Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (56)


Recommended Posts

LA MULTI ANI [flo]!

Hohohoooo, hop si io!

Revin cu detalii, poze si filme, acum sunt plina de mancare si somnoroasa.

Mi-a fost dor de voi [pup].

 

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bunaseara dragelor!

 

Eu vreau sa incep acum prin a spune LA MULTI ANI id="red">copiilor nostrii dragi care au implinit 4 anisori. Ana si Nicolasid="red">. Mai sunt si altii dar....

Sa le spun LA MULTI ANI Stefanilor, daca mai este vreunul pe aici pe langa Rares al meu...

Am citit cate ceva despre sarbatorile voastre si am concluzionat ca toata lumea a petrecut si s-a simtit minunat. BRAVO!

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine GATA! S-a terminat cu traditia culinara!Am bagat-o la arhaice. Se interzice prepararea hranei pentru 3-4 zile sau cu 1 saptamana inainte. Tone de carnati, tobe, lebar si caltabosi, sarmale si salate boeuf, fripturi, cozonaci, prajituri si torturi! Nu-i normal. Vroiam sa respect embargoul inca de la craciun dar nu s-a putut avand aici in zona un tataie si o matusa, mentalitatea bat-o vina...drept urmare am inca in frigider salata, friptura si sarmale care vor hranii niste caini. Si chec si cozonac uscate. Si asta dupa ce am hranit toti copii vecinilor 3 zile la rand. Eu n-am facut nimic, adica n-am gatit nimic!!! Copii mei nu mananca nimic din toate astea asa ca ce rost avea. dar de platit am platit toata mancarea irosita. Conform traditiei.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca se schimba treaba atunci cand ai oaspeti. Atunci mi se pare normal sa pregatesti ceva. Altfel nu are rost.

De Revelion eu n-am sa plec nicaieri si nici nu o sa vina nimeni la noi. Robert este plecat.. asa ca voi pregati o cina pentru toata lumea din casa care se va servi la ora 19 si care se va prelungi un pic pentru adulti. Fiind o cina festiva, imi storc creierii sa fie ceva delicios, special si altfel decat in restul anului. Deci acum scormonesc netul la greu in cautarea "graalului".

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

LA MULTI ANI DIN PARTEA MEA STEFANILOR IN SPECIAL LUI RARES [olala]

Am sosit si noi,destul de devreme,adica pe la 17.

La capitolul culinar eu raportez ca am bagat in mine ciorba, carnati, friptura, mezeluri, sarmale dar mai ales prajituri , prajituri si iar prajituri [alcool]

Cu ziceam am sosit de la Oradea unde ne-am simtit super fain,n-as mai fi plecat.Tudor a dormit si incolo si incoace,Diana doar la intoarcere,cand a mers incolo s-a cam lamentat ca se plictiseste dar a fost totusi cuminte.Tudor a fost cumintenia intruchipata si in vizita fiind si numai comparandu-l cu Dragos care e doar cu cca 10 zile mai mic decat el , mi-am dat seama ce pasiv e.Drept e ca acasa da si el din picioare asa tare par example acum. Dragos e ceva mai agitat si un "delfin" mai galagios [:D] La kg sunt aproape la fel,Tudor cu vreo juma' de kil in plus cred.Diana l-a tzucalit si pe Dragos intruna,iar cand a sosit nepoata-mea cu strumfii s-a distrat de minune cu baietii.Bebelina Maria care n-are inca doua luni e atat de micaaaa ... cca 4 kg,e cam cum era Diana,ca tot cu 3,200 s-a nascut ca si ea, dar mie mi se pare acum ca n-a fost niciodata Diana asa de micuta !

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela eu n-am facut nicio salata de data asta si nici mami n-a facut, asa ca mi-e pofta de salata de boeuf ,cred ca o sa fac de Revelion.Probabil si de vinete si mai vad eu ce am chef.Noi cel mai probabil om sta acasa ca n-am chef de trambaleala cu Tudor nici macar pana la ai mei.Sa vedem poate chemam pe cineva aici,desi nu prea am mare chef de asa ceva.

