuta, Catalina ii va citi povesti [olala] Ea i-a zis azi lui mami ca mai bine pleaca maine ca sa nu ne deranjeze atat,la care Diana a strigat sa nu plece,ba mai mult i-a zis ca ea (Diana) o sa plece maine pana la nasa si cand se intoarce sa o gaseasca tot acolo la buni pe Catalina! [:D]

Baiul e ca pe maine s-au anuntat alti musafiri matusa, unchi, verisoara si nepoata Ancuta.Si nu stiu cand sa ma impart sa mergem si la nasa ... om vedea dimineata ce program facem.

Ce nu v-am zis: Diana era cam debusolata saraca azi,ca a vazut ca toata lumea era calare pe Tudor "vai ce frumos,cuminte,dulce" etc. si ea nu mai stia cum sa atraga atentia [bang] Pana la urma s-a mai bagat si ea in seama,a si colindat si si-a mai facut niste bani pe langa cei primit dupa ce a colindat-o pe buni,Cristi si pe mine [:D] Numai bine pe astia o sa ii iau niste pantaloni si o bluza pentru interior la gradinita.Ca jucarii zau ca nu mai pupa pana la Paste!

 

Tudor nu binevoieste sa adoarma,asa ca mai bantui prin zona ...

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor!

Eu am mancat cu masura zilele astea, dar la dulciuri am scapat, fara numar, fara numar...[:D], nici nu vreau sa ma cantaresc.

De dormit, mai pe apucate, ca asa e cand iti vin neamurile si prietenii in casa, stai pana la ore imposibile. Diana se da pe calut, il mangaie si ii aduce de mancare. Bilele de la biliard.[8D] Le cautam de disperata ieri, erau langa el intrun cosulet...

Moni, ziceam si eu ca ai apucaturi de spion, dar in gluma, bre. Sper ca nu te-ai suparat.[:)] M-am gandit ca se vedea pe prima pagina semnatura mea inconfundabila.

Mi-au placut pozele voastre, eram curioasa de o intalnire fata in fata cu Mosul, dar ati sarit anul asta. Vezi ca la anul deja e mare..eu nu mai risc sa-l aduc. La cat sunt de isteti, ii dau barba jos la Mosulica, atunci sa vezi distractie![:D]

Fetita e adorabila, cel mai mult si mai mult imi e draga cand ii canta la Tudor sau se joaca ccc cu el[olala]. A primit multe cadouri, dar le merita pe toate.

Zici ca Tudor a cazut din pat? Si se scremea pe covor? Haha. Ce scump e...Data viitoare pune-l la perete, nu la margine, asa nu cade.

Bee, hai ca a fost mortala Anuta[pk]. A comandat Mosh si a venit. Probabil s-a speriat ca ramane fara cadouri, de aceea a reactionat asa. Daca s-a terminat totul cu bine, nici nu mai conteaza altceva.

Spor la bucatareala si petrecere placuta! La Multi Ani Anutaid="red">![pup][flo]

Ursu, ceva poze nu pui? Cu cadourile, Mosul, bradul...Cum a fost la Raisa?[pup]

Fug, a venit fiica-mea din oras. Revin.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau gagici si de la mine.Eu sunt in asteptarea musafirilor.Credeam ca il pot adormi si pe Tudor sa pot trage si eu un pui de somn dar nici poveste.Da din picooare si se hlizeste p-aci.Am obosit eu sa il "intretin" cu chestii gen gadilat cu ghirlandele de la pom sau "intepat" cu crengute de brad ... ca nu mai stiu ce sa inventez [alcool] Diana doarme,taica-su s-a pus si el langa ea ...

Diana s-a plimbat inainte de masa pe-afara cu mami si Catalina,dar desi e soare si teoretic e cald 9 grade,a sosit tot cam rece la fata si maini.Dupa ce pleaca musafirii plecam si noi la nasa.Si maine dimineata fugim pana la Oradea,sa-i vedem si pe bebelinii Dragos si Maria.Sunt cam nervoasa ca am adus un scaunel de masina Chicco ce era depozitat si-ala demult la fratelo si-acum imi sfarm creierii unde naiba am pus husa de la el [bang] Stiu ca "am pus-o bine" in vara undeva,dar nu mai dau de ea.Cred ca diseara intorc pe dos debaraua [alcool] pana dau de ea.Macar Tudor sa se obisnuiasca sa stea in asa ceva.Dianei ii trag un "inaltator" din doua pernute si am aranjat-o si pe ea,dar ma indoiesc ca va sta prea mult cu centura de siguranta [bang] Mai repede se instaleaza ea in scaunel,culmea ca inca incape in el la ce silueta e.Atat ca e prea inalta pentru el.

INGRID culmea ca si azi cand am intrat si dat prima oara la "active" tronai pe prima pagina [:D] N-am mai apucat sa intru sa vad ce si cum,dar ieri le-ai zis-o bine [pk]

No ca nu mai prea pot scrie ca am luat strumful in brate.Mai nou da cu mainile intruna in ce apuca.Acum da in birou [bang] Aaa ce bine,a sosit taica-su si i l-am pasat.

Voiam sa zic ca nu am cum sa il pun pe Tudor la perete [:D],eventual intre noi.Asa fac,dar atunci chiar nu mi-a trecut prin cap ca o sa atipesc la ora aia la 10 dimineata [:I] Si cu Diana tin minte ca eram doar noi doua in pat,eu la margine,ea in centru si tot am gasit-o pe jos [alcool] s-a rostogolit pana a ajuns la marginea cealalta ...

Ma bucur ca ii place Dianei calutul ala! Nu am apucat sa ii arat Dianei pozele si filmele ,ca tot la mami a fost ... probabil maine seara sau de luni incolo.Pana atunci poate mai pune si restul lumii ca sa avem cu ce ne delecta.

 

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello si Craciun Fericit!

Nu vadpoze decat de la Moni-eu sunt rupta de obo dar fericita, party cu Mosu'de ieri a fost un succes-kids super happy, musafiri dati de spate de pregatirile mele si ales sotului(mezeluri afumate,salata deton,de boeuf,vinete,oua umplute,pateuri,pui cu ciuperci,orez cu legume,cartofi cumuschi deporc, sarmale, tort de morcov cu nuca si ananas,cozonac),asa ca ce mai conteaza ca ma dor toate oasele ca si acuma nepregatim de tura 2 -dar doar 1 familie,spre deosebire de 15 cat amfost aseara[:D]-Emma a primit f.multe haine,si carti, si de la noi 3 dvdsi 1cartus pt un joc Leapsteriar la sf.Mosuascosun batsi i-a spus ca dc nu asculta MEREU, nu mai primeste nimic- i-atinut o teorie cam lunga si cand am obs ca deja saraca mai avea un pic si plingea,le-am facut semn sa se opreasca-a cantat ieri 4cantece in 4 limbi-Eng, FR, Spaniola si romana- eu sunt tare mindra de ea si e si cuminte pt varsta ei, doar ca din cauza ca e cea mai mare o trateaza toti ca si cum ar avea7-8ani si o vor eminenta-are totusi 4 doar-colegii mei au picat pe spate cand au vazut ca socoteste si aproape citeste si ce bien pronunta in toate limbile-am si indieni si italienila munca[bang]Alex-a primit haine,jucarii si de la noi o super tricicleta..

Eu si sotul am primit gift carduri,ocutie super meseriasa pt Tv cu filme(ne luasem FLAT TV mare,unrmeaza sa luam sistemul audio sistand noi)- eu i-am luat lui o curea, el mie o camasa de noapte sexy, si urmeaza injur de 10ian sa merg eu la shopping in state pt mai multe.

AMpus cevapoze, vapup,merg la pus masa, speram maine sa ajungem pe partie, azi nu s-a putut ca a plouat ca si ieri si s-a cam topit zapada.

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu la miezul noptii fara somn si nu m-am putut abtine sa nu ma var p-aci pentru Ingrid.Uite ce am gasit p-aci fresh intru delectarea ta [:D] http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146354&whichpage=1 Asa ca sa macar sa fiu utila in munca mea de [8D][:D] In alta ordine de idei imi pare rau ca nu s-a nimerit pe maine: daca aveam planificat ceva in Arad contramandam urgent,dar asa la Oradea nu mai am in graba ocazia sa mergem.Sper ca nu intervine ceva saptamana viitoare ,ca abia astept sa veniti [pk].

DENISA m-am delectat cu pozele voastre,de doua ori m-am tot holbat la ele: mama ce bine arati,iar copiii sunt sunt niste scumpi.Asa de mult imi place cum i-ai echipat [olala][olala] ma bucur ca au iesit toate asa super,mai ales ca ai facut la mancaruri !!! Pacat ca fu asa agresiv mosu' ala cu Emma,chiar nu merita ca e o cumintica si desteapta foc!

Am avut o oarecare problema insa in descifrarea urmatorului rebus,te citez: "la sf.Mosuascosun batsi ... " Ma tot gandeam ce nume ciudat de sfant au canadienii astia [:-)))][:-)))][:-)))] Dupa cugetat indelung m-am prins ce-a scos mosul ala si pentru ce [bang][:D]

 

Noi ne-am indeplinit misiunea,am avut si musafiri si am si fost la nasa.Musafirii ca de obicei tot cu Tudor in brate de la unul la celalalt [:-@] Diana a primit de la musafiri un halat de baie fain orange cu puiuti galbeni pe el,Tudor un body si nelipsitele dulciuri [bang] Iar mosu de la nasa iar s-a cam facut de cap:Dianei i-a adus microfonul ala si o cutie muzicala de bijuterii [:-@] (o sa aiba unde indesa agrafele [:D]) si lui Tudor un sac de dormit si un costumas pantaloni/bluza.Microfonul nu vi-l recomand e o prostie de prostie si eu si nasa ne asteptam sa fie ceva de capul lui,dar doar canta taare o melodie preinregistrata de-a Hannei aleia,deci e bun doar de maimutzareala.Apropo si papusa aia Hanna canta si i se aprind luminite la cercei [alcool] Doamne ce porcarii de jucarii,pe ce fac unii bani [bang] Deseneaza o Hanna d-aia pe orice si vand ca pita calda la fraieri ... si asa cu toate "numele" astea la moda.

Noa ma duc la nani si eu,ca maine dimineata la 9,30-10 decolam spre Oradea - sincer io cred ca as lua-o pe ulei sa o tin tot asa in vizite sau cu musafiri! Ma oboseste chestia asta. Noroc ca Tudor saracu' e adaptabil si el ca Diana si n-a facut deloc urat,ba dimpotriva s-a comportat exemplar.Sper sa fie asa si maine.

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...