Eu cozonac am consumat doar la cafea si am mai trimis socrului.Cele doua prajituri facute de mami imi plac amandoua mult, asa ca am bagat ca sparta in mine zilele astea.Si ieri m-am trezit ca si matusa-mea si verisoara-mea mi-au adus prajituri si cozonac - acum s-a refacut stocul [alcool].M-am mai scapat de ele trimitand la socru - care nu mai consuma ca i-a iesit inceput de diabet si iar a trecut la regim.Dar sa aiba si el cand ii mai vin mosafiri,respectiv babele / mosii din zona [:D]

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si acum sa va povestesc un pic si despre craciunul nostru.

Eu impodobesc bradul impreuna cu copii, am vazut ca oricum este mai dificil sa-i conving ca mosul le-a adus inclusiv bradul. Cum explic prezenta brazilor la vanzare si a podoabelor de brad de prin supermarketuri. Ar trebui sa ascund podoabele noastre, probabil bradul dispare tot asa cum a aparut. Complicat. Mie imi place sa participe si ei la impodobire, mai tarziu cand vor fi capabili vreau sa confectioneze podoabe impreuna cu mine.... Mos Craciun vine noaptea la noi. Mi-a fost foarte greu sa-i dau o explicatie Ioanei despre mosul de la gradi. Intrebarile curgeau cam asa...de ce sunt atatia mos craciuni, de ce nu seamana unul cu altul, etc. A fost mai usor sa-i spun ca astia sunt niste actori, inlocuitori a lui Mos Craciun. Probabil ca daca as fi cunoscut pe cineva gras, rosu in obraji si cu parul si barba lunga si alba m-as fi riscat sa-l chem acasa seara dar altfel riscam sa pierdem magia craciunului.

Altfel...si copii mei fericiti ca toti copii din lumea asta care gasesc daruri sub brad si daca mai si coincid cu dorintele lor...distractia-i asigurata. ma bucur ca acest an chiar am reusit sa le fiu pe plac. le-am luat jucarii nimerite cu care se joaca inca de atunci si nu s-au plictisit. Ioana a primit un bebelus, pe cicciobello daca ati auzit de asta(povesteste de el de doua luni), o masuta de toaleta de la barbie care are scaunel si o gramada de accesorii, un joc magnetic de la quercetii(mandala mosaic), un alt joc cine stie castica(un fel de creionul fermecat dar fara creioane, pune degetele), carte de povesti si carte cu abtipilduri. rares a primit un excavator care ridica si coboara cuva prin actionarea unor manete, foarte misto, are si casca, o masina de gunoi de care este super incantat, un joc quercetii si el(caleido gears, foarte interesant), carte de povesti si carte cu abtipilduri. Dulciuri peste masura.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA foarte faine cadourile! Am remarcat in poze mai ales excavatorul ala - beton!

Diana mea nu si-a pus problema cu diversii mosi sau ce si cum cu brazii sau podoabele de pom.Ea crede cu tarie in mos si crede mai ales in spiridusi care apar,dispar,spioneaza,fura obiecte [:-@],aduc altele in loc si tot asa .Bietul mos cara doar sacul cu jucarii,pomul precis e adus de vreun spiridus de-al lui [8D]

 

Acum mi-o aduce frate-meu incoace pe Diana,ca a mai mers la mami pentru cateva ore.Si ce ma bucur ca a uitat microfonul ala acolo [pk] Azi l-a dus cu ea la Oradea si nu va explic ce galagie [bang] Si pe mami a inebunit-o de cap.Totusi si amplifica doar vocea,dar asta ca asta,tragedie e cand incepe sa cante melodia aia a Hannei si mai si "rage" Diana peste ea [bang]

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni deci voi ati facut vizite tocmai la oradea cu tot familionul. Brava. sa stii ca ai baiat cuminte. rares al meu la varsta aia nu statea atat in masina fara sa exaspereze pe toata lumea.

Si se pare ca tie nu-ti este pe plac dar fata ta vrea sa fie cantareata:)).

Eu apropo de mancare le-am facut la copii azi sa manace la cina brocoli cu porumb si peste. prajituri excluse si bomboane.

Atat sunt de satui copii mei de ciocolate si alte cele ca azi Ioana vroia sa arunce niste bomboane de pom la gunoi!

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si am si musafiri(copii vecinilor) care o sa ma ajute sa termin toate proviziile din frigider ca pe gustul lor nu este nici brocolii si nici pestele. Asa ca-i gata si salata si sarmalele. Termin si prajiturile. Yuhuuu.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